Tiek sacīts, ka dvēsele pamostas naktī. Tas nudien ir noslēpumains, maģisks un pat lirisks laiks. Iespējams daži naktī meklē klusumu, mieru, vēlas sajust vidi, kas ieskauj un uz lietām paraudzīties citām acīm. Iespējams kāds nakti saista ar enerģiju, piedzīvojumiem un jautrību. Tomēr, pēc kā jālūkojas naksnīgajā Romā? Kādas nozīmes Mūžīgā pilsēta gatavo nakts apmeklētājiem?

Diženā Konstantīna arka

Dienā – pārsteidzoša, naktī – apburoša.  Tāda ir diženā Konstantīna arka. Arka, kas stingri stāv starp Kolizeju un Palatīna kalnu, tiek uzskatīta par vēlāk pastāvošo triumfa arku Romā un par vienīgo arku, kuras celtniecībai materiāli tika izmantoti no citiem imperatora pieminekļiem. Tieši tas Konstantīna arkai piešķir izteiktu stilistisku kontrastu. Droši var apgalvot, ka šī arka – Romas skulptūru muzejs, kas sevī ietver dažādu gadsimtu pieskārienus, garu un vēsturi.

10

Noslēpumainais Kolizejs

Uzbūvēts mūsu ēras astoņdesmitajos gados un saglabājies līdz pat mūsdienām. Kāds ir šīs gadsimtiem ilgās celtnes noslēpums? Visiem ir lieliski zināms, ka karstums un aukstums pastāvīgi veicina Kolizeja sadrupšanu un iznīkšanu. Paši romieši saka, ka nakts – acumirklīgs atelpas brīdis šim diženajam Flāvija amfiteātrim. Dienas rūpestu novārdzināts, naktī Kolizejs pārtop par neparasti skaistu ēnu teātri ar greznām arkām, kas zaigo kā zelts.

7

Apburošais Romas forums

Tas ir elpu aizraujošs arhitektūras ansamblis, kas lepni novietojies starp Kapitoliju un Palatīna kalnu, kā arī Kolizeju. Katra no šeit esošajām celtnēm liecina par Romas republikas laikiem. Agrāk forums bija haotiska, enerģiska vieta ar letēm pārtikai, senāta sanāksmju zālēm, publiskajiem namiem un tempļiem. Ierodoties patīksmināties par Romas forumu naktī, sajutīsit atspirdzinoša miera un diženas vēstures vēsmas.

5 copy

Trajanas tirgus

Trajanas tirgus – nudien apburošs cietoksnis, kura siluets sāk iezīmēties tikko sāk satumst. Kas varētu padomāt, ka šeit kādreiz bija 150 noliktavas, veikali, kafejnīcas un mitekļi. Romieši sapulcējās šajā tirgū, lai pārdotu dažādākās preces un noslēgtu svarīgus tirdzniecības darījumus. Trajanas tirgu laika posmā no 107. līdz 110. gadam uzbūvēja iecienītākais imperatora Trajana arhitekts Apollodors no Damaskas. Šis vēsturiskais pasaules brīnums aizvien tiek uzskatīts par vienu no lieliskākajiem Romas pilsētas arhitektūras piemēriem.

6

Venēcijas laukums

Apdullinošais Venēcijas laukums un tās lepnums – Viktora Emanuela II piemineklis ir iemitinājies Romas sirdī, Corso ielas galā. Tas, bez jebkādām ierunām, ir svarīgākais un diženākais laukums Romā, kurā senajos laikos skraidīja pirmie vilcējzirgi.

11

Apburošā Trevi strūklaka

Šīs strūklakas skaistums ir neaprakstāms. Lai sajustu tās uzburto atmosfēru, pie tās vēlams ierasties, kad jau satumsis. Pateicoties lieliskajam apgaismojumam, skaidrais ūdens iegūst jūras Dievību atspīdumu. Tā ir strūklaka, kas ir leģendām tīta par Neptūnu. Tiek teikts, ka, ja vēlies vēlreiz atgriezties Romā, obligāti ar labo roku, pār kreiso plecu, atgriežot muguru pret strūklaku, jāmet monēta.

1

Slavenais Spānijas laukums

Nevienam nav noslēpums, ka kāpnes visā pasaulē sagaida daudz uzmanības. Pateicoties savai funkcionalitātei, tās veido dažādus pilsētas scenārijus. Spāņu kāpnes Romā – nav izņēmums. Parasti šī kāpnes, kuras veido 135 pakāpieni, mēdz būt nosēstas ar tūristiem. Vakara laikā šeit sapulcējas jaunieši, tāpat kūsā nerimstoša nakts dzīve.

3

Aprīnojamais Panteons

Tas ir neierasta skata un konstrukcijas templis Romā, kas tika uzcelts laikā, kad valdīja Romas imperators Hadrians. Romas Panteona kupolā esošais 9 metru lielais caurums jau gadiem ilgi mulsina pat zinātniekus. Vēloties apskatīt vai iemūžināt Paneonu dienas laikā, nāksies grūstīties tūristu masā vai pat ķerties pie maģijas. Nakts laikā tā nudien nebūs – visi tūristi atpūtina pēdas pēc saspringtas izlūkošanas dienas, savukārt Jūs – baudāt plašo Mūžīgo Romu!

9 copy

Svētā Eņģeļa tilts

Pastāv leģenda, saskaņā ar kuru, reiz Eņģelis parādījās uz pils jumta paziņot romiešiem par mēra beigām. Tieši šī iemesla dēļ tilts tika nodēvēts par godu Svētajam Eņģelim. Tilts nudien izskatās iespaidīgi nakts gaismu ieskāvienā.

2 copy

Lielais Svētā Petra laukums

Šī šedevra autors – Lorenco Bernīnī. Viņš uzņēmās un saprojektēja pat vairākus lakuma variantus. Pirmajos rasējumos Sv. Petra lakums bija slēgta tipa, vēlākajos – atvērts un galu galā – tika izveidots sarežģīta plāna laukums. Tas bija vairāk nekā trapeces un ovāla kombinējums, tā galveno kompozīcijas asi pasvītro obelisks un divas tam līdzās esošas strūklakas. Apbrīnojamākais laukuma skats – satumstot. Iededzas gaismas, iezīmējas reljefi, tādejādi arvien spēcīgāka kļūst diženuma sajūta.

Vatikanas

Jūsu ērtībām sagatavojām naksnīgas pastaigas maršrutu.

maršrutas

Varbūt jums ir idejas, kā turpināt mūsu naksnīgo ekskursiju? Dalieties ar pieredzi un piedāvājumiem komentāros.