Vai kādreiz kā tūrists esat ceļojis viens pats bez draugiem? Ja nē, varbūt ir vērts šo iespēju apdomāt? Patstāvīgā ceļojuma (angļu val. solo trip) laikā neizbēgami vēl labāk iepazīsiet sevi, palielināsiet sarunu un iepazīšanās iespējas, citām acīm ieraudzīsiet izvēlēto pilsētu un pasauli kopumā!

Ja šo ceļojuma veidu plānojat izmēģināt pirmo reizi, droši vien vairāk būs piemērota kompakta, draudzīga pilsēta, kas var piedāvāt interesantas vērtības. Tieši tāda ir Vācijas ceturtā lielākā pilsēta Ķelne, kas ar pievilcīgumu, mākslinieciskumu un modernumu bieži vien konkurē ar Minheni un Berlīni. Uzziniet, ko interesantu tajā var apskatīt!

Kelnes-katedrale-tuvuma

Par Ķelnes noskaņu un apmeklētāko Vācijas orientieri

Ceturtā lielākā pilsēta valstī ir īpaša ar māksliniecisko un liberālo atmosfēru, kā arī draudzīgo raksturu. Ķelne ir pievilcīga ar savām mākslas galerijām un muzejiem, dzīvās mūzikas vakariem. Vietējie iedzīvotāji, kuru šeit ir vairāk par 1 milj., īpaši mīl savu pilsētu, bet, pamanot bārā vai uz ielas vientuļu cilvēku, obligāti painteresēsies un piedāvās kompāniju. „Ķelne ir sajūta,” piemetina vietējie, bet, vai patiešām, – atliek pašiem pārliecināties!

Slaveno Ķelnes katedrāli jāapskata pašu pirmo. Tas ir visslavenākais piemineklis visā Vācijā! Šo milzīgo, vairāk nekā 600 gadus celto gotiskā stila šedevru dienas laikā apmeklē vairāk nekā 20 000 apmeklētāju. Apskatiet arī Jūs dzīvo majestātiskuma gleznu, kas saņēmusi UNESCO mantojuma zīmi. Šīs pilsētas orientieri obligāti apskatiet gan dienas laikā, gan tumsā. Turklāt katedrālē darbojas muzejs, bet, paceļoties augšup, var apskatīt apkārtējo panorāmu.

Sokolades-muzejs-pie-Reina

Muzejs, ko var ne tikai apskatīt, bet arī nogaršot

Pavisam netālu no Ķelnes katedrāles, Reinas upes krastā, stāv ovāla, ar stiklu klāta ēka, kuras iekšpusē atrodas saldumu pasaules brīnums – Šokolādes muzejs. Tajā var iepazīties ar 3000 gadu ilgo šokolādes vēsturi – no Kolumba līdz pat rūpnieciskajam produktam, ko visas pasaules priekam var iegūt ne tikai dievi un turīgie, bet arī parastie pircēji. Spilgtākie muzeja akcenti – īsts tropiskais dārzs, kurā tiek audzēta kafija, šokolādes strūklaka, ēdamie šokolādes suvenīri muzeja veikaliņā.

Kelnes-vecpilseta-un-St.-Georges-baznica

Kurp ved Ķelnes vecpilsētas ceļi?

Kompaktajā Ķelnes vecpilsētā varēsiet aplūkot Rātsnamu – senāko Ķelnes ēku, elfu (ko vēl dēvē par pilsētas izveidotājiem) figūrām rotātas strūklakas, apmeklēt ēkas, kas atgādina par viduslaikiem, ar tajās esošām kafejnīcām, modes veikaliņiem, galerijām. Ļaujiet sev paklejot pa akmens celiņiem, atklājot kaut ko jaunu, – vēl vienu muzeju, kuru Ķelnē ir vairāk par 20, simpātisku skvēriņu vai omulīgu sānieliņu, kurā uziesiet dzīvās mūzikas stūri, piemēram leģendāro „Blue Shell” ģitāras skanējuma institūciju vai ne tikai mūzikas, bet arī teātra kafejnīcu „Gloria”.

Padariet savu izbraukumu par mazu Jūs iepriecinošu brīnumu, iepazīstieties ar vietējiem, piedzīvojiet daļiņu no senās Vācijas metropoles dzīves!

Ērtas un lētas aviobiļetes uz Ķelni atradīsiet šeit, tikai brīdinām, ka cenas ātri mainās, jo, redz, lētākos lidojumus izķer ātrākie!