No 2018. gada 15. janvāra lētu lidojumu aviokompānija Ryanair, lai samazinātu rindas pirms iekāpšanas lidmašīnā un vispār lidojumu aizkavēšanu, mainīja pasažieru bagāžas nosacījumus. Kas jums jāzina?

Lidmašīnas salonā – vienu bagāžas vienību mazāk

Līdz šim lidmašīnas salonā bija iespējams uzņemt divu izmēru somas. Vienu bagāžas vienību, kas nepārsniedz 55 cm x 40 cm x 20 cm un kuras svars ne vairāk kā 10 kg, un vēl vienu mazu somu, kuras lielums nevarēja pārsniegt 35 cm x 20 cm x 20 cm. Pasažieri bija ieraduši dažādas elektroniskās ierīces, piemēram, datoru, iepakot savā rokas bagāžā. No 2018. g. 15. janvāra lidmašīnas salonā bez maksas varēs pārvadāt tikai mazāko bagāžas vienību. Tādēļ, pēc noteikumu nomaiņas, pārliecinieties, ka jūsējā somā nav trauslu lietu, kas var tikt bojātas kopējā bagāžas nodalījumā. Pasažieru, kuriem nav biļešu ar prioritāro iekāpšanu, lielāka rokas bagāža tiks atzīmēta pirms iekāpšanas vārtiem un tiks uzglabāta bez papildu samaksas. Bet salonā jūs varēsit pārvadāt tikai mazāko bagāžas vienību.

Vai ir kādas citas izmaiņas?

Ir arī labas ziņas. Piemēram, reģistrētā bagāža var būt smagāka – iepriekšējā 15 kg bagāžas vietā atļaus pārvadāt 20 kg bagāžas vienību. Arī šī bagāža tiks reģistrēta nedaudz lētāk. Diemžēl, pārāk lielu rokas bagāžu nebūs atļauts nest caur vārtiem, tā par papildu samaksu tiks pārvadāta lidmašīnas bagāžas telpā.

Ko darīt, ja jums joprojām ir nepieciešama lielāka (līdz 10 kg) bagāžas vienība?

Šajā gadījumā Ryanair piedāvā nopirkt prioritārās iekāpšanas pakalpojumu. Šis pakalpojums ietver iespēju salonā pārvadāt abas bagāža vienības. Patiešām, ja jūs jau esat iegādājies aviobiļeti un vēlaties iegādāties papildu pakalpojumu – prioritāro iekāpšanu – sazinieties ar mums pa e-pastu info@aero.lv