Alikante ir pilsēta Spānijā, Vidusjūras piekrastē, kas ik gadu piesaista miljoniem tūristu. Vislabāk tā ir zināma, pateicoties Kostablankas (Costa Blanca) piekrastei, to dēvē arī par “balto piekrasti”, kur stiepjas baltas smilšu pludmales. Alikantes pilsētiņa vilina tūristus no visām pasaules malām. Šeit gaisa temperatūra ir labvēlīga atpūtai visu cauru gadu, bet nokrišņu daudzums gada laikā vidēji ir tikai 36 dienas. Lielākā daļa šo pilsētu apmeklējošo tūristu ir eiropieši, kas vēlas izzināt vēsturiskās vietas, modernās ēkas, vietējo kultūru, iepazīties ar gastronomisko mantojumu un atpūtu slavenajās pludmalēs.
Ja jūsu nolūki ir līdzīgi, Alikante būs lielisks galamērķis jūsu atvaļinājumam.

laiva

Ko vērts apskatīt Alikantē

Viens no galvenajiem pilsētas simboliem ir Explanada de Espana. Tā ir palmu aleja, kas stiepjas gar vienu no ostas piestātnēm. Šī aleja ir viens no unikālākajiem Alikantes skatiem. Alejas ietve ir izlikta ar 6 miljoniem trīskrāsainu marmora flīžu, kuras klātas, veidojot viļņu raksta mozaīku. Šī aleja ir viena no populārākajām vietām pastaigai pa pilsētu un tās iepazīšanai.

Palmu_aleja
Santa Barbaras pils – viena no romantiskākajām saulrieta sagaidīšanas vietām visā Alikantē. Tas ir bijis viens no lielākajiem cietokšņiem viduslaiku Spānijā. Šis būtiskais pilsētas orientieris atrodas 166 m virs jūras līmeņa uz Benakantila kalna, no kura paveras pasakaini pilsētas skati un Vidusjūras panorāma. Tagad Santa Barbaras pilī ir izvietojies Alikantes pilsētas muzejs (MUSA), kas apmeklētājus iepazīstina ar dažādiem valsts vēstures posmiem.

Saulriets_Alikante
Vecpilsētas kvartāls – viena no burvīgākajām vietām visā pasaulē, no kuras dveš unikalitāte, vēsture un ainaviskums. Lieliska vieta, lai iepazītos ar vietējo kultūru un baudītu autentiskus ēdienus. Tā ir vieta atmiņu fotogrāfijās, jo pilsētas maģija no šejienes dveš uz katra soļa. No krāsainiem namiem līdz jautrām freskām, kuras var atrast Alikantes vecpilsētā.

krasaini_nami

Santa Marijas bazilika ir vecākā atvērtā baznīca Alikantē. Tā uzbūvēta Valensijas gotikas stilā XIV–XVI gs. uz agrākās mečetes drupām. Baziliku veido viena galvenā joma ar sešām malās starp balstiem izvietotām kapelām. Šī baznīca ir viens no visvairāk apmeklētajiem objektiem Alikantē.

alikante
Kanelobras alas – dziļākās alas Spānijā, kas atrodas vien 23 km attālumā no Alikantes, Busotas pilsētiņā. Tā ir tūristu plaši apmeklēta vieta. Šajās alās var apskatīt dabīgi izveidojušos stalaktītus un stalagmītus. Kanelobras alas stiepjas apmēram 150 m. Galvenā apmeklētāju intereses vieta alās – velve, kas atgādina baznīcas vai katedrāles arku. Tā ir viena no lielākajām un iespaidīgākajām velvēm Spānijā. No šīs velves griestiem karājas stalaktīti, kuru garums sasniedz pat 12 m, bet tiem iepretī no zemes ceļas stalagmīti. Šī iespaidīgā vieta noteikti sagādās elpu aizraujošu pieredzi un atmiņas.

panorama

Tabarkas sala – vienīgā apdzīvotā sala reģionā, kas atrodas nedaudz vairāk kā 20 km no Alikantes. Tās apmeklējuma laikā varat doties pastaigā pa skaisto centrālo ielu, izbaudīt svaigu jūras velšu ēdienus, snorkelēt jūrā un atklāt zemūdens pasauli vai vienkārši atpūsties pludmalē. Šis zemes ielāpiņš ir vien 1800 m garš un 400 m plats, taču dažādas nodarbes un izklaides tur atradīsiet pārpārēm. Tūristi salu iemīļojuši par tās īpatnējo skaistumu, valdzinošajiem līcīšiem un pludmalēm, dzidrajam ūdenim, rifiem un vietējiem ēdieniem. Tabarku no Alikantes ostas var sasniegt ar tūristu kuģīšiem, kas kursē katru stundu.

paella_ediens
Bez šiem unikālajiem un autentiskajiem tūrisma objektiem Alikantē atradīsiet visdažādākās izklaides, kas ļaus izbaudīt šo pilsētu visdažādāko pieredžu cienītājiem. Gastronomiskā pasaule, kas iepazīstina ar vietējo Vidusjūras virtuvi ar svaigiem dārzeņiem un augļiem, svaigi ķertām zivīm un citām jūras veltēm un īpaši tīru olīveļļu. Tā ir viena no unikālākajām pilsētām pasaulē, tāpēc apmeklēt Alikanti un izbaudīt vēl vienu piedzīvojumu iesakām ikvienam ceļotājam.

Visi lidojumi no Rīgas uz Alikanti →