Vai komforta zonā patiešām jūtamies ērti? Visdrīzāk tajā ir labi tik ilgi, kamēr pie durvīm pieklauvē garlaicība, rutīna un sajūta, ka kaut kā pietūkst. Vai ne?! Pierodot pie ikdienas rutīnas, bieži vien aizmirstam, ka skanošo plati varam nomainīt pret jaunu.

Jaunas vēsmas ienesīs izaicinājumi, piedzīvojumi un, protams, ceļojumi! Tādēļ šoreiz stāstām par to, kādēļ ikvienam cilvēkam ir tik noderīgi ceļot un kādēļ ceļojums būtu jāuztver pat kā pašsaprotama lieta!

1. Ceļojumi palīdz uz visu paskatīties no cita leņķa

Ikviens saskaras ar problēmām, kuras ne vienmēr spēj uzreiz atrisināt. Taču, vai pamanījāt, ka darbības, kas ikdienā atkārtojas, bieži vien atspoguļo tās pašas domas, tātad pa galvu maļas vieni un tie paši risinājumu veidi.

Ja vēlaties pārslēgt atkārtojošos darbību un domu mūziku, ceļojiet! Jauna vide sniedz brīvības sajūtu, uzlabo garastāvokli un veicina radošumu, tādēļ uz sarežģītām lietām sākam skatīties vienkāršāk, bet problēmas atrisinām vieglāk.

dgth

2. Ceļojumos nogurstam fiziski, un tas ir lieliski!

Mūsdienās sēdošam darbiniekam kustība ir nepieciešama kā elpošana. Esam radīti, lai kustētos, bet pārāk daudz sēžam. Varam dejot, skriet, soļot, bet šo iespēju izmantojam (un pats svarīgākais), priecājamies par to pārāk reti. Atļausim sev vairāk nogurt! Nomainīsim komfortablo vidi pret nogurušām kājām, pārāk ērto vidi – pret norūdošu aukstumu, bet slinkumu – pret fizisku slodzi. Jo vairāk kustēsimies, jo veselīgāki un laimīgāki būsim.

gdfg

3. Ceļojumi mudina vairāk domāt par citiem

Parasti mēs pārāk daudz domājam par sevi, bet ceļojot paplašinām savu redzesloku un daļu uzmanības veltām apkārtējai pasaulei. Ceļojumos daudz skaidrāk saprotam, ka neesam paši svarīgākie un ka ne mēs vienīgie piedzīvojam sarežģījumus.

Satiktie cilvēki un viņu stāsti palīdz labāk izprast apkārtējos un viņus pieņemt, mudina rast kopīgo un izjust sevi kā pasaules daļu. Tādēļ no ceļojuma cilvēki bieži vien atbrauc prātīgāki, laipnāki un atklātāki. Ceļojumi patiešām maina cilvēkus, varbūt tieši tāpēc, domājot par dzīves pārmaiņām, ne velti iedomājamies ceļojumu.

Untitled-1-2

4. Laiks iet lēnāk, jo piedzīvojam vairāk

Ceļojot mūsu dienu padara gaišāku jaunie iespaidi. Jo savā ceļojuma arsenālā liekam tik daudz: arhitektūru, dabas krāsas un pilsētu ainavas, cilvēku smaidus un viņu stāstījumus, kafejnīcu interjeru, ēdienu garšas un smaržas.

Tverot ikvienu ceļojuma mirkli, īsā laikā piedzīvojam tik daudz, ka dažas dienas liekas kā vesela nedēļa. Jo vairāk jaunas pieredzes un sajūtu piedzīvojam, jo laiks iet lēnāk. Vai var tā būt, ka ceļojumi patiešām taupa laiku?

5. Ceļojumi rada prieku

Dzīve nav tikai mājas un darbs. Ceļojumi nepieciešami kā svētki, kas izvelk cilvēku no ikdienas un dzīvē ienes jaunas emocijas, domas un iespaidus. Ceļojumi dzīvei ir kā garšvielas, kas piešķir atklājumu, komunikācijas, smieklu, prieka, brīnīšanās garšu. Sajūtiet dzīvi ar pilnu krūti! Prieks – saldā dzīves garša, tāpēc ik pa laikam palutiniet sevi ar to!

gdr

Vēl viena brīnišķīga lieta par ceļojumiem ir ne tikai pats ceļošanas process, bet arī atgriešanās mājās. Dzīvi neviļus sāc iedalīt dzīvē pirms ceļojuma un pēc ceļojuma, jo varbūt sāc novērtēt lietas, ko pirms tam uzskatīji par pašsaprotamām, kaut kur pazūd kaitinošās apkārtējo nepilnības un iemīli, šķiet, visu, visu, pat savu ikdienas rutīnu.