Ceļotāji uzslavē Turciju, un šodien mēs iepazīsimies ar Stambulu! Ceļotāja Lina, kas cenšas atklāt un iepazīt pasauli, ar mūsu ceļotājiem vēlas dalīties ar vienu no visvairāk apburošiem ceļojumu stāstiem. Stambula, ir pienācis laiks iepazīt tevi!

Stambula

 

“Ja zeme būtu viena valsts, Stambula būtu tās galvaspilsēta”, – teica Džeremijs Īzaks. Mēs pilnībā piekrītam viņa domām. Stambula ir gigantiska pilsēta – viena no lielākajām pasaulē. Internets saka, ka tajā šobrīd dzīvo aptuveni 14,5 miljoni cilvēku, bet vietējie iedzīvotāji saka, ka var būt jau 20 miljoni! Šeit vēsture savienojas ar divdesmit pirmo gadsimtu: Eiropa dzīvo blakus Āzijai, demokrātija debatē ar reliģiju.

Mēs pirmo reizi Stambulu apmeklējām pirms gada. Tā bija pilsēta, kuru mes izvēlējāmies kā sava kāzu ceļojumu (vai jūs teiktu, ka tas nav ļoti romantiska izvēle?) un palikam ap-brī-no-ti. Es vēl joprojām atceros Galatas tilta un torņa skatu, ko ieraudzīju, izejot no Sultanahmet rajona. Degunu kutina smaržas, redzeslokā – minareti un torņi, apkārt neskaitāmi cilvēki, liela burzma, bet tajā pašā laikā, šķiet, ka pilsēta mierīgi elpo ar savu ritmu.

Stambula

Nākamajā reizē mēs atgriezāmies Stambulā pēc pusgada un tikai dažām stundām.

Tas bija tikai starpposma pārtraukums nākamajam braucienam. Bet Stambulā jūtamies kā mājās – varējām apiet iepriekš atklātas un patīkamās vietas, saēst balik-ekmek netālu no Galatas tilta un izdzert alu savā bārā.

Savam stāstam pievienojām padomus – mēs ceram, kā jūs arī atklāsiet (vai varbūt jau esat atklājuši) Stambulas maģiju.

Stambulas māģija

Kā sagatavoties braucienam uz Stambulu?

#1 Atrodiet lidojumu

Stambula var būt gan galīgais ceļojuma mērķis, gan starpposma pārtraukums, ceļojot kaut kur citur. Mēs esam apmeklējuši šo gigantisku pilsētu vairākas reizes, izmantojot to kā starpposma staciju.

Turkish Airlines – viena no labākajām aviokompānijām pasaulē. Vēl vairāk, pērciet lidojumu uz Āziju, Āfriku vai jebkuru citu valsti, un izmantojiet Stambulu kā starpposma valsti.

Ukraine Airlines – šī aviokompānija arī veic lidojumus katru dienu (ar  pārsēšanos Kijevā) un tas ir nedaudz lētāks variants, lai tikai dažas dienas apskatītu Stambulu un atgrieztos atpakaļ.

Jūs varat doties uz Stambulu no 150-200 eiro abos virzienos. Tomēr ir iespējams atrast lidojumus par 80-100 eiro vai pat lētāk.

Neaizmirstiet – ja jūs Stambulā pavadīsiet mazāk nekā diennakti – vislabāk ir lidot uz Ataturk lidostu. Arī tiek veikti lidojumi uz citu – Sabiha Gokcen lidostu, tomer jūs pavadīsiet daudz laika, lai sasniegtu pilsētas centru.

IST4

#2 Nomitināšana Stambulā

Atšķirībā no daudzām pasaules galvaspilsētām, Stambulā jums būtu jāizvēlas dzīvesvieta nevis pēc cenas, bet gan pēc atbilstošās atrašanās vietas. Lai gan Stambula ir milzīga pilsēta, kurā varat daudz ko paredzēt, bet lielākā daļa no tāja esošiem brīnumiem atrodas pilsētas centrā, ap Bosfora šaurumu.

Aja Sofija

Šeit ir galvenie rajoni, kuros piedāvājam izvēlēties nomitināšanu:

Karakoy – labākais rajons attiecībā uz nomitināšanas vietu. No šejienes ar sabiedrisko transportu jūs sasniegsiet jeb kādu jūs dominējošo objektu (iespējams, 20 minūšu laikā).

Eminonu – atrodas citā Galatas tilta pusē prom no Karakoy rajona. Viss ir tuvu, bet nomitināšana šeit ir nedaudz dārgāka.

