Ļoti bieži sagaidām jautājumus par dzīvnieku pārvadāšanu. Galvenā lieta, kas jāzina – dzīvnieku drīkst pārvadāt divos veidos: salonā un bagāžas nodalījumā.

Salonā dzīvnieku drīkst pārvadāt ar nosacījumu, ka tas visu laiku būs ieslēgts ceļojuma kastē, kuras izmēri atbilst izvēlētās lidojumu kompānijas salona bagāžas izmēra prasībām. Četrkāja mazās mājas jāved līdzās ceļojuma somai (t.i., pasažieris salonā paņem gan ceļojuma somu, gan mājdzīvnieku), šī pakalpojuma cena – sākot no 50 € vienā virzienā. Atgādinām, ka atsevišķas valstis, piem., Lielbritānija vai Skandināvijas valstis piemēro īpaši stingrus dzīvnieku ievešanas valstī nosacījumus. Dažas aviokompānijas (piem., Ryanair vai Wizzair) dzīvniekus nepārvadā – izņēmums tiek piemērots tikai aklo personu suņiem pavadoņiem, bet par to obligāti jāinformē iepriekš.

Bagāžas nodalījumā tiek pārvadāti lieli dzīvnieki, kas neietilpst salona bagāžas prasībām atbilstošās kastēs. Par dzīvnieku drošību nav vērts uztraukties, jo par tiem parūpējas personāls: iedod padzerties, pavadā pastaigāties, tur speciālos nodalījumos.

Nav svarīgi, kādā veidā pārvadāsit dzīvnieku, tiem obligāti jābūt eiropasei (ja tiek ceļots ES), mikroshēmai (citādāk tiek dēvēta par čipi vai shēmu) un jābūt potētiem Katra valsts nosaka savus noteikumus, par tiem painteresējieties jau laicīgi.

Ar bieži ceļojumos ņemat līdzi mājdzīvniekus? Kur vistālāk esat lidojuši? Vai četrkājis jutās labi? Padalieties ar savu pieredzi komentāros!