Vai esat sev jautājuši, kādēļ ir vērts ceļot? Atpūta un vides maiņa – visticamāk ir biežākās atbildes, kuras saņemsit aptaujājot draugus. Taču, jebkurš ceļojums Jūs padara par labāku cilvēku. Pat pēc neliela izbrauciena atgriezīsities vēl vairāk nobrieduši, iemācījušies un sapratuši kaut ko jaunu, ko nezinājāt pirms ceļojuma. Neticat? Lūk, daži piemēri.

Ticība sev

Pēc apmaldīšanās Parīzē, pielāgošanās pie itāļu satiksmes, dīvainu Āzijas virtuves ēdienu pagaršošanas, kāpšanas kalnos un baiļu no augstuma pārvarēšanas – pēc tik izaicinājumiem ticība sev ir augusi vairakkārt!

Pielāgošanās

Citādāk komunicējoši cilvēki, kavēšanās, informācijas trūkums, dīvaina ielas pārtika, nepareizas kartes un daudzas citas lietas ne saskaņā ar plānu. Tas ceļojuma laikā ir neizbēgami. Tādēļ jau mēs ceļojam, lai izlīstu no ērtas komforta zonas un nokļūtu nedaudz nezināmajā. Atgriežoties no nezināmā, būsim daudz elastīgāki videi un spēsim pielāgoties jauniem izaicinājumiem.

Izglītošanās

Līdz šim pilsētu un ezeru nosaukumus bijāt iemācījušies tikai ģeogrāfijas skolotājas dēļ, par franču nemieriem un to iemesliem bijāt lasījuši tikai laikrakstos, Senās Romas diženumu bijāt sajutuši tikai no atklātnītēm, bet ceļojuma laikā visu to sajutīsit, pieskarsities tam un sapratīsit. Kaut kad pienākuma labad iekaltie nozīmīgie datumi kļūs mazāk svarīgi, bet lielas vēsturiskās personības viegli paliks atmiņā, jo to vārā nosauktas galvenās ielas un sabiedriskā transporta pieturas. Ceļojums – labākā skola.

Mīlestība savai valstij

Visu laiku pavadot mājās, nenovērtējam to, cik labi dzīvojam. Mums ir ātrs un stabils internets, tālruņa sakari ir lieliski, uz ielām ir droši un tās ir tīras, cilvēki, kaut arī nomākti, tomēr vienmēr ir gatavi palīdzēt. Savukārt pat vislielāko mūsu valsts pilsētu ar taksi caurbrauksit mazāk, nekā stundas laikā un par to nebūs jāmaksā visa mēnešalga.

Mazāka materialitāte

Ceļojuma laikā vērtību skala mainās savā būtībā. Lietas sagādā daudz mazāk prieka, nekā cilvēki, iespaidi un garastāvoklis. Tāpat, ceļojot ar nelielu mugursomu, sapratīsit, ka dzīvei nepieciešams tik maz lietu. Atgriežoties mājās atkal priecāsities par komfortu, bet tajā pašā laikā sapratīsit, ka tas ir daudz mazāk svarīgs, nekā šķita pirms ceļojuma. Ļoti bieži taču, ne mums pieder lietas, bet mēs piederam lietām.

 Tolerance un iecietība

Cilvēki – tik atšķirīgi. Pēc ceļojuma sapratīsit, ka tās mazās detaļas, kas reizēm kaitina kolēģa, kaimiņa vai pat otras puses rīcībā, ir tik nenozīmīgas!

Papildiniet sarakstu ar savām pārdomām!