Ak! Nākas atzīt, ka pat Aero.lv komandu, kas ir tik daudz ko redzējusi, vilināja omulīgais, šaurajām ieliņām, mazajām mājiņām un modinošo espresso piepildītais Itālijas kūrorts Bari. Mūsu komandas biedres, Gabriela un Gunta, valdzinošajai pilsētiņai meta izaicinājumu: sagatavojušas aukslējas un noskaņojušas domas, ziemas nedēļas nogalē viņas, mājot ar gardajiem itāļu saldējumiem, sveicinājās ar Bari! Ciao!

Bari iemācīja vilināšanas mācību

Kad izsludini lētākos lidojumu piedāvājumus un internetā ar acīm glāsti skaistākās Bari vietiņas, siekalas tek vien no domām par to, kā pa saules glāstīto bruģi tu tipinātu pa palmu apstādīto krastmalu. Tādēļ pat nav vajadzības jautāt kolēģiem, kas tieši vilināja doties uz Bari. Taču Gunta atzīstas, ka vien jau ekspromtā pirktās biļetes atgādināja itāļu ēdiena garšu. „Taisnību sakot, Itālijā biju pirms 2-3 gadiem. Vēl tagad atmiņā sentimentāli glabājas viņu ēdiena kultūra. Tāpēc arī nodomāju – lēti, ērti lidojumi, kādēļ gan ne?”

Ceļojums-Itālija

Faktūrrēķini Bari vējā

Nolēmām, ka nedēļas nogalē ne tikai veltīsim komplimentus Bari, bet nomāsim automašīnu un ceļosim,” saka meitenes. Bet te, tikko kompānija nolaidās Bari lidostā, meitenēm uzsmaidīja Itālijas kūrortiņš. „Patiesībā to, ko ieraudzījām, smējāmies – saņemtais transportlīdzeklis atgādināja preču piegādes mašīnu. Transportlīdzekļa priekšpusē bija pat vieta faktūrrēķinu likšanai, nemaz nerunājot par bīdāmajām durvīm aizmugurē – kā autobusiņā,” smejas Gunta. „Taču smiekli ātri vien pazuda, kad mēģinājām uzveikt Bari ieliņas. Mūsu automašīna bija pārāk liela, vienu pagriezienu mēģinājām uzveikt kādas desmit minūtes. Vēl citur mēģinājām pabraukt garām ar noliektiem spoguļiem, turējām čurikus, lai neiesprūstu.”

Volāniņi un baznīciņas

Ar skatu uz viļņojošo jūru piesēdām mierīgai sarunai zem palmām. Tieši tad, pēc bezmiega nakts darbā, aptvērām – beidzot atpūta!” Gabriela izpļāpājas, ka Bari viņas skatienu visvairāk piesaistīja sirsnīgās cilvēku acis, patīkamās pilsētas krāsas un reliģiskie lodziņi – kā nelielas baznīciņas, kas rotātas ar volāniņiem un ziediem. „Visā pilsētā to ir pārpārēm – uz katra stūra! It kā ikvienam mājas iedzīvotājam būtu savs atsevišķais reliģiozais stūrītis, kas pastāvīgi tiek lolots. Un vēl ārā plūstošā garšīgā ēdiena smarža un caur logu slēģiem pēc veļas pulvera smaržojošie aizkari. Tieši tā tagad atceros Bari.”

Bari-2

Jūras veltes – kur ceļotāju naudas maki?

Vēl pirms došanās uz Bari gan Google izpētījām, gan arī paļāvāmies uz draugu ieteikumiem – meklējām labākos vietējos restorāniņus.” Bari ir zivju un jūras velšu pilsēta, bet, ja vēl pa krāsaino krastmalu pastaigājies ar smaidu līdz ausīm, neatliek nekad cits kā noķert ārā plūstošo, garšīgