„Hipsteri” – moderni pilsētas bohēmas pārstāvji, kurus visbiežāk vieno iecienīts šģērbšanās stils, „indie” mūzika, progresīvas politiskās idejas un atbildīgs dzīvesveids, kas īpaši atspoguļojas uztura filozofijā. Definēt šo kultūras kustību ir grūti, tādēļ mēs sakoncentrēsimies uz „hipsteriskiem” ceļojumiem. Rīga pastāvīgi nonāk hipsterīgāko vietu topu virsotnēs. Tādēļ tērzējam ar Noru – mūsu draudzeni, kura interesējas par šo mūsdienīgo subkultūru.

Nora, kā Tu raksturotu „hipsteru” subkultūru? Ar ko tā ir īpaša?

Tā ir subkultūra, kas tiecas savienot seno ar jauno. Senatnīgi velosipēdi un jaunākie tālruņi, festivāli nolaistos pilsētu rajonos un progresīvas vegānisma idejas. „Hipsteru” kustība aicina ikvienu tās dalībnieku izcelties, būt unikālam un īpašam.

Rīga bieži nonāk pasaules labāko „hipsteru” pilsētu sarakstos. Kā Tu domā, kāds ir Tavas pilsētas noslēpums?

Rīgā nudien ir daudz visādu vietiņu ar interesantu interjeru, īpašiem ēdieniem un tās pasniegšanas veidiem. „Hipsteri” ir radoši, tāpēc ikviena kafejnīca ir ļoti atšķirīga – tas ne vien neļauj garlaikoties, bet liek arī meklēt pašam sevi, atrast jaunus hobijus, nodarbes, cilvēkus un kultūras. Saplūst ar pelēko masu – tas ir baisākais, kas var notikt ar „hipsteri”. Rīgā mēs esam iecienījuši mazas kafejnīciņas – varbūt tieši tas pilsētai ir ļāvis tapt par „hipsteru” galvaspilsētu? Uzskatu, ka šī kustība Rīgai ir devis daudz laba. Pilsēta ir kļuvusi interesantāka, kulturālāka, ir atsvaidzināti nepopulāri rajoni, cilvēki tapuši atvērtāki.

 „Hipsteru” subkultūra pastāv jau gana daudz gadus. Kā Tu domā, kā tā attīstīsies turpmāk? Vai tā jau ir sasniegusi savu briedumu?

Ikviena kultūra pastāvīgi mainās un transformējas. Grūti pateikt, kas notiks tālāk. „Hipsteri” dara visu, lai nesaplūstu ar pelēko masu, taču, kad kustībai pievienojas arvien vairāk cilvēku, tas kļūst gana neizbēgami. Arī man ir interesanti, kā turpmāk attīstīsies šī skaistā kultūra. Varu tikai papriecāties, ka šī kustība manai pilsētai un valstij ir sniegusi daudz laba, ir pamudinājusi cilvēkus meklēt sevi un ļauties pašizpausmei. Un tas ir brīnišķīgi!

Iesaki iecienītākās vietas Rīgā. Kur visbiežāk dodies?

Kaņepes Kultūras Centrs
Ne visai ierasts kultūras centrs: ar daudz velosipēdiem, bohēmiskām ballītēm un lieliskiem dzērieniem.

Dad Cafe
ļoti maza un īpaša kafejnīca populārajā Miera ielā.

MiiT
Oāze veģetāriešiem un vegāniem. Kā arī kafijas mīlētājiem.

Chomsky
Nosaukums runā pats par sevi. Vieta – arī vēsturiska.

Piens
Mazliet tālāk no vecpilsētas, tomēr ne mazāk iecienīta mākslinieku, žurnālistu un dizaineru vieta. Papļāpāšanai un padejošanai.

Kādas citas Eiropas vietas vai Latvijas festivālus aicinātu apmeklēt „hipsterus”? Varbūt ir kādi interesanti pasākumi?

No festivāliem, kas norisinās Latvijā, katru gadu visvairāk gaidu „Positivus” un „Labadaba”.

Esmu ļoti iecienījusi Eiropas galvaspilsētas: Berlīnes Kreuzberg rajonu (ar restorāniem, kuros tiek pārdota pārtika, kas nolemta izmešanai, tomēr vēl ēdama), Amsterdamu (ar Rijk un Van Gog muzeju). Savukārt vasarā ļoti patīk Arifan pludmale Portugālē – tur iemitinājusies lieliska sērfošanas skola!