Sultanahmet - šīs rajons ir labākā izvēle, ja jums ir maz laika, un ja jūs vēlaties apmeklēt slavenākos Stambulas pieminekļus: Zilo mošeju, Lielo Stambulas tirgu, un Svētās Sofijas katedrāli.

Eiropa un Āzija

Beyoglu – labākā vieta, ja jums patīk ballītes un veikali.

Kadikoy – galvenais rajons, kas atrodas Stambulas Āzijas pusē, kur jūs varat izveidot autentisku, tūristiem mazāk pazīstamu maršrutu.

#3 Cik daudz laika veltīt Stambulai?

Stambula ir viena no tām pilsētām, kur ikreiz to apmeklējot, atradīsiet kaut ko jaunu. Pareizi sagatavojot un labi plānojot maršrutu, Jūs arī varat rūpīgi izpētīt pilsētu dažu dienu laikā. Mēs iesakām 3-5 dienu vizīti

IST7

Dodoties uz Stambulu, atšķirībā no citām Eiropas pilsētām, piemēram, Romu, Madridi, Barselonu vai pat Parīzi, nepieciešama iepriekšēja sagatavošana:

Vairākas reizes mājās izskatiet Stambulas karti, atzīmējiet visus objektus, kurus vēlaties apmeklēt. Arī jums tur būt karte, kad ceļosit pa pilsētu.

Uzziniet, kā darbojas sabiedriskā transporta sistēma. Izvēlieties, kāds ceļojuma veids jums ir vispiemērotākais. Prāmji uz Āzijas pusi arī ir sabiedriskais transports.

Tā kā Turcijas oficiālā valūta ir lira (1 EUR = 4,39 TL; 2017. gada oktobris), atrodiet piemērotu vietu naudas apmaiņai. Mēs iesakām izmantot bankomātus. Patiesībā, nebaidieties apmainīt naudu pilsētas maiņas punktos, bet kurss visur ir atšķirīgs – mēs atradām labāko Lielajā tirgū.

IST8

#4 Pārtika

Šī daļa, mums personīgi, ir viena no interesantākajām un vissvarīgākajām – ne tikai Stambulā, bet visur, kur mes ceļojam. Tikmēr Stambula ir īsts turku virtuves centrs. Paši turki sevišķi lepojas ar savu virtuvi, bet viens no visgrūtākajiem uzdevumiem ir atrast īstu autentisku un tūristiem nepiemērotu pārtiku. Šajā gadījumā jums nepalīdzēs tūrisma ceļveži vai ceļojumu žurnāli. Savukārt, mēs sniedzam dažus norādījumus par to, kā vislabāk meklēt šīs gastronomiskās pieredzes.

Turku saldumi

Ja turki tieši uz ielas uzaicina jus sava restorāna – negaidiet laba. Tiešām labas pārtikas vietas parasti norāda rindā pie durvīm. Izvairieties no vietām, kur ēdienkarte ir angļu valodā un novietota ārā. Lielākajai daļai labu restorānu nav ēdienkartes ārpus restorāna telpām (vai vispār nav ēdienkartes).

Labākās vietas centrā – Kadikoy tirgus un tā apkārtne; Karakoy piestātne un ap to; Eminonu un zivju tirgus Kumkapi rajonā.

Stambulā Jūs ari atradīsiet labus fine dining restorānus un daudz gardu ielas ēdienu. Tikai reizēm bērni to var atņemt no rokām!

Tēja un lavašs

#5 Staigājiet

Stambulā mēs ar kājām gājām 20 kilometru uz vienīgo bāru, kurā bija craft alus. Mēs gājām gar Bosfora šaurumu. Rajoni mainīja viens otru, ceļā bija daudzas must see vietas, kas atzīmētas (un ne tikai) tūrisma maršrutos. Gan pastaigājam, gan apstaigājam Bosfora šaurumu.

Olīves

Stambulā bez sabiedriska transporta jūs patiešām neiztiksiet – pilsēta noteikti ir pārāk liela, galu galā dažos gadījumos izmantojiet prāmi, lai pārvietotos uz citu pilsētas daļu Āzijā. Bet nepavadiet visu savu laiku, apmeklējot mošejas, tuneļus vai muzejus. Ne mazāk iespaidīga ir pati pilsēta un tās tirgus.
Lina un Toms, ceļojot pa pasauli, dalās ar savu ceļojumu pieredzi savā blogā traveloffin.com. Bet tos ceļotājus, kuriem iespaidu jau pietiek un sirds sāk stingrāk pukstēt domājot par brīvdienām, mēs aicinam meklēt labāko lidojumu cenu šeit!