Jau bibliskā Bābeles torņa laikā cilvēki sapņoja aizsniegt debesis. Varbūt, ceļot ēkas un sacenšoties par to augstumu, arī mūsdienās cilvēki sapņo par to pašu?

Eifeļa tornis, Burj Khalifa, CN tornis, gandrīz divreiz augstāks par mūsējo Rīgas televīzijas torni Tokyo Skytree un daudz citu, kas sasnieguši pasaules rekordu augstuma ziņā, bieži kļūst par pilsētas simboliem un īpaši vilina tūristus.

Apmeklējot jaunu pilsētu, ir ierasts apskatīt slavenākos tās objektus, muzejus. Taču vietas apskatīšana no augstuma varētu būt vēl viens ceļojumu rituāls. Dodaties uz Londonu? Tad ir noderīgi zināt, no kurienes paveras paši iespaidīgākie skati šajā lielpilsētā.

Londona

Sky garden

2014.gadā uzslietajā postmodernā stila 20 Fenchurch Street debesskrāpī pilsētas iedzīvotājiem un viesiem durvis vērā pēdējos stāvos esošais Sky garden. Bezmaksas apskates terase ar īstu augu valsti ir augstākais publiskais pilsētas parks, taču ierobežotās pieejamības (vietas uz šejieni jārezervē iepriekš) un floras dēļ (augi ne īpaši atgādina parku) tiek apšaubīts, vai patiešām vieta ir šī titula vērta.

Jaunās ēkas, kas dēvēta par gada sliktāko būvi un neoficiāli ieguvusi iesauku walkie-talkie (no angļu val. rācija), fryscraper (karstā saules atstarojuma (no ēkas) rezultātā uz ietves ir izdevies izcept olu, debesskrāpis ir izkausējis automašīnu), debesu dārzu tomēr ir vērts apmeklēt. No šejienes gan iekšā, gan ārā esošie apskates laukumi apmeklētājiem sniedz iespēju Londonas panorāmu ieraudzīt 360 grādu leņķī.

Sky-garden

The Shard

Par stikla lausku dēvētā neofutūristiskā stila būve sasniedz gandrīz 310 metru augstumu, kopš 2012.gada tā ir augstākā ēka visā Eiropas Savienībā.

Piramīdas veida Shard iemieso vertikālu pilsētu, kurā cilvēks var strādāt pasaules klases birojā, ēst labākajos restorānos un atpūsties viesnīcā, kas ieguvusi visas zvaigznes.

Ja neplānojat naktsmītni vai ēšanu 95 stāvu debesskrāpī, tad apskatiet Londonu 64 kilometru attālumā no 72.stāva. Šādu iespaidu gūšana Jums izmaksās no 21 līdz 27 eiro atkarībā no tā, kad iegādājaties biļeti, – iepriekš vai tajā pašā dienā.

Shard

Tate Modern

Savukārt, šis ceļotāju un vietējo ieteiktais objekts pavērs pavisam cita veida panorāmu. Ja iepriekš minētie arhitektūras brīnumi kā uz delnas parāda Londonas augstumus un plašumus, šī objekta priekšrocība ir iespēja pilsētu apskatīt no tuvuma, pamanīt detaļu skaistumu.

No augšējā Blavatnik ēkas stāva tāpat ir redzama pilsētas atklātne visā plašumā ar Temzas upi un otrā pusē esošo Svētā Pāvila katedrāli, Vemblija stadionu un tā dēvēto debesskrāpju rajonu ar moderno Londonas biznesa centru Canary Wharf.

Tate-modern

Viena laba lieta, ka šī panorāma visiem paveras bez maksas, bet otra – ka šajā ēkā esošais Tate modern ir viens no lielākajiem un apmeklētākajiem modernās un laikmetīgās mākslas muzejiem pasaulē.

Dodamies aplūkot Londonu? Ķer lētās ceļojuma biļetes, Aero.lv iesaka!