Elegantā, apburoša un omulīga Portugāles galvaspilsēta Lisabona – tā ir lieliska vieta ideālām brīvdienām. Ir daudzums iemeslu, kāpēc būtu jāapmeklē Lisabona un vēl vairāk, kāpēc tur būtu jāatgriežas. Iepazīstieties ar vietām, kuras obligāti jāapmeklē, kamēr viesojaties Portugāles galvaspilsētā:

Alfama

Alfama kvartāls ir senākā Lisabonas daļa, kas vilina ar šaurām ieliņām, vēstures vēsmām piesātinātam mājām un nelieliem tirdziņiem, kuros iespējams iegādāties dažādākos labumus, kuriem vēlāk vairs nevarēsit turēties pretī. Šis kvartāls vienkārši apbur un pievelk, savukārt, norietot saulei, tas it kā atdzīvojas no jauna!

Lisbon, Portugal skyline at Alfama, the oldest district of the city with the National Pantheon Dome.

Praça do Comércio

Vel viens objekts Lisabonā, kuru obligāti jāredz, ja vēlaties iepazīt īsteno pilsētas diženumu un eleganci – tas ir palātas laukums, kas tagad tiek dēvēts Praça do Comércio. Laukuma vidū varat apskatīt monumentu veltītu Lisabonas karalim Jose I, ziemeļu pusē – ar vēsturisku personību figūrām izgreznota triumfa arka. Neticama celtne, kas atjaunota pēc 1775. gadā notikušās zemestrīces.

Praca Do Comercio In Lisbon

Torre de Belem

Interesantas apmeklētākas vietas ir ne tikai Lisabonas centra, bet arī Belema kvartālā, kas agrāk bija priekšpilsēta. Viena no Belema ievērojamākajām vietām – Belema tornis,  Torre de Belem, kas agrāk notikumu un briesmu pilnos ceļojumos pavadīja portugāļu atklājējus, tieši šeit savu ceļojumu uz Indiju sāka Vasko da Gama.

Tower of Belem (Torre de Belem), Lisbon, Portugal

Sintra

Esot Lisabonā, būtu īsts grēks kaut uz īsu brīdi neapmeklēt mazo kalnu ciematiņu ar nosaukumu Sintra. Mazi veikaliņi, restorāni un kafejnīciņas sniedz papildu burvīgumu šim pasakainajam dabas nostūrītim. Pašā Sintras centrā apmeties Valdnieka nams. Vēsturiskais Sintras centrs – tas ir muzejs zem klajas debess.

Azenhas do Mar village at dusk, Sintra Portugal

Regaleira

Pašā vēsturiska centra nomalē atrodas viens no izteiksmīgākajiem Sintras pieminekļiem – Regaleira muiža, kas ir maģijas un noslēpumu vēsmu ieskauta. Manuelina stils, kas caurauž visas muižas ēkas arhitektūru, nebija izvēlēts nejauši, neviena detaļa namā un parkos nav nejauša un ir ar savu stāstu. Regaleira muiža arī šodien apbur ar savu mieru un noslēpumainību, mistiskumu un harmoniju.

The Regaleira Palace

Batalha

Santa Maria da Victoria klosteris, kas tiek dēvēts arī par Batalha klosteri, bez šaubām ir viens no iespaidīgākajiem Portugāles un Eiromas arhitektūras darbiem. Klosteris radīts vairākos etapos, tāpēc radīšanas process ilga ilgāk par 150 gadiem. Pateicoties tik ilgai būvniecībai, klostera ansamblī savijas gotikas, manuelina un pat renesanses arhitektūras stils. Tas obligāti jāredz savam acīm!

Interior Of Monastery Of Batalha In Portugal

Lisabonas okeanārijs

Ja vienas dienas laikā vēlaties ieraudzīt Ziemeļatlantijas piekrasti, Antarktiku, Kluso okeānu, Indijas okeānu, tropu klimatu un koraļļu rifus – tad vizīte Lisabonas okeanārijā ir vienkārši obligāta. Oceanario de Lisboa pēc izmēra ir otrs lielākais okeanārijs pasaulē. Tajā ir akvārijs, kurā ietilpst tik ūdens, cik ietilpst 4 olimpiskajos peldbaseinos. Iemitinājies 20 tūkstošu kvadrātmetru platībā, tajā ir 30 akvāriji, kuros ir 7,5 miljoni litri ūdens, kurā dzīvo 500 dažādu sugu 8000 iedzīvotāju.

Lisbon, Portugal - February 01, 2015: Lisbon Oceanarium, the second largest oceanarium in the world

Dzeltenais tramvajs

Viena no Lisabonas vizītkartēm – tā ir līnija Nr. 28 jeb labi zināmais dzeltenais tramvajs. Tas ir vēsturisks pilsētas satiksmes līdzeklis, teju vai īsts muzejs uz riteņiem. Šie vēsturiskie tramvaji pa Lisabonas ielu sliedēm ripo jau no starpkaru laikiem, tāpēc nepalaidiet garām iespēju arī Jūs!

Lisbon, Portugal tram.

Jūs jau esat bijuši Lisabonā? Vai izvelējāties iemīļotāko ieliņu?