Jau ļoti drīz daudzu plecus uzguls Ziemsvētku rūpesti. Ko dāvināt tuviniekiem un tuvākajiem cilvēkiem? Kā radīt svētku sajūtu sev? Dāvanas bez konkurences un kontrindikācijām – ceļojumi. Kā šādas dāvanas padarīt pēc iespējas jautrākas un pa kabatai, lai varētu uzdāvināt pēc iespējas vairāk tuvajiem? Lūk, dažas mūsu idejas!

1. ideja – dāviniet lidmašīnas biļetes

Ceļojums – bez šaubām, lieliska dāvana, taču, ja summa par atpūtas vai pazīšanās ceļazīmi pielīdzināma fantastikai, vienmēr iespējams aprobežoties tikai ar aviobiļetēm. Tā uzdāvināsit ceļojuma un laba laika sakumu, ka arī segsit daļu no ceļotāja izdevumiem.

Piemēram, ja jums ir draugs, kura simpātija dzīvo Amsterdamā, tad vien biļetes lidojumam uz šo pilsētu būs lieliska dāvana. Savukārt, ko pasākt un, kur apmesties, tur ierodoties, visticamāk draugs saplānos pats.

2. ideja – izvēlieties īsu ceļojumu

Pat dažas dienas citā zemē sniegs iespaidus un atraus no ikdienas rutīnas. Tā kā šāda dāvana nedaudz uzliek pienākumu arī pašam saņēmējam, vislabāk ir uzdāvināt nelielu nedēļas nogales atpūtu – tā mazāk riskēsit sajaukt saņēmēja plānus. Dāvinot ceļojumu, īpaši, ja dāvanas saņēmējam tas ir pārsteigums, ieteicams izvelēties tādus ceļojumus, kuru dēļ cilvēkam nenāktos ņemt atvaļinājumu. Izņēmums varētu būt vienīgi lielas mantiskās vērtības ceļojums, piemēram, uz Taizemi visai ģimenei. Tomēr arī šādiem ceļojumiem vajadzētu izvelēties pēc iespējas tālāku ceļošanas datumu, mazākais – pēc 6 mēnešiem vai gada no biļetes pasniegšanas.

3. ideja – parūpējieties par dāvanu jau laikus

Piemēram, dažkārt lētos lidojumus uz populārākajam Eiropas un Skandināvijas pilsētām var atrast vien par 10 eiro. Tiesa, pierēķinot apkalpošanas, lidostas un citas samaksas, cena nedaudz palielinās. Taču – arī 40 eiro par biļetēm abos virzienos, piemēram, uz Liverpūli Lielbritānijā, Milānu Itālijā vai Frankfurti Vācijā – nav tā summa, kas traki plēš kabatu, taisnība?

4. ideja – ceļojiet kopā!

Iegādājoties biļetes ne vien citiem, bet arī sev, par pasniegtās dāvanas lietderību priecājamies dubultā. Kad samaksājam par sava ceļojuma biļeti, dāvanas cena automātiski it kā samazinās un ātrāk aizmirstas, jo paši gaidām ceļojumu un pozitīvās domas aizgaiņā nomāktību par iztērēto naudu.

Protams, ja līdz ar ceļojuma biļeti plānojat pasniegt arī savu kompāniju ceļojuma laikā, jāapdomā, vai cilvēks, kuram plānojat dāvināt savas biļetes otru pusi, tiešām velēsies ceļot kopā ar jums un, vai šis cilvēks – īstā kompānija, ar kuru dažas dienas paši jutīsities labi. Jo ceļojums visbiežāk ir “būšana kopā”.

5. ideja – sametieties dāvanai

Ja gadi aizrit pārāk strauji un Ziemassvētku dāvanas, šķiet, sāk zaudēt savu nozīmi, dāvināšanas prieku var atgūt padarot dāvanu vērtīgāku. Piemēram, tā vietā, lai ikviens ikvienam pasniegtu jaukus, bet, iespējams, nevajadzīgus nieciņus, kas tik vien kā uzkrāj putekļus mājās, dāvanu iespējams dāvināt vienu no visas kompānijas. Ceļojums šajā gadījumā ir lieliska dāvana. Protams, ja visi piekrīt dāvanas idejai. Tādā gadījumā dāvana ir iespaidīgāka un arī no pirmssvētku stumdīšanās dāvanu veikalos var izvairīties.

6. ideja – ceļojiet lielākā kompānijā

Ziemassvētki – tie ir dalīšanās svētki. Jo lielākā kompānijā tos svinēsit, jo vairāk pozitīvās enerģijas izdalīsit. Tieši tāpat arī ceļot ir līksmāk lielā kompānijā. Un, nenoliedzami, ceļojuma izdevumi ir krietni mazāki, ja tie tiek dalīti. Protams, vienmēr ir tādi ceļojumi, kuros vislabāk doties tikai divatā vai pat vienam. Tāpat vienmēr ir cilvēki, kuriem ilgāk pabūt lielākā kompānijā ir grūti. Tomēr veiksmes gadījumā šādi ceļojumi ir īpaši jautri un vienojoši.

Paši Ziemassvētki nav piemērotākais laiks ceļojumiem. Biļetes parasti mēdz būt dārgas, ir grūti dabūt viesnīcas. Savukārt periods pēc svētkiem – janvāris, februāris – ļaus jums ceļot lētāk. Lidmašīnu, viesnīcu un pakalpojumu cenas ir mazākas, vietas iedzīvotāji ir jau iztērējuši naudu, tādēļ ceļotāji tiek īpaši gaidīti.

7. ideja – uzdāviniet ceļojumu sev

Ja ceļojums šķiet pārāk dārga dāvana, vienkārši parēķiniet, cik naudu parasti iztērējiet dāvanām, kas ātri ieņem vietu uz tālākajiem plauktiņiem noputēšanai, cik svētku galdam, mājas izrotāšanai, draugu vizītēm. Vēl pieskaitiet rēķinus par sporta klubiem, kurus nāksies apmeklēt, lai ielīstu mīļotajos džinsos pēc svētku mielošanās. Tad “tāmi” salīdziniet ar ceļojuma cenu. Iespējams ceļojuma izmaksas izradīsies lētākas. Kā arī, izvēloties ceļojumu svētku laikā, visbiežāk viss jau ir iekļauts cenā: gaida izgreznoti pilsētu laukumi, norisinās daudz bezmaksas svētku pasākumu, vietējie ir viesmīlīgi noskaņoti.

Tā taču ir vienreizēja dāvana – uzdāvināt iespaidus, atmiņas, sajūsmu – tas viss ietilpst dāvanā – ceļojumā!

Avots: Aero.lv ©
Iespējams izplatīt un izmantot norādot avotu.