Lidostas, funikulieri, gaidīšana rindās, stumdīšanās, kavēšana, neveikli ceļojuma kaimiņi, aizkritušas ausis… Visi zinām – ne pašas patīkamākās lidojuma sastāvdaļas. Tomēr, ikviens atrod pieņemamāko veidu, kā “nomaskēt” radušos situāciju. Vieni izvēlas saldu miegu, citi ienirst grāmatā, filmā vai datorspēlē, trešie izvēlas vienu dāsnākajām izklaidēm – lidostu aviokompāniju ēdienu degustācija! Tā ir patīkama nodarbe, īpaši tad, kad lidojuma virziena un ēdienu saderība kļūst par ceļojuma ievadrunu. Ko mēs ar to domājam? Tie, kas lido uz ASV, bauda burgeru kompāniju, tie, kas ceļo uz Austrumiem, iepazīst garšvielu daudzos aromātus. Jāpiebilst, ka šīs jautrības visbiežāk priecē tikai regulāro aviolīniju sabiedrību lidojumu pasažierus. Aicinām visus ziņkārīgos uz ēdienkartes ekspozīcijas apspriešanu!

Emirates

Emirate Airways kā vienmēr demonstrē precizitāti pirmās klases pasažieriem. Šefi, kuri saņēmuši daudzus apbalvojumus, gatavo gastronomijas brīnumus ne vien kuņģim, bet arī acīm. Katru reizi tiek deklarēts, ka ikvienam lidojumam rūpīgi tiek izvēlēts speciāls šķirnes vīns. Jūs gaida lieliskas aukstās uzkodas, kas saskaņotas ar lidojuma virzienu, tāpat estētikas piesātināti galvenie ēdieni. Esat gatavi apmeklēt restorānu gaisā?

Emirates-maistas-Skrendu.lt-pigiai

Finnair

Minimālisms, estētika, nevainojams dizains. Pasažieri, kuri lido biznesa klasē, varēs baudīt neierasta skaistuma mozaīkas savā šķīvī. Vidusjūras kulinārijas iedvesmoti, Finnair saskaņo dabīgo un sulīgo, tādejādi iegūdami mākslu. Pat triju galveno ēdienu izvēle priecēs gaļas mīlētājus, zivs cienītājus un veģetārisma atbalstītājus. Piekritīsit, ka tiešām liberāli!

Finnair-maistas-skrendu.lt-pigiai

Etihad

Etihad Airways velta īpašu uzmanību saviem pasažieriem. Izvēlīgums vairs nav problēma, bet aviosabiedrību elastīguma vaibsts. Ja jums ir alerģija attiecīgiem produktiem vai vairāties no pārtikas produktiem reliģiskās pārliecības dēļ, ēdat īpašu vai diētisku pārtiku – viss tiks saskaņots un rūpīgi piemērots jums. Jāatzīmē, ka visa pārtika, ko gatavo Etihad aviolīnijas, tiek gatavots saskaņā ar halal principiem – Islāma reliģijas noteiktām stingrām pārtikas prasībām.

Etihad-airways-maistas-Skrendu.lt-pigu

American Airlines

Pieredzējušie American Airlines kulinārijas profesionāļi izdarīs visu, lai garantētu pasažieru pat mazāko iegribu izpildi. Radīt ēdienkarti nozīmē to piemērot ikviena garšai. Šeit ēdienus varēs izvēlēties pat vispretenciozākie gardēži. Ēdienkarte tiek mainīta katrā gadalaika sezonā un tiek pielāgoti esošās sezonas ražas ingredienti. No gardēžu uzkodām līdz lieliskiem, sātīgiem, aromātiskiem salātiem. Ja jums ir kādas alerģijas ai īpašas pārtika prasības, ēdienus varat pasūtīt jau pirms lidojuma. Vienkārši apsēdieties, atslābinieties un baudiet.

American-airlines-maistas-Skrendu.lt_

Lufthansa

Lufthansa droši mudina iepriecināt sevi un iejusties Michelin zvaigznīšu restorānu mednieku tēlā. Lufthansa balstās uz “Nonstop you” kulinārijas moto, tādēļ varam viegli iztēloties viņu atdevi. Pilnībā nav būtiski, vai tas ir garš vai īss lidojums, viņi iespēs palīdzēt izvēlēties, savaldzināt un pārsteigt. Pirmās klases pasažieri baudīs acu masāžu, ko sniegs skats šķīvī, tāpat baudīs kūstošu, gardu garšu mutē. Tā ir visīstenākais kulinārijas ceļojums.

Lufthansa-maistas-pigu-Skrendu.lt_

Turkish Airlines

Tie, kas lido pirmajā vai ekonomiskajā klasē, sajutīsies kā kungi. Īpaša uzmanība tiek veltīta apkalpošanai un garšas kvalitātei. Būtiskākais Turkish Airlines noteikums – garantēt iespēju izvēlēties. Lidojuma viesi pārtiku var pasūtīt saskaņā ar diētisko, medicīnisko, reliģisko vai vienkārši propagandējamo uztura principu. Nav nekādu ierobežojumu. Speciālu ēdiena pasūtījumu aviosabiedrībai iespējams iesniegt pat esot 24 stundām līdz lidojumam. Pasaka!

Turkish-airlines-bussiness-class-skrendu.lt-pigiai

Kas nosaka garšas maiņu lidmašīnā?

Gaisa kulinārijai tiešām ir viena īpaši parocīga piezīme – pārtika gaisā ir daudz gardāka. Noteiktu ietekmi veic fizikas procesi: mitruma trūkums – sausāks gaiss, zems spiediena līmenis, otrā plāna troksnis. Pavisam neticami, bet tieši šie procesi nosaka pārtikas garšas maiņas pazīmes. Oža ir citādāka, tāpat atšķiras saldā un sāļā apjausma.

____________________________________
Padalieties ar saviem gastronomiskajiem piedzīvojumiem lidmašīnā, interesanto garšas pieredzi!