Ziemassvētku laikā gribas iepriecināt savus tuvākos ar pašām sirsnīgākajām dāvanām, kas vēl ilgi izraisītu patīkamas atmiņas. Domājam, ka pati labākā dāvana – iespaidi un brīnišķīgas atmiņas. Viens no lieliskākajiem veidiem uzdāvināt otram daudz brīnišķīgu Ziemassvētku piedzīvojumu – tas ir ceļojums visai ģimenei. Ja aizvien šaubāties, vai vērts ziemas svētkus sagaidīt ceļojot, iepazīstieties ar Justīnas un viņas ģimenes iespaidiem, sagaidot Ziemassvētkus Beļģijā.

Ziemassvētki – tas ir omulības, māju siltuma un piparkūku smaržas apvīts laiks. Ka nolēmāt, ka vēlaties šos svētkus sagaidīt citā zemē?

Patiesība neko nenācās nolemt, tāda vienkārši bija situācija. Tajā laikā kā reiz studēju ārvalstīs apmaiņas programmā un vecāki nolēma mani apciemot. Mācījos Beļģijā, mazā pilsētiņā Kortrijk. Nodomājām, ka tā varētu būt lieliska iespēja ne vien paceļot, bet arī sagaidīt svētkus ne tā, ka parasti, gūt jaunus iespaidus un pilnībā citādākus Ziemassvētku piedzīvojumus. Bijām pārliecināti – atmiņas būs daudz vērtīgākas par dāvanām.

Belgija-1

Fotogrāfijas autore Justīna Kostinaite

Ģimenē ikvienam ir savas vēlmes. Ja viens vēlas Ziemassvētkus sagaidīt sniegotajā Ziemassvētku dzimtenē, tad otrs vēlētos baudīt atspirdzinošu kokteili zem karstas pludmales saules. Kā izvēlējāties, ko vēlaties apskatīt?

Tā kā Beļģija jau biju pavadījusi dažus mēnešus, zināju visas brīnišķīgākās vietas, kuras pilnīgi noteikti velējos parādīt saviem ģimenes locekļiem. Viņiem nenācās iejaukties plānošanā, jo visu jau biju iepriekš saplānojusi, visiem atlika vien baudīt Ziemassvētku ceļojuma iespaidus.

Belgija-3

Fotogrāfijas autore Justīna Kostinaite

Pastāstiet par ceļojumu – kur devāties, ko apskatījāt, kas visvairāk palika atmiņā?

Apmeklējām skaistākās Beļģijas pilsētas: Gentu, Bruggi un, bez šaubām, arī manis iecienīto mazo pilsētiņu Kortrijk. Apskatījām pat Franciju! Tiesa, tikai līdzās esošo Lilli, taču iespaidu netrūka. Visvairāk palicis atmiņā pats kopā pavadītais laiks ar ģimeni un maniem ārzemju draugiem. Bija prieks redzēt, kā vecāki komunicē ar viņiem, ka viņiem ir interesanti. Manuprāt, ceļojumi satuvina un tas ir nepieciešams ikvienai ģimenei. Tāpat bija interesanti vērot, kā bērni top atbildīgi par saviem vecākiem, jo viņi ne pārāk labi pārzina svešvalodas. Ikvienas vakariņas, muzeja apmeklējums bija kaut kas jauns visiem, lai arī jau sen zināms. Ziemassvētki tiešām bija īpaši. Ja runāt par konkrētu vietu, tad visvairāk visiem palika prātā Brigge. Un tas nav pārsteigums – tā ir viena no skaistākajām pilsētām Eiropā, kas vēl tiek dēvēta par ziemeļu Venēciju, turp ieteiktu doties ikvienam, kas plāno ceļot uz Beļģiju!

Belgija-2

Fotogrāfijas autore Justīna Kostinaite

Pastāstiet par līksmāko ceļojuma mirkli

Mans tētis  nebija izbraucis no Rietumeiropas kopš Padomju Savienības sagrūšanas. Viņa ceļojums uz Beļģiju bija pirmais ceļojums uz rietumiem pēc divdesmit gadu ilga laika posma. Tētis to ļoti gaidīja. Vēlējās ieraudzīt, ar ko Lietuva atšķiras, kādi tur cilvēki, kādas sakārtotas ielas un kādi lieliski restorāni Beniluksā. Taču, notika pavisam pretēji. Ierodoties Beļģijā, viņam nācās nedaudz vilties. Cita valoda, cita ainava, arhitektūra citādāka, tomēr lielas atšķirības starp Lietuvu un Rietumiem viņš pilnībā nesajuta. Tad viņu pārņēma tā brīnišķīgā apjausma, ka arī mēs esam Rietumi un nedaudz smieklīgā vilšanas, ka īpašu kultūras izmaiņu neizdosies piedzīvot.

Patiesi smieklīgs gadījums notika ne Beļģijā un ne Ziemassvētkos, bet gan ceļojuma laikā Odesā, kad mana mamma vēlējās ziedot naudu bezpajumtniekam un gandrīz iemeta naudu parasta garāmgājēja krūzītē, kurš vienkārši sēdēja uz ietves malas un malkoja kafiju.

Vai vēlētos vēlreiz sagaidīt Ziemassvētkus, ceļojot kopā ar ģimeni? Varbūt tā kļūs par ģimenes tradīciju?

Tiešām vēlētos, bet, domāju, ka tas paliks kā rets baudījums. Tomēr, Ziemassvētki ir laiks, kad sanāk kopā visa ģimene, šis laiks ir paredzēts, lai būtu kopā ne tikai ar pašiem tuvākajiem ģimenes locekļiem, bet arī ar vecvecākiem, tantēm, onkuļiem, brālēniem un māsīcām. Un visus paņemt līdzi ceļojumā ir jau sarežģīti, tādēļ šogad svētkus atkal svinēsim mājās.

Ko ieteiktu visiem, kas plāno Ziemassvētkus ar ģimeni sagaidīt svešā zeme?

Svarīgākais ir nesteigties un piemēroti apģērbties, tad arī varēsit baudīt visas izklaides un nebūs jālauza galva, vai nenāksies pēc tam gulēt ar temperatūru, kā tas notika manai mammai. Nedomājiet par dāvanām! Labāk aizejiet visi kopā uz lielisku restorānu un uzdāviniet viens otram brīnišķīgu laiku kopā bez viedtālruņiem un slikta noskaņojuma. Vienkārši esiet viens ar otru, nav svarīgi, vai kāpiet kalnos, spēlējat galda spēles vai sēdiet pie galda. Nav taču tikai būtiski – kur, bet arī kā un ar ko.

Justīna, sirsnīgi pateicamies tev par sarunu!