Vai vēlaties aizbēgt ne tikai no ikdienas, bet arī no acīm ierastajiem skatiem? Ceļojiet uz Lanzaroti, uz salu, kurā laiks tiek mērīts vējos, bet attālumi – vulkānu krāteros. Ar šiem un citiem interesantiem novērojumiem dalās Aero.lv komandas biedre Ausma, kurai Lanzarote atstāja pārdabiskus iespaidus un ļāva arī uzņemt tādas pašas fotogrāfijas.

Untitled-26

Untitled-21

Ikvienā ceļojumā mēs atstājam daļiņu sevis. Kaut ko pazaudējam, viļņi ieskalo mūsu domas dziļi okeāna dzelmē, ieminam pēdas smiltīs, izdalām smaidus laipniem vietējiem… Jūs taču zināt – jo vairāk lietu atstājam, jo vairāk vēlamies atgriezties atpakaļ.

Untitled-1

Jautājat, kādēļ nesabirstam kā smilšu pulkstenis? Jo no katra ceļojuma paņemam tūkstošiem reižu vairāk nekā atdodam. Vairāk neizgaistošu atmiņu, iedvesmas, vērtīgu pamācību. Iemācamies uz tām pašām lietām paskatīties ar citām acīm, attīstām plašāku pasaules redzējumu, labāk iepazīstam sevi.

Untitled-31

Untitled-27

Šoreiz lidmašīna nolaižas Kanāriju Austrumu daļas salā. Tur, kur ir zilas debesis, smaržo apelsīnkoki un viļņu šalkšana, kas naktīs neļauj aizmigt. Lanzarotei ir īpatnēja vēsture, kas ne tikai jāizlasa, bet arī jāierauga ar acīm un jāsajūt ar sirdi.

Untitled-25

Untitled-2

Eksotiska un īpaša. Līdz Āfrikas krastam ir tikai 125 kilometri, tādēļ ne tikai ainavas dēļ, bet arī no ģeogrāfiskā viedokļa salu grūti pieskaitīt Eiropai.

Kādēļ Lanzarote?

Pagaidām īso ceļojumu uz Marsu vai Mēnesi droši vien nevarat atļauties, tādēļ iepazīstat šīs vietas tikai no filmām vai grāmatām. Vai vēlaties tur patiešām nokļūt? Lanzarote šādu iespēju sniegs un aicinās uzņemt elpu aizraujošas fotogrāfijas, būt vulkānu ielenkumā un priecāties par Zemei neraksturīgu ainavu.

Untitled-30

Vakara pastaigas, meklējot vulkānus

Sala ir tik maza, ka, uzkāpjot uz augstākā krātera, varat saskatīt salas otru malu vai vismaz redzēt vairākas pilsētiņas. Un vulkāni nebūs jāmeklē, jo to kontūras būs līdzās visa ceļojuma laikā, tāpēc atcerieties par ērtiem apaviem un vienkārši pastaigājieties. Iekarojiet iepatikušos vulkānu! Bet, ja acis pavērsīsiet lejup, ievērosiet mazām gliemežnīcām klātu zemi. Nenobīstieties, tuvumā izdzirdot zvanu skaņas, jo tās ir tikai draudzīgās kazas, kas klejo pa Marsa kanjoniem. No otras puses, pārāk tuvoties nevajadzētu, jo āža ragi izskatās diezgan iespaidīgi.

Untitled-11

Untitled-10

Lanzarote – joprojām degoša zeme

Ceturto daļu salas ir sagrābuši lavas lauki, karsta zeme, krāsaini gailošie ieži un joprojām aktīvais vulkāns. Mazas, ķērpjiem apaugušas sūnu kaudzītes, atsevišķas agaves un mainīgu krāsu kalni. Jā, to krāsa patiešām mainās! No rīta kalni iekrāsojas diezgan gaišā krāsā, bet, saulei rietot, kļūst tumši sarkani. It kā lava joprojām tecētu, bet pārakmeņojušies tās gabali par to atgādinātu.

Untitled-6

Untitled-5-1

„Timanfaya” nacionālais parks. Sešus gadus atšķirīgās vietās, bet reizēm arī vienlaicīgi notikušie vulkānu izvirdumi iznīcināja daudz ciematu, tostarp arī pašu lielāko – Timanfaya, tādēļ parks nosaukts par godu tam.

Untitled-4

Ēdiens uzreiz no vulkāna

Vai esat garšojuši ēdienu, kas tiek cepts vulkānā? Varbūt skan diezgan neticami, vai ne?! „El Diablo” restorānā ēdiena gatavošanai tiek izmantots vulkāna karstums, kas slēpjas zem restorāna grīdas un divu metru dziļumā sasniedz pat ap 400 ºC grādus! Vietējais gids to apstiprina: iemetot sausu zaru buntīti, tā uzreiz uzliesmo, bet, ielejot ūdeni, tas izvirst kā geizers!

Untitled-24

Untitled-16

Paradīze sporta cienītājiem

To, ka skrējēju un velosipēdistu salā ir gandrīz vairāk par mašīnām, pamanīsiet diezgan ātri. Taču, ja šis sports Jums šķiet nedaudz apnicis, neskumstiet. Izklaides šeit tiek organizētas ne tikai uz zemes, bet arī ūdenī vai gaisā. Salā varēsiet izmēģināt kaitbordu un buru dēļus, bet tie, kas kāro pēc asākām izjūtām – var droši laisties ar deltaplānu vai paraplānu no klintīm. Arī trakojošais okeāns vilinās apgūt vējdēļa prasmes.

Untitled-22

Untitled-72

Sezona visa gada garumā

Pat tad, ja ceļosiet ziemā, saules stari šajā salā patīkami lutinās ķermeni, bet pāris nokritušās lāses diez vai varēsiet nosaukt par lietu. Sala tūristus gaida vienmēr, bet tiem, kas priekšroku sniedz saules peldēm un peldēšanai, ceļojumā jādodas rudenī vai pavasarī. Vasarā temperatūras stabiņš bieži vien pārsniedz 40 ºC grādu robežu, tāpēc paši izlemiet, kāds klimats Jums ir sirdij tīkamāks.

Untitled-7

Untitled-8

Patīk smaidīt? Sapratīsieties ar vietējiem

Hola! Nav noslēpums, ka spāņi ir ļoti jautri un draudzīgi cilvēki. Varbūt sala ir tik karsta ne tikai lielā vulkānu daudzuma dēļ, bet arī smaidu dēļ? Pat ja nemākat spāņu valodu, bet Jūsu sarunbiedram aptrūksies angļu vārdu, par to nebēdājiet, jo ar emociju un žestu valodas palīdzību Jūsu jaunais amigo izdarīs visu, lai saprastu Jūs.

Untitled-9-1

Neierastas vīnogu plantācijas

Ja salā cerat redzēt zaļojošas vīnogu plantācijas, būsiet izbrīnīts, jo neko tamlīdzīgu šeit neieraudzīsiet. Droši vien jau ievērojāt, ka Lanzarotē ir sarežģīti atrast ierastu dabu, tādēļ arī vīnogu audzēšanas veids nav izņēmums. „La Geria” reģions ir galvenais salā, kurā tās tiek audzētas. Kā tas notiek? Vīnogas tiek stādītas bedrēs, apkaisītas ar vulkāna pelniem un apliktas ar akmentiņu sētu, lai pasargātu no vēja un sausuma. Nogaršot vietējo, lieliskās kvalitātes vīnu varēsiet vīna bāros – bodegas.

Untitled-17

Krāsainie kaktusi

Vai esat ziedu cienītājs? Ko domājat par kaktusu dārzu, kura teritorijā varētu redzēt vismaz ap 1000 kaktusu? Tas ir īsts muzejs zem klajām debesīm! Tāpat kā vīnogas, arī kaktusi tiek audzēti uz vulkāna pelniem.

Untitled-55

„Aloe Vera” muzejs

Vai ir nācies dzirdēt par šo augu? Lanzarotē Jūs detalizēti iepazīsieties ar tā ražošanu, vēsturi un ārstnieciskajām īpašībām, tāpat varēsiet nopirkt dabīgus izstrādājumus ar „Aloe Vera” par diezgan labu cenu. Muzeja apmeklēšana ir bez maksas, bet, tā kā salā ir daudz vērtīgu minerālu, tiksiet iepazīstināti arī ar sāls un ķērpju vēsturi.

Untitled-66

Vulkāna ala – viena no garākajām pasaulē

No spāņu valodas iztulkojot „Cueva de los Verdes”, tas nozīmētu zaļo alu. Tā ir vieta, ko nevar palaist garām. Tā radās pēc vulkāna izvirduma, tekot lavas straumēm. Tas ir viens no garākajiem vulkāna radītajiem veidojumiem pasaulē, jo ala sasniedz aptuveni 6 kilometrus virs jūras līmeņa un vēl apmēram 1,5 kilometru zem tā. Alā ierīkotais krāsainais apgaismojums rada brīnišķīgas ainas un atspulgus. Tuneļa galā gaida necerēts pārsteigums, bet gids lūdz neatklāt intrigu.

Untitled-75

Untitled-13

Uzzināt, par kādu noslēpumu runāja gids, varat arī Jūs! Lidojiet uz Lanzaroti!