Droši vien pamanījāt, ka veiksme, enerģija un radošums atgriežas, kad tiek nomainīta ilgtermiņa darbība pret citu, – atrisināt darba uzdevumu izdodas pēc pastaigas vai pusdienām, bet ilgi apsvērtā ideja beidzot iešaujas prātā, tiklīdz no tās atkāpjamies.
Domājat, ka Jums ir nepieciešams jauns enerģijas pieplūdums? Šajā gadījumā Jums ideāli noderētu īsais nedēļas nogales vai mikro-atvaļinājuma ceļojums!

Atvaļinājums nav obligāti jāgaida visu gadu, lai piedzīvotu ceļojumu dāvāto prieku. Tieši tāpat ir ar iespaidiem, jaunām izjūtām un pozitīvām emocijām – tās sniegs ne tikai slavenākās pasaules pilsētas. Šoreiz parunāsim tieši par mazāk dzirdētiem un pētītiem galamērķiem, taču varbūt šī iemesla dēļ pat interesantākiem?

Saint-Mary-Church-Gdansk

Viduslaiku ostas pilsēta – tikai stundas lidojuma attālumā

Ir pilsētas, kas paredzētas nedēļas atvaļinājumam, ir pilsētas, kas labāk piemērotas piesātinātai nedēļas nogalei. Tieši tāda ir Gdaņska – Polijas ziemeļu pilsēta pie Baltijas jūras. Ne pārāk liela, lieliski piemērota apskatei kājām, un pats būtiskākais piedāvā tūristiem pievilcīgas pērles.

Viena no tādām – pasaulē lielākā gotiskā stila ķieģeļu Sv. Jaunavas Marijas baznīca-katedrāle. Kontrastējot nelielo vecpilsētas ieliņu un skvēru ainavā, tā atgādina milzīgu Viduslaiku tirgoņu kuģi, kas pietauvojies Gdaņskas ostā. Baznīca ir rotāta ar astronomisko XV gs. pulksteni, uzkāpjot 400 pakāpienus uz augšu, paveras uzmanības vērta panorāma.

Citā laika periodā nokļūsiet, apmeklējot 2017.gada martā pilsētas viesiem atvērto interaktīvo Otrā pasaules kara muzeju jeb Eiropas solidaritātes centru, kas stāsta par Polijas brīvības vēsturi.

Gdanska-Dlugi-Targ

Dlugi Targ jeb Garais tirgus aizvieto galveno pilsētas laukumu, kura Gdaņskā nav. Plašajā tūristu ielā sastapsiet ne tikai pilsētas rātsnamu, bronzas XVII gs. Neptūna strūklaku, bet veselu rindu izsmalcinātu viduslaiku stila ēku, kas raksturīgas jūras pilsētas ainavai. Ar līdzīgiem krāsainiem gotikas, baroka stila namiem ir rotājusies arī Kopenhāgena, Amsterdama, Hamburga (turklāt, labās lidojumu biļešu cenas motivē izvēlēties arī šos galamērķus).

Vēlaties lēti aizlidot uz Gdaņsku? Mūsu piedāvājumus atradīsiet šeit.

Geteborga

Kādēļ Jums patiktu nedēļas nogale Zviedrijā?

Otrai lielākajai Zviedrijas pilsētai Gēteborgai ir būtiski argumenti, lai tā būtu piemērota izvēle Jūsu nedēļas nogales ceļojumam.

Lielākajā Skandināvijas ostas pilsētā (tirdzniecības konteineri šeit tiek izkrauti un iekrauti vairāk nekā visās Zviedrijas ostās kopā) ir 20 muzeji; ceļotājus šeit īpaši vilina Lisebergas atrakciju parks; pilsētā ir iespēja piedalīties dienas tūrē pa Gēteborgas arhipelāgu, var arī apmeklēt seno pilsētas daļu Hāgu.

Kādēļ ik gadu Lisebergas atrakciju parku apmeklē 2,8 milj. cilvēku? Droši vien šeit viņus interesē vairāk nekā 30 dažādas izklaides – no koka kalniņiem, kuros tiek sasniegts ātrums pat 90 km/h, līdz vienam no pasaulē garākajiem nobraucieniem ar apgriezieniem, no griešanās pa ūdeni un ūdenskritumiem ar deviņvietīgu laivu līdz pat AtmosFear skatu tornim, uz kuru sākumā paceļas, bet pēc tam laižas lejā.

Liseberg-Geteborg

Zinātnes centrā Universeum – tropu mežs un tā iedzīvotāji, iekārtie tilti un dinozauri, milzu akvāriji ar haizivīm, interaktīvi eksperimenti. Gēteborgas Tēlotājmākslas muzejā – skandināvu mākslas kolekcijas no XIV gs. līdz pat mūsdienām. Un, protams, Volvo muzejs, kas vēsta par Gēteborgā aizsākušos šīs automašīnu markas vēsturi.

Izvēlieties lētu lidojumu un izziniet Gēteborgu!

Futūrisms viduslaiku vietā

Domājat, ka Gdaņsku un Gēteborgu būtu diezgan interesanti apmeklēt, taču skaista vecpilsēta, interesants muzejs un atrakcijas šoreiz neatbilst Jūsu noskaņojumam? Tad varbūt Jums patiktu modernā Nīderlandes pilsēta Eindhovena?

Blob

Par modernu tā tiek dēvēta Philips elektronikas kompānijas lielās ietekmes dēļ, kas šeit izveidojās un veiksmīgi attīstīja ražošanu. Eindhovenā var apmeklēt šī preču zīmola muzeju – interaktīvā veidā iepazīties ar Philips produktiem un izgudrojumiem, uzspēlēt komandu spēli, kas izskaidro LED spuldzītes darbības principu, saprast skūšanās īpatnības kosmosa kapsulā.

Futūristiskā pilsētas arhitektūra ir vēl viens aspekts, kas uzsver mūsdienīgumu, izceļ modernisma skaistumu. Daļu tā izveidoja slavenais itāļu arhitekts Massimiliano Fukss.

Visi viņa darbi grezno pilsētas centru – arhitekta projektētajā 18.Septembra laukumā (18 Septemberplein) atrodas De Blob ēka, kas izceļas ar savu neparasto formu, pārklāta ar tērauda konstrukcijām un stikla pamatni, augstās La Piazza tirdzniecības centra konstrukcijas šī vārda tiešākajā nozīmē paceļ ēku augstākā līmenī, bet sarkano uzrakstu rindas uz elektronikas veikala Media Markt naktī rada patīkamu atmosfēru.

Flying-pins-Eindhoven

Citi pilsētas modernisma elementi – lidojošā šķīvja Evoluon ēka (zinātnes un tehnoloģiju muzejs), Gaismas tornis (Light Tower), ko „Philips” izmēģināja savu elektrospuldzīšu ilguma mērīšanai, interesantais Vestedatoren tornis un Flying pins mākslas skulptūras, kas attēlo apstājušos krītošu boulinga ķegļu momentu.

Ja Jūs ieinteresēja Eindhovena, lētus lidojumus uz šo pilsētu atradīsiet šeit.

Reizēm labākā nedēļas nogale ir mājās, atpūšoties ar labu grāmatu, interesantu filmu un garšīgu ēdienu, taču ilgtermiņā šāda atpūta vairs neiepriecinās. Vai ne? Ceļojumi, ceļojumi, ceļojumi (!) ir kā brīnums, kas atmodina iekšējo iedvesmu. Novēlam Jums piedzīvot, atklāt, priecāties un aptvert pasauli visos iespējamajos veidos! Atcerieties, ka Aero.lv vienmēr Jums palīdzēs!