Plānojat apmesties viesnīcā? Pasūtot numuru, nāksies saskarties ar dažādiem saīsinājumiem un apkalpošanas veidiem. Tāpat būs jāizvēlas numura lielums. Tas nav ļoti sarežģīti, taču visbiežāk sagaidām ar rezervācijām saistītus jautājumus, tādēļ dalāmies ar sarakstu, kurā norādīti numuru veidi saskaņā ar iedzīvotāju daudzumu un apkalpošanu. Reizēm nosaukumi var atšķirties, taču tos ir viegli atpazīt.

Saskaņā ar apkalpošanu

Standart room – parastas komplektācijas numurs, kurā vienmēr būs viena vai dažas gultas un vannas istaba.

Family room – telpa ar divām istabām, kurā atdalīta bērnu un pieaugušo zona.

Executive room – biznesa klientiem paredzēti numuri, kas sadalīti miega un darba zonās, reizēm tiek sniegti papildus darbam neieciešamie līdzekļi (piem., printeris).

Junior Suite – augstākas klases numurs ar guļamistabas un atpūtas zonu.

Suite – grezns, dažādās zonās sadalīts numurs, visbiežāk ar divām vannas istabām.

Apartamenti – grezna telpa ar viesistabu, 1 – 3 guļamistabām, virtuvi.

Studija – maza, ekonomiska telpa, kurā atrodas gan guļamistaba, gan viesistaba savienota ar virtuvi.

Pēc lieluma

Vinvietīgs (single, SGL) – numurs ar vienu gultu. Reizēm par vienvietīgu tiek saukts divām personām paredzēts numurs, kad tajā tiek izmitināta viena persona.

Divvietīgs (double, DBL) – numurs divām personām ar vienu lielu (divvietīgu) gultu.

Divvietīgs (twin) – numurs ar divām atsevišķām vienvietīgām gultām.

Trīsvietīgs (triple, TRPL) – numurs ar trīs trīsvietīgām gultām vai ar vienu divvietīgu un vienu papildus vienvietīgu gultu.

Ģimenes (DBL + 2CHD) – numurs ar divvietīgu gultu un papildus novietojamu vienu vai divām gultām bērniem. Tas ir divvietīgs numurs, kurā tiek ienestas papildus gultas bērniem.

Kādos numuros visbiežāk apmetaties Jūs? Bet varbūt esat sadūries ar šeit neaprakstītiem numuru iedalījumiem? Padalieties ar pieredzi komentāros!