Vien stundas brauciens uz dienvidiem no Londonas un jūs nonākat absolūti citādākā Anglijā. Braitona – īpaši gaišs kūrorts. Krāsains, kosmopolīts, izstarojošs brīvību un plūstošu harmoniju.

Agrāk bijusi neliela zvejnieku pilsētiņa, tagad Braitona ir viens no apmeklētākajiem Anglijas kūrortiem. Romantiska piekraste, ikdienas kaiju dziesmas un zilais Atlantijas okeāns kļūst par atslābinošu atpūtas kombināciju. Tiem, kuri meklē jautrību, atklāsim, ka šī ir visīstākā izklaižu un interesantu darbību dārgumu lāde! Braitona – enerģiska un kosmopolīta pilsēta, kas ieintriģē ikvienu, kas šeit ierodas! Lūk, daži padomi, ko iespējams apskatīt un pasākt Braitonā.

Apskatiet Brighton Pier!

Tas nenoliedzami ir viens no senākajiem un garākajiem moliem visā pasaulē. Varēsit paši paskaitīt – garums sasniedz vairāk par puskilometru. Šeit atradīsit visdažādākos jautra laika pavadīšanas veidus – no azartisku spēļu automātu paradīzes līdz gardēžu tējnīcām, atrakciju parkiem vai pat briesmu istabām. Iegādājoties gardos pončikus vai cukurvati, uz Brighton Pier saglabājiet modrību – kaijas šeit ir īstas plēsējas – atņems un kāri aizlaidīsies. Ātri pārliecināsities, ka šis mola apmeklētāju daudzums nav no gaisa ņemts. Katru gadu šo molu apmeklē ārkārtīgi daudz tūristu un Brighton Pier turpina saglabāt pilsētas simbola pozīciju.

brighton-pier-blog.aero.lt_

Karaliskais Braitonas paviljons

Ieraugot Royal Pavilion, rodas doma, ka tikko ir notikusi teleportācija uz austrumiem. Sajutīsities teju kā Indijā: kupoli, reljefi, kolorīts… tomēr, interjers pārsteigs jūs vēl vairāk. Caurvijusies eklektika piesaista acis – neoklasicisms, Ķīnas kultūras pieskārieni, indiešu motīvi, eksotikas lāse. Katru gadu Royal Pavilion apmeklē vairāk par pusmiljonu tūristu. Apmeklējiet un pārliecinieties, ka tas ir visīstākais ceļotāju pievilcības objekts.

Royal-Pavilion-brighton-Lēti lidojumi-aero.lv

Krāsainā piekraste

Pastaiga pa krāsainu piekrasti, kurā rāmi šalc ūdens – lielisks vakara plāns. Enerģiski, sportojoši pilsētas iedzīvotāji dodas vakara vingrošanas skrējienā, bet idilliski rokās sadevies večuku pāris dalās ar dienā piedzīvoto. Krāsainie namiņi piekrastē aizvien nedod mieru – kas gan atrodas tajos, kādam mērķim tie ir? Pajautājot vietējiem, viss kļūst skaidrs – tās ir nelielas pludmales noliktaviņas Beach Huts, kurās cilvēki glabā pludmales krēslus, makšķeres, grilu. Citi ierīko nelielus rokdarbu veikaliņus, darbnīciņas, nelielas viesistabas ar sofām vai pat virtuvīti. Protams, ar skatu uz jūru… Radoši nokrāsotie namiņi padara pilsētu dzīvāku, liek pasmaidīt, bet lieliskie laika apstākļi dzen uz priekšu, negribas atgriezties mājās!

Brighton-Lēti lidojumi-aero.lv

Ko nogaršot Braitonā?

Pēcpusdienas baudas Braitonā tiešām ir kārdinošas. Pavēlu izrāpjoties no gultas, ritmiski soļojiet ar kaiju dziesmām un sauli, kas glāsta seju. Uzzinām, ka Afternoon Tea vēl dēvējama Cream Tea, to nogaršot jādodas uz vintāžas dvesmojošo Blackbird Tea Rooms. Šeit uzreiz apbur viesmīļu smaidi, interjers un pievilcīgs dārziņš, kurā vērts piesēst! Pilnībā nav auksts un ieradāmies taču tēju dzert! Pie tējas ar saldo krējumu, kas vēl tiek dēvēta par Cream Tea, protams, saņemam arī Scone – tradicionālo angļu tējas pīrādziņu ar rozīnēm, kuru kāri apsmērējam ar krēmu un aveņu džemu. Mmmm… Vienkārši, bet tik harmoniski! Daži izrādās izsalkušāki, tādēļ mums iesaka Eggs Benedict. Tik paskat – klaisiski!

Afternoon-tea-cream-tea-Eggs-royale-Brighton-Lēti-lidojumi

Dzīva ielu mūzika!

Pilnībā nepiespiesta vide, alus pinte, dzīva mūzika un ideāla saulrieta ainava. Iegriezušies Brighton Musical Hall saņemsiet tieši to un vēl vairāk. Sakot vairāk, ar to domājam slavenāko Braitonas fenomenu – reiveri Disco Pete. Tieši netālu apkārt grozās šis ekstravagantais Braitonas pilsētas dīvainis-slavenība. Šajā bārā-terasē vienmēr skan dzīvā mūzika, tā ir viena no populārākajām terasēm Braitonā. Atslābina un piešķir valdzinošu garšvielu pilsētai. Tiešām vērts iegriezties, lieliskāk iepazīsiet Braitonas raksturu.

Brighton-Lēti lidojumi

Varbūt jau esat bijuši Braitonā un Jums ir ieteikums par kādu īpašu/noslēpumainu/obligātu vietu, kas jāapmeklē? Rakstiet komentārā! Gaidām visu viedokļus un papildinājumu.