Aero.lv komandas biedre Ausma dalās ne tikai ar iespaidīgām fotogrāfijām, bet arī ar neaizmirstamiem ceļojuma iespaidiem, ko piesaka kā Ledus un Uguns Zemi. Aizdomājāties, kur šāda vieta atrodas? Nebaidieties, tālu nebūs jālido, jo tagad tā ir sasniedzama tik viegli kā nekad!

Saka, ka pat brīnišķīgākajos sapņos cilvēks nespēj radīt neko lieliskāku par dabu. Vai piekrītat šai domai? Reizēm pat īsa pastaiga svaigā gaisā palīdz aizmirst ikdienas raizes un problēmas, atbrīvo dvēseli, piepildot domas ar vieglumu un harmoniju. Nav noslēpums, ka arī pazīstamie mākslinieki iedvesmu savai daiļradei bieži vien meklēja dabā. Pēdējā laikā kļūstam arvien atkarīgāki no mūsdienu tehnoloģijām un saspringta dzīves ritma, taču reizēm mums no tā ir jātiek ārā. Droši vien domās bieži vien aizsapņojaties par to, cik brīnišķīgi būtu iekārtoties zem palmas ar grāmatu vai kokteili rokās un klausīties viļņu šalkas. Šim nolūkam lieliski derētu Ēģipte vai Bulgārija, bet bez šīm vietām ir vēl kāda, kas noteikti ir jāapmeklē IKVIENAM.

Untitled-20-1

It kā tā pati Zeme, BET…

Ar vārdiem aprakstīt šo maģisko zemes šūpuli ir ļoti sarežģīti, jo tas ir JĀSAJŪT. Kaut arī tur neatradīsiet nedz debesskrāpjus, nedz arī iespaidīgas vecpilsētas ar ekskluzīviem tirdzniecības centriem. Nemaz jau nerunājot par palmām vai baltām smilšu pludmalēm, tāpat diez vai varēsiet izpeldēties okeānā, jo pat vasaras ir diezgan vēsas. Bet, ceļojot ziemā, pēkšņais un lielais nokrišņu daudzums var kārtīgi izjaukt Jūsu plānus, kad gandrīz visi ceļi kļūs neizbraucami. Lasot droši vien jau aizdomājāties, par kādu skarbu zemi runāju un kādēļ vispār ir vērts turp doties? Nomierinieties. Tā ir ĪSLANDE. Valsts, kurā ir jūtama liela cieņa pret dabu.

Untitled-26

Untitled-1

Vērtības, kas nav svešas arī mums, vai kādēļ aukstums netraucē smaidīt

Īslandieši māk priecāties par mazām lietām, tādēļ visbiežāk viņus redzēsiet smaidīgus un pozitīvi noskaņotus. Pasmaidiet! Cilvēki tur smaida daudz biežāk, nekā saules stari izgaismo salas horizontu. Viņi ļoti novērtē neatkarību un kultūras ekskluzivitāti, lepojas ar vikingu izcelsmi un īslandiešu valodu. Šo visu sajutīsiet, tiklīdz ieradīsieties valstī, bet vikingu simbolus pamanīsiet ne tikai Reikjavīkā – Īslandes galvaspilsētā –, bet arī mazākās pilsētiņās. Vulkāni ir nodēvēti sieviešu vārdos, tādējādi tiek uzsvērtas vienādas dzimumtiesības, turklāt sievietes simbols šajā valstī ir īpaši svarīgs.

Untitled-6

Untitled-33

Reikjavīka – krāsainā galvaspilsēta, kas neļaus garlaikoties

Ir vērts pievērst uzmanību īslandiešu radošumam un pastaigāt pa Reikjavīku. Tur kā pasakā ieraudzīsiet krāsainas mājiņas, kas ļoti atdzīvina salai raksturīgo drūmo ainavu. Staigājot pa krāsainajām ieliņām, ieraudzīsiet mazus veikaliņus, kuros var iegādāties roku darba rotas, porcelāna izstrādājumus, gleznas vai mūzikas instrumentus. Turklāt paši populārākie ir vilnas izstrādājumi. Silts džemperis, zeķes vai cepure būs ne tikai lieliska dāvana, bet arī palīdzēs nenosalt, kad pūtīs dzedrais vējš. Tiesa, vērts atcerēties, ka gan apģērba, gan pārtikas cenas ir ievērojami augstākas nekā Latvijā. Reikjavīkā, neskaitot krāsainos jumtus, no visām pusēm ir redzama Hallgrimskirkja – īpašas arhitektūras baznīca, kas neatstās vienaldzīgu un aicinās ienākt iekšā. Nedaudz tālāk no galvaspilsētas centra atrodas krāšņs pilsētas lepnums – Harpa konferenču un koncertu centrs –, kas piesaista skatienu ar savu ekskluzīvo dizainu, atgādinošu lielu kori. Šeit koncertēja arī tādas mūzikas ikonas kā Bjork un Yoko Ono! Esot tur, apmeklējiet arī restorānu, kurā varat pamieloties ar īslandiešu virtuves tradicionālajiem ēdieniem un papriecāties par Reikjavīkas centra ainavu.

Untitled-21

Untitled-31

Neēdi īslandiešu hotdogu? Nebiji Īslandē!

Nevajadzētu paiet garām slavenajam hotdogu kioskam, ja arī neesat ātro uzkodu cienītājs. Viesojoties salā, tiem nespēja pretoties pat bijušais ASV prezidents Bils Klintons. Īslandes virtuve mums varbūt šķitīs diezgan neierasta, jo vietējie ēd haizivis, jūras putnus, roņa spuras, bet vaļa tauki tiek uzskatīti pat par delikatesi! Īslandiešiem ļoti garšo siļķe, bet zivi gatavo ļoti smalki, bieži vien saldumu kombinējot ar asumu. Pat garšojot šokolādi, mutē vispirms sajutīsiet maigu sāļumu. Vai garšīgi? Diezgan neierasti, bet patiešām ir vērts nogaršot. No otras puses, ēdiens vulkānu Zemē tiek apstrādāts visdažādākajos veidos, piemēram, viens no tiem – haizivs gaļas pūdēšana. Nesanāca nogaršot, bet varbūt bija tā vērts? Jebkurā gadījumā, ierodoties šajā salā, paši izlemsiet, cik labi pazīstat gastronomiju.

Untitled-32

Dzīvnieku mīlētāju paradīze!

Īslandē apmaldīties cilvēku pūļos vai satiksmes sastrēgumos nav iespējams, jo vietējo iedzīvotāju šeit ir mazāk nekā Rīgā. Ne velti saka, ka aitu un zirgu ir vairāk nekā cilvēku, tāpēc dzīvnieku mīļotājiem šeit patiešām patiks! Runājot par zirgiem, tos šeit sastapsiet visur – pie mājām, pie ceļiem vai pie kalniem. Būs pat iespēja ar tiem pajāt pa Īslandes apsūnojušo zemi! Ja sauszemes dzīvnieku šķitīs par maz – vietēji piedāvā daudz roņu un vaļu vērošanas ekskursiju. Nepaļaujieties uz viņu solījumiem, ka vali simts procenti redzēsiet, bet pamēģināt ir vērts.

Untitled-3

Untitled-30

Laikapstākļi un klimats Īslandē

Saka, ka nav sliktu laikapstākļu, bet ir nepiemērots apģērbs. Jā, šis teiciens Īslandei ir ļoti piemērots, jo stipro vēju un pēkšņā īslaicīgā lietus dēļ atcerieties par siltām drēbēm, vējizturīgu virsjaku, cimdiem un izturīgiem apaviem. Un vairāk nekas cits Jūsu brīvdienas nesabojās. Pateicoties siltajai Golfa straumei, salas klimats ir daudz siltāks nekā var iedomāties, dzirdot valsts nosaukumu. Par sniegu īpaši uztraukties arī nevajadzētu, jo šī ir kontrastu sala, kurā vienas dienas laikā izjutīsiet visus gadalaikus. Sniegs izkusīs tikpat ātri, cik parādījies, bet stiprāka lietus iespējamību nomāks saule, radot brīnišķīgas varavīksnes virs ūdenskritumiem. Skats ir vienreizējs. Vienīgi, ja atgriezīsieties vēlreiz.

Untitled-9

Untitled-16

Joprojām šaubāties, vai ir vērts gatavot ceļasomu?

Salā ir Eiropā lielākais Vahdnajēgidla ledājs, aktīvi vulkāni, sacietējušas lavas upes un daudz ūdenskritumu, kuru šņākšanu var dzirdēt no liela attāluma. Kaut arī salu visvairāk ieteicams apmeklēt tikai sezonā, tomēr arī aukstajā laikā Jūs sagaidīs vēl viena neaizmirstama ainava – ziemeļblāzma –, kas neatstās vienaldzīgu.

Untitled-14

Pasaules brīnums, kurā atdzimsiet no jauna

Nav noslēpums, ka Īslandes zeme vienmēr tvaiko. Tādēļ auksto okeāna viļņu vietā Jums tiks piedāvāts atpūsties salā, kas ir slavena ar karstajiem avotiem zem klajas debess. Zilo lagūnu aizmirst nav iespējams! Ķermeni piepildīsiet ar jauniem spēkiem un palutināsiet ar veselību veicinošām procedūrām, pēc kurām jutīsieties kā no jauna piedzimuši. Ūdenī ir daudz sēra, aļģu, sāls un citu minerālvielu, kas ir ļoti lietderīgas mūsu ādai. Šī brīnumainā vieta atrodas apmēram 40 km attālumā no salas galvaspilsētas Reikjavīkas. Šeit atradīsiet arī SPA centru, kurā var pasūtīt ne tikai dažādas procedūras, bet tajā darbojas arī viesnīca, restorāns un bārs.

Untitled-28

Untitled-29

 

Kādēļ ne piecu zvaigžņu viesnīca?

Tiem, kas vēlas labāk sajust vietējo dzīvi, piedāvā apmesties omulīgos lauku tūrisma viesu namos, kuros iepriecinās saimnieka viesmīlība. Saulei lecot, no tuvumā esošā ūdenskrituma var priecāties par brīnišķīgu skatu, dzert rīta kafiju un ēst saimnieka pagatavotās tradicionālās brokastis, bet vakarā omulīgi atpūsties pirtī vai burbuļvannā. Bieži vien šādu viesu namu saimnieki dzīvo netālu, viņiem ir neliela saimniecība, no kuras Jums tiks pasniegti svaigi pārtikas produkti – gaļa, olas vai siers. Bez omulīgas izmitināšanas Jūs sagaidīs pastaigas pa Īslandes savvaļas zemi. Paveroties apkārt, pamanīsiet, ka ir tikai melnas smiltis, izkaisīti akmeņi un tālumā vīdoša lidmašīna… Kā uz Mēness.

Untitled-5

Untitled-13

Untitled-2

Kā ceļot?

Salu ir ļoti ērti apskatīt ar iznomātu automašīnu. Nomas kompāniju cenas „nekož” un salīdzinoši nav augstas. Galvenie ceļi ir lieliskā kvalitātē, tos bez raizēm varēsiet mērot ar vieglo automašīnu (ja vien pēkšņi neuzsnigs liels sniega daudzums, kas reizēm notiek februārī, bet gadās diezgan reti un parasti izkūst dažu dienu laikā). Tomēr braukāt pa šaurajiem kalnu celiņiem nav ieteicams, jo tos var izbraukt tikai ar jaudīgiem džipiem, bet galvenās apmeklējamās vietas ir piemērotas tūristiem. Bet tie, kam patīk aktīva atpūta, var izmēģināt īsākas un garākas pastaigas, kā arī kāpšanu. Valstī ir daudz dažādu gājēju taku! Jūs pavadīs valdzinoša daba, sastapsiet iespaidīgus ūdenskritumus!

Untitled-8

Uz brīdi aizmirstiet visu apkārt esošo un iedomājieties: stāvat salā, kuras horizontu izkrāso bezgalīgi daudz dažādu nokrāsu kalni. Vieni ir augstu pacēluši savas tumšās virsotnes, it kā vēlētos izcelt savu varenību, bet citi ir tikko pamanāmi. Dzirdot, kā vētrainie viļņi dauzoties skalojas krastā, nedaudz pagriežaties un ieraugāt melnas krāsas smilšu pludmali. Vairākas tumšas klintis. Peldošu kuģi. Visu šo ainavu kā plīvurs aizsedz viegla migla un pelēcīgums, ko atdzīvina vietām zaļojošās sūnas. Paskatieties tuvāk – zeme maigi tvaiko. Pēkšņi tālumā izvirst geizers… Bet pietiek sapņot! Lai to redzētu savām acīm, nav jādodas uz citu planētu! Aizveriet acis vēlreiz. Tikai četras stundas un par to pārliecināsieties. Iemīlēsieties. Sajutīsiet to ar savu sirdi. Neko negaidiet, ķeriet pie rokas mīļoto cilvēku un dodieties neaizmirstamā piedzīvojumā!

Untitled-22

Tikai tagad lētākās biļetes uz Īslandi meklē šeit!