Tiek jokots, ka viedtālruņi prot visu – pagatavot vakariņas, atnest čības un atvērt vīna pudeli. Joki paliek joki, bet lejupielādējot attiecīgas sīklietotņu izlasi, tālruni nudien varēsit izmantot kā daudzpusīgu palīgu ceļojuma laikā, kas palīdzēs Jums ietaupīt un ļaus ceļojumam kļūt vēl interesantākam.

Mūsu ieteikto sīklietotņu saraksts:

Lidojumu informācija

Uzziniet karstāko informāciju par savu lidojumu. Tiklīdz mainīsies lidojuma laiks vai notiks citas izmaiņas, saņemsiet paziņojumu par to savā tālrunī. Jutīsities drošāk, bet, ja jau gaidiet lidostā, nenāksies nepārtraukti meklēt lielajos ekrānos sev svarīgo informāciju visu lidojumu informācijas starpā. Ar dažām sīklietotnēm varat pasūtīt viesnīcas, automobiļu nomu un citu pakalpojumus. Mēs iesakām: TripCase un GateGuru (radījusi slavenā platforma TripAdvisor)

Tulkojums

Visvairāk valodu prot – Google Translate. Taču, tai nepieciešams interneta savienojums, tādēļ iespējams, ka tad, kad vajadzēs visvairāk, tā nedarbosies. Iesakām pameklēt konkrētās valodas vārdnīcu, kura darbotos offline režīmā – visbiežāk katrai valodai tiek sagatavotas atsevišķas sīklietotnes. Lieliska spāņu valodas vārdnīca: Span¡shD!ct, savukārt Larrouse piedāvā izvēlēties pat vairākas valodas!

Kartes

Detalizētākā un populārākā – Google Maps. Tai būs nepieciešams interneta savienojums, taču, būdami pieslēgušies pie WiFi, varat lejupielādēt Jums nepieciešamās teritorijas (vienkārši pa tām „pastaigājoties”) un vēlāk izmantot tās esot nepieslēgušies. Alternatīva City Maps 2 Go. Ne tik izsmeļoša kā Google Maps, taču, par ļoti nelielu samaksu (2,69€) varēsit lejupielādēt pilnu offline karti.

Sabiedriskais transports

Lielākajai daļai lielo pilsētu ir sīklietotnes, kas paredzētas sabiedriskā transporta sistēmai. Tās vienmēr ir bezmaksas, daudzās valodās un sniedz daudz nepieciešamas informācijas. Tāpat varat lejupielādēt AllSubway ar 160 kartēm (0,89€).

Ko apmeklēt?

Lejupielādējiet TripAdvisor sīklietotni, tā palīdzēs atrast piemērotu restorānu, muzeju vai teātri, ļaus palasīt atsauksmes un samazināt negaidītus pārsteigumus. Vēl viena sīklietotne, kuru iesakām – Foursquare. Tajā varēsit pat piereģistrēties pie vietas, kur atrodaties un paziņot draugiem, cik lieliskas kafejnīcas apmeklējat.

Bezvadu internets

Atrodiet bezmaksas WiFi pieslēgumu ar šo sīklietotni. Tā darbojas lieliski, jo varat jau iepriekš lejupielādēt pilsētas, kuru apmeklēsit, karti. Kad būs nepieciešams internets, atveriet to pat, ja neesat pieslēgušies un uzzināsit, kur atrodas tuvākais bezvadu interneta avots! Sīklietotne Wi-Fi Finder.

Iepazīstiet vidi

Google Goggles – joprojām eksperimentāls projekts, paredzēts, lai pastāstītu visu par objektu, kuru redzat savā priekšā. Pavērsiet tālruņa kameru pret ēku, gleznu, tekstu, grāmatu vai citu objektu un par to uzzināsit visu, ko piedāvā internets. Protams, vairumu mazāk populāru objektu tas neatpazīs, bet izmēģināt nudien ir vērts.

Pareiza sīklietotņu izlase palīdzēs neapmaldīties pilsētā, uzzināt jaunumus un izvairīties no krāpšanas. Taču, nekad neaizmirstiet, ka visjautrāk pilsētu ir pazīt dzīvā veidā – apmaldoties šaurās ieliņās vai mēģinot sarunāties ar garāmgājēju, kurš nerunā Jūsu valodā. Ja Jums ir laiks un vēlme, tālruni paslēpiet dziļi mugursomā un ļaujieties īstam piedzīvojumam!