Viesnīca? Jā, jā… Ērtības, silti dvieļi, terase ar skatu uz jūru, brokastis, šampanietis, baseini, trenažieru zāles… Vairāk nemaz nevajag uzskaitīt, visiem ir skaidra šī ērtību oāzes recepte. Bet, vai ir nācies kādreiz pamēģināt nedaudz netradicionālākus izmitināšanas veidus? Naktsmītne klejotāju jurtā, čigānu karietē vai namiņā, kas atrodas kokā? Šoreiz saviem lasītājiem, kuri dzenas pēc interesantām lietām, pastāstīsim ar ekstravagantiem, iespējams biedējošiem vai apšaubāmiem izmitināšanas veidiem!

Uz dienu kļūstiet par eskimosu

Šī apburošā iglu namiņu atpūtas vieta iemitinājusies Lapzemē. Šeit atradīsit ne tikai stikla, modernus iglu namiņus, varēsit izvēlēties arī senlaicīgu, autentisku – īstu sniega iglu. Jautāsit, kādēļ inovatīvās iglas ir stikla? Atbildam – lai varētu aizmigt raugoties zvaigznēs. Vai nav romantiski? Iglu sezona Lapzeme sākas augusta beigās un turpinās līdz aprīlim. Viesošanās laikā varēsit pavizināties ar haskiju pajūgā, pēc saunas apmeklējuma ielēkt kupenās vai zvejot tieši no tikko izurbta āliņģa! Ko domāja? Vecgada vakars jau saplānots!

iglu

Iznomājiet čigānu karieti

Sajūtiet čigānisko dvēseli apmetoties senlaicīgajās romu karavānās Anglijā. Visbiežāk tās apmetušās mežonīgas dabas ielenkuma, populāras ne tikai ceļotāju starpā, bet piesaista arī fotogrāfu un arhitektu uzmanību. Visai eksotiskā un ekoloģiskā naktsmītnes izvēle kļūs par neizdzēšamu iespaidu un atpūtas meku. Karietes tīras, plašas, omulīgas, saimniece katru rītu sagaida ar kazas pienu un krāsnī ceptam maizītēm. Neticami! Jautāsit, kurā gadsimtā atrodamies? Dodamies noskaidrot…

gipsyy

Sapņojiet klejotāju mongoļu jurtā

Noskaidrosim, kas ir šī dīvainā būve? Jurta – pārvietojama, velta, ar koka baļķiem stiprināta stepju klejotāju mītne jeb telts. Tradicionālā jurta ir apaļas formas, pārsega materiāls ir no aitas vilnas šķiedras. Skan tiešām dīvaini, rodas jautājums, vai tādas vēl eksistē? Nudien jā. Pašlaik visvairāk izplatītas Skotijā, piesaista barus ar ziņkārīgajiem no visas pasaules. Neesiet pārsteigti, naktsmītnes cena tiešām plēsīs kabatas… Kādēļ? Jo tas taču ir ekoloģiski un ļoti neierasti! Šīs īpašības tagad ir īpaši aktuālas un dominējošas! Pamēģinām?

jurtaa

Guliet šūpojoties virs ūdens

Rūpīgi pārliecinieties, vai tiešām neslimojat ar jūras slimību. Šeit jūs gaida pārbaudījums – hipnotizējošs miegs virs ieaijājošā ūdens. Piestājot krastā vai šķeļot viļņus, sajutīsities kā modernie pirāti. Tā ir visīstākā viesnīca uz ūdens. Pavadīsit vakaru sēžot uz klāja, no rīta pamodīsities ar kaiju dziesmām, varbūt pusdienām izzvejosit gardu buti? Gatavojamies!

laivas

Pulsējoša guļamistaba

Tāds izmitināšanas veids arvien populārāks ir Lielbritānijā. Tā ir lieliska alternatīva ceļojot lielākās grupās vai ar ģimeni. Visi vienuviet, kopā, kopīgi daloties ar vienu vilciena vagonu. Pa logu – idilliski skati, iekšpusē – autentisks, saistošs interjers. Tiko izejot pagalmā, tiek piedāvāta iespēja uzkurt ugunskuru, vērot zvaigznes, pavadīt vakaru ar tuvākajiem. Jāmin gan, ka šāda veida izmitināšana izmaksās gana dārgi, tādēļ pirms interesantā ceļojuma vajadzētu parūpēties par iekrājumiem. Metam eiro krājkasītē cūciņā?

traukinuks

Namiņš kokā?

Atgādina acs ābolu… Gan pievelk, gan baida. Vai varētu iedomāties, ka iekšā ir tik plaši? Gulta, galds, tualete, skapīši. Arhitekti raduši brīnumainus risinājumus radot maksimāli dīvainu izmitināšanai paredzētu namiņu kokā. Šo moderno namiņu atradīsit Kanādā, Vankūverā. Tādu tropu meži tiešām plaši, savukārt naktsmītne – bezgala populāra. Šādā koka lodē visbiežāk var apmesties divatā vai trijatā. Kas uzdrošināsies pamēģināt?

namelis-medyje

Varbūt esat izmēģinājuši kādu netradicionālu izmitināšanas vietu? Padalieties ar savu pieredzi ar aero.lv komandu un ziņkārīgajiem lasītājiem!