Sakuras, geišas, samuraji un… suši. Izdzirdot šos vārdus, nav nepieciešama iztēle, lai saprastu, ka mēs runājam par Japānu. Tiesa ir tāda – tālā saules valsts piesaista ziņkārīgos celotajus un atstāj neaizmirstamus iespaidus.

TYO01Skats no Tokyo Metropolitan Government ēkas

Ar ceļotājiem dalāmies pieredzē – nepiedāvājam kaķi maisā: pārbaudam, garšojam, ceļojam un tad ieteicam. Tāpēc šodien mums smaida un dalās ar padomiem Aero.lv komandas biedre Monika. Viņa pa Japānu ceļoja gandrīz mēnesi, un tagad dalās pieredzē ar bloga lasītājiem: kāpēc ir vērts ceļot uz Japānu?

Neguļošā Tokija

Tokija ir viena no lielākajām pasaules pilsētām, kas apbur ar tās modernismu un cilvēku pārpilnību. Monika saka: “Es biju pārsteigta, kad ierados Tokijā: debesskrāpju, kuru virsotnes patiešām ir debesīs – daudz! Visās ēkās, kuras apmeklēju, bija jāizmanto lifts – un tur bija ne divi, pat ne četri, bet visi sešpadsmit stāvi”,- smejas Monika.

Tokijā ir vairāk nekā 13,5 miljoni cilvēku, tāpēc tas nav pārsteidzoši, ka tajā ir pastāvīga cilvēku burzma. Neatkarīgi no tā, ka lai gan no iedzīvotāju skaita var sagriezties galva, Monika atzīst, ka japāņi ir īsti pedanti: “Tīrības un higiēnas dēļ japāņi ir zaudējuši savas galvas. Patiesībā, dažreiz par to vari būt ne tikai patīkami pārsteigts, bet tas arī var kaitināt.”

TYO02Japāņu ramen

Slavenākie Tokijas rajoni

Monika atzīst, ka Japānas noslēpumu noskaidrošana ilgtu vairākus gadus, bet sirsnīgi dalās ar slavenākajiem un populārākajiem Tokijas rajoniem:

Haradžiuku – vieta, kuru vajadzētu apmeklēt modes mīļotājiem! Uz ielām – īsta krāsu palete!

Šibuja – slavenais 109 veikals. Patiesībā, vai esat redzējuši unikālā skaistuma filmu Hachiko? Proti šajā rajonā, netālu no Shibuya stacijas, jūs varat redzēt šī suņa skulptūru. Filmas fani var pat uzņemt bildes pie suņam veltītas sienas.

Šindžiuku – rajons, pilns debesskrāpju, slavens ar Kabukicho (sarkano lukturu ielu), nakts dzīvi un Shinjuku Gyoen parku!

Asakusa – vai tu zināji, ka šeit ir slavenais Sensoji budistu templis? Tas ir viens no vecākajiem Japānas templiem un ir akcentēts kā Tokijas simbols. Blakus atrodas Nakamise iela, kur varat iegādāties tradicionālos japāņu suvenīrus.

Akihabara – japāņu animācijas (anime un elektronikas) rajons.

Ginza – luksusa iepirkšanās rajons, kurā atrodas slavenais Tsukiji zivju tirgus (viens no lielākajām pasaulē).

Tokyo – centrālais rajons, kurā atrodas otrā lielākai ēka pasaulē – TV tornis (Sky Tree).

TYO03109 veikali un Hačiko skulptūra

TYO04Akihabara rajons

Geišu deja Kijoto

Monika vērš uzmanību uz veco Japānas galvaspilsētu Kijoto. Tajā joprojām ir iespējams redzēt īstu geišu izrādes, baudīt tējas dzeršanas ceremoniju vai arī iegādāties tradicionālos japāņu suvenīrus: “No visiem vairāk nekā 2000 Kijoto templiem, Kinkakudzi templis, ko arī sauc par Zelta paviljonu, man bija visvairāk neaizmirstams. Šīs templis ir burvīgs – to ieskauj ūdens un unikāla japāņu daba, turklāt tas ir pārklāts ar plānu zelta slāni. Tomēr tempļa interjeru var apskatīt tikai Japānas imperators vai kāds cits valsts prezidents”,- smejas Monika.

TYO05Kinkakudži

Papildus izsmalcinātiem tempļiem, mūsu kolēģei atstāja iespaidu 500 m gara bambusa mežs – Arašijama. Starp citu, Monika piedāvā apmeklēt to no rīta, jo to vēlāk ieskauj tūristi no visām pasaules malām.

TYO06Bambusu mežs un zaļās tējas saldējums

Apmeklējiet Naru un apskaujiet stirnas

Nara – “奈良なら鹿しかいません” (Nara nara shika shika imasen – Narā ir tikai stirnas): “Man šos smaidošus vārdus pateica mana japāņu valodas skolotāja. Es zināju, ka Narā stirnas staigā brīvi, bet nedomāju, ka viņu te tik daudz varēšu redzēt!”, – smaida kolēģe. “Šīs stirnas drosmīgi jūtas tuvu cilvēkiem. Ja iedosiet biskvītu, stirna tā nolieks galvu, ka izveidosies, ka ka viņa ir pateicīga par jūsu dāsnumu”.

TYO07Stirnas Narā

Papildus stirnām, Nārā ir liels Todaidži templis, kura jumts atgādina samuraja cepuri. Monikai tas bija visskaistākais Japānas templis. “Šīs templis ir tik lielisks, bet ko teikt par tā arhitektūras risinājumiem. Interesanti, ka templis ir tuvu skolām, tāpēc dienas laikā tur var satikt daudz skolēnu.”

TYO08Todaidži

Dabas pērle un vēl vairāk tempļu

Kamakura ir īsta japāņu dabas pērle. Maza un mierīga pilsēta atrodas blakus Sagami līcim. Parasti ceļotājiem pilsētā ir zināma par Budmas statuju, kuras augstums ir 13 metri un kas atrodas brīvā dabā. Patiesībā, statujas iekšpuse ir atvērta, tāpēc katram ziņkārīgajam ceļotājam tas ir kā saldums viņa kabatā – apskatīt to ir īpaša pieredze: “Varbūt visvairāk es ieteiktu apmeklēt Kenchoji templi, kas atrodas kalnā. Līdz tam Jums būs jāiet pa šaurām taciņām, ko ieskauj koki un Tori vārti. Pašu templi saglabā Tengu dievu skulptūras.”

TYO09Pie Budas statujas

Papildus templiem, Kamakura ir slavena ar savu pludmali, kas aicina ceļotājus saulainā dienā sauļoties un peldēt. Monika smaida un apstiprina, Japāna ātri var kļūt par vienu no vispievilcīgākajiem eksotiskiem galamērķiem.

TYO10Kamakuras daba un Tengu dievi, kuri sargā templi

Aero.lv komanda ir pārliecināta – nav nekas labāks, kā iepazīties ar citām kultūrām un valstīm. Ceļojumi iedvesmo. Kas, ja ne ceļojumi, dod motivāciju un vēlmi uzlaboties?

MEKLĒ LĒTAS AVIOBIĻETES UZ JAPĀNU ŠEIT!