Plānojot bērna lidojumu (visbiežāk tās ir personas līdz 16 gadu vecumam), nāksies parūpēties ne tikai par rotaļlietām vai papildu izklaidēm, bet uzzināt arī aviolīniju noteikumus.

Galvenā tēma, par kuru jāpainteresējas – nepilngadīgo personu pavadīšana. Bērniem nav atļauts lidot vieniem – kopā ar tiem jābūt vismaz vienam pieaugušajam (saskaņā ar lielāko daļu aviolīniju – personas, sākot no 16 gadu vecuma).

Vairums regulāro (t.i., ne lēto lidojumu) aviolīniju šo pavadošās personas piešķiršanu bērnam veic jau lidostā un uzreiz izsniedz saistītos iekāpšanas talonus. Taču lēto lidojumu aviolīnijas, piemēram, Ryanair, savu iekāpšanas talonu mudina izdrukāt mājās.

Ja biļetes bērnam tiek pirktas vienlaicīgi ar biļetēm pieaugušajiem, šī sasaistīšana nav nepieciešama. Gadījumā, ja bērns lido aiz Šengenas zonas un ne ar vecākiem, būs nepieciešama vecāku atļauja, ka dēls vai meita drīkst ceļot kopā ar konkrētu pavadošo personu. Ja lidojums ar vecākiem vai citu pavadošo personu notiek Šengenas zonā, atļauja nav nepieciešama.

Ja bērna un pieaugušā (nav svarīgi, vecāku vai citas personas) biļetes tiek pirktas atsevišķi, papildus nāksies veikt biļešu sasaistīšanu. Ir divi veidi, kā to darīt:

  1. Ierasties vai pazvanīt uz ūsu biroju – šeit veiksim biļešu sasaistīšanu. Tas Jums maksās 15 €. Iekāpšanas karti varēsit paņemt lidostā bez maksas.
  2. Sasaistīšanu var veikt lidostā. Taču tādā gadījumā nāksies samaksāt 30 € par reģistrāciju, tāpat 70 € par iekāpšanas kartes izdrukāšanu (līdz tam tās izdrukāšanu nevarēsit veikt, jo nepilngadīgo personu biļešu reģistrāciju internetā nav atļauts veikt).

Dažādas kompānijas piemēro atšķirīgas prasības (palasiet par populārākajām aviolīnijām: Ryanair, AirBaltic, WizzAir, LOT, Finnair, Norwegian, Lufthansa, Germanwings). LOT, Finnair un līdzīgas regulāro lidojumu sabiedrības ļauj bērniem lidot vieniem no 12 gadu vecuma. 16 gadu cenzs ir spēkā lēto lidojumu sabiedrībām. Taču visas ievēro tos pašus noteikumus: bērnam jābūt sasniegušam atļauto vecumu tajā dienā, kad notiek izlidošana. T.i., ja dzimšanas diena būs ceļojuma laikā, pirms tam viņš tiks uzskatīts par bērnu un viens bez pavadošās personas nedrīkstēs lidot.

Bērnam jābūt sasniegušam atļauto vecumu tajā dienā, kad notiek izlidošana. T.i., ja dzimšanas diena būs ceļojuma laikā, pirms tam viņš tiks uzskatīts par bērnu un viens bez pavadošās personas nedrīkstēs lidot.

Ja nav iespēju atrast bērnam pavadošo personu (tam nav obligāti jābūt radiniekam), atsevišķas aviosabiedrības piedāvā šo pakalpojumu par papildu samaksu. Taču, ne visas: Ryanair un Wizzair šādu pakalpojumu nepiedāvā, savukārt Norwegian airlines pavada bērnus, sākot no to 4 gadu vecuma.

Labā ziņa ir tā, ka vairums aviolīniju piedāvā atlaides pašiem mazākajiem. Plašāk par šo tēmu lasiet citā mūsu bloga rakstā par aviolīniju atlaides bērniem.

Padalieties ar saviem stāstiem par ceļojumiem kopā ar bērniem!