CEĻOJUMS + PĀRTIKA = debešķīga sapņu kombinācija. Tā raksturotu sajūtas, kas pārņem vien padomājot par gastronomiskās pasaules brīnumiem. Aromāti, krāsas, forma, kompozīcija… vietējie tirdziņi, ēšana ar rokām, garša, pēcgarša! Ātrrunā izrunājot šos buramvārdus, pamazām sāk tecēt siekalas. Bet ieraugot labumus – hipnozes seanss garantēts. Laiks sākt runāt, atklāt un parādīt dažas brīnišķīgāko pasaules gastronomisko ceļojumu dienasgrāmatas un to autorus. No Eiropas līdz Āzijai, no Ziemeļamerikas līdz Jūsu datora ekrāniem… Iespējams iedvesmosim, iespējams palīdzēsim saplānot mērķtiecīgu gastronomisko ceļojumu? Ceram!

Vēlam gardu un smaržīgu lasīšanu!

Parīze, virtuve, suņi un džezs

Tieši tā izskatās MANGER dienasgrāmatas autores ikdiena. Dzīvojot ar 7 bērniem, 14 suņiem, jaunā ģimene bauda dzīvi gatavojot pasaules virtuves šedevrus. Ar savas virtuves noslēpumiem sieviete dalās atklātos, dzīves pilnos tekstos, visu smalki gardāku padara vīra uzņemtās reibinošās fotogrāfijas. Tā ir lieliska mājaslapa, par kuru uzzinājām pilnīgi nejauši – no mūsu lasītājas. Tik daudz labā, skaistā, ceļojumu iespaidi un labas emocijas – acīm, ausīm un kuņģim. Gardāko ēdienu receptes ir precīzi sarakstītas un gaida gardēžus! Aicinām neko negaidīt un palutināt sevi ar garšu kārpiņu labsajūtu jau tagad.

antrafoto1

pirma-foto

Fotogrāfijas no MANGER mājaslapas

PASTA BASTA receptīte (fotogrāfija augšpusē, kreisajā pusē):

Spageti;

1 smalki sagriezts sīpols;

1 ķiploka galviņa;

1 rīvēts burkāniņš;

1 l tomātu pastas;

Dažas bazilika lapas;

5 karotes sausa baltvīna;

3 karotes olīveļļas;

Sāls, pipari;

Parmezāna siers.

Par Āzijas virtuvi, stereotipiem un iedvesmu

Sautējumi, zupas, pelmeņi, makaroni, salāti, uzkodas. Viss tāpat, tikai citādāk. Nesaprotat, ko ar to domājam? Noderētu palasīt lielisko, humora pilno mājaslapu EatingAsia. Šeit uzzinājām, ka Indiju tūristi dēvē par Snacklandia (latviešu val. uzkodu zeme). Tā ir īsta, īpaša pārtikas karte pa Āziju. Ēdienu līdzības, atšķirības, stereotipi, ideoloģijas, receptes, dīvaini klejotāju stāsti, padomi un apburošas ilustrācijas. Šķiet, ceļojumi pa interesantāko ēdienu kultūru turpinās. Lasiet, ieraugiet, pielāgojiet to praksē!

nuotrauka

Mirkļi no EatingAsia mājaslapas

Ielas pārtikas stāsti

Fotogrāfi Kim un Phil fiksē un stāsta apbrīnojamākos ielas pārtikas kultūras stāstus bagātīgajā Behind The Food Carts mājaslapā. No ebreju košera ēdiens iz tantiņas rokām līdz mobilam pārtikas namiņam un amerikāņu Reuben sviestmaizēm. Par ceļojošu pārtiku, sirsnīgākajiem cilvēkiem, neticami gardu smaržu un visdīvainākajām kombinācijām. Fotogrāfijas tā ievilina sevī, ka negrib vairs palaist. Ceram, ka jau ar nepacietību vēlaties parakāties pa notikumiem bagāto Kim un Phil stāstu dārgumu lādi.

truck-masiniukas

Kadri no Behind The Food Carts dārgumu lādēm.

Krāsu apsēsti pārtikas cienītāji

Viņi saka, ka pilnība nemāk stādīties priekšā. Viņiem tas arī nav jādara – fotogrāfijas runā pašas par sevi. Tā ir ceļojumu un pārtikas fanātiķe Gabrielle un viņas fotogrāfs puisis Nicolas. Uzsūkuši pasaules virtuvju garu, viņi gatavo, izjūt, fotogrāfēm dalās ar piedzīvoto brīnišķīgā platformā The Funnelogy Channel. Viens – gurmānu ēdienu šefs, otrs – uzticams nogaršotājs. Varam sacīt, ka tas ir ideāls duets. Viņu stāsti – bezrobežu stāsts krāsu sajūtu gammā. Modina apetīti, paceļ garastāvokli, skrienam uz veikalu pirkt produktus VAI paceļam spārnus gurmānam ceļojumam!

maistasmaistas

Pārtikas portreti fiksēti The Funnelogy Channel

Austeru izaicinājums: kas ir KUSSHI, bet kas KUMAMOTO

In A Half Shell iespejams nodēvet par austeru bibliotēku vai pat Bībeli. Šeit uzzināsit visu, par ko pirms tam pat nevarējāt iedomāties. Austeru entuziaste Julie ielikusi visas pūles, apceļojusi visu pasauli, nogaršojusi visas sulīgākās un gaļīgākās austeres. Viņa stāsta, kur tās ēst, kā tās ēst, kādēļ ēst un ar ko ēst. Kumamoto, Kusshi, Olympia, Kelly Galway Native, Moyasta un daudzi citu – austeru nosaukumu. Nejokojam, austeres – īstas klejotājas. Vienas atrodamas Īrijā, otras – Kalifornijā, trešās – pašā Jaunzēlandē. Noskaidrojam kur, kā, kad – ceļojam un nogaršojam!

austres-austrytes

Fotogrāfijas no In A Half Shell mājaslapas

Padalieties ar savām iecienītākajām gastronomisko ceļojumu mājaslapām ar aero.lv komandu un visiem lasītājiem! Visgardākie sveicieni!