Pirmo reizi dosities uz Londonu? Zinām, cik grūti ir izvēlēties, ko apskatīt dažu dienu laikā – vilinājumu tik daudz, bet laika tik maz. Tādēļ par iecienītākajām vietām Apvienotajā Karalistē iztaujājām Daivaru, kurš divus gadus dzīvoja Londonā. Lūk, saraksts:

Bāri, naktsklubi

Fabric London
Leģendārs Londonas naktsklubs, Islingtonas dienvidos, kas savas durvis vēra vaļā 1999. gadā – liels, industriāls, pazemes klubs, renovētās Metropolitan Cold Stores telpās, tieši pretī Smithfields gaļas tirgum. Ideja – izpildītāju ierodies dzirdēt, nevis redzēt, tādēļ DJ būdiņas un deju laukumi var šķist mazliet neticamās pozīcijās. Pastāvīgi dzirdams pasaules klubu TOP 5, mainot pozīcijas. Viss, pēc britu saprašanas, “underground” mūzikas rāmjos: piektdienās – drum & bass, bass, dubstep, sestdienās – house un techno, bet svētdienas – pusi dekādes ilgstošais Wetyourself, viena no krāsainākajām ballītēm Londonā.

Corsica Studios
Ar savu atmosfēru un gaismas trūkumu nedaudz atgādina nelielus pagrīdes klubiņus. Tumši un mazliet gaišāki elektronikas eksperimenti aiz Elephant & Castle stacijas. Šai vietai pilnībā ir piemērots teiciens, ka zelts arī dubļos spīd. Obligāti jāapmeklē svētdienās no plkst. 06:00 līdz plkst. 15:00, kad noris Jaded dunēšana.

Number 90
Ātra un omulīga aizbēgšana no pilsētas centra uz mākslinieku Hackney Wick, kas agrāk bija gana industriāls, bet tagad tiek kristīts par jauno Shoreditch. Vide rada auru bāra precīzam vienkāršumam.

Iepirkšanās

Camden Market
Nedaudz atsevišķa republika, kurā iespējams pavadīt visu dienu. No pasaules virtuvēm līdz pasaules viltojumiem. Lielākais Londona, cenas tūristu, bet vide – pēc izvēles, tāpat arī bijušo zirgu staļļu sienas Regents kanāla krastā ir vieta, kas obligāti jāapmeklē.

Bricklane Sunday Market
“Vintāžas Sodoma un hipsteru Gomora”. Daudz sīkumu par pieklājīgām cenām. Līdzās – Brikleina lietoto apģērbu aleja. Neiesaku puišiem doties kopā ar meitenēm – aizkavēsities.

Muzeji, galerijas

Tate Modern
Modernās mākslas meka Londonā. Picasso, Rothko, Hirst un pati galerija bijušajā spēkstacijā Temzas krastā.

Saatchi
Londonas Manhetenā, Kensingtonā, iemitinājusies reklāmas ģēnija galerija, kas veltīta mūsdienu mākslai. Ja vien acis meklē kaut ko šķību – tur nudien atradīs.

Museum of Science
Gabarīta muzejs un viens no interesantākajiem ekspozīciju ziņā. Vēsture, zinātne un tehnoloģijas saskaņotas zem viena jumta.

Tāpat ļoti iesaku piedalīties Shoreditch street Art tour un Jack the Ripper ekskursijās. Tas ir kaut kas tāds!

Sabiedriskais transports

Vislētāk un ērtāk ir braukt ar metro, iegādājoties “Oyster” karti par 5£ ofisā. Pirms aizbraukšanas to iespējams atgriezt un saņemt atpakaļ neizmantoto naudu tajā un pat pašus 5£.

Taksi, īpaši melnie: “black cab” – ļoti dārgi. Ja ir nepieciešamība pārvietoties ar automašīnu, lejupielādējiet tālruņa programmiņas  “Addison Lee” vai “Uber”.

Vispiemērotākā programmiņa, lai orientētos pilsētā – “Citymapper”. Obligāta.

Paldies Daivaram par ieteikumiem! Varbūt arī Jums ir iecienītākas vietas Londona, kas nav pieminētas sarakstā? Padalieties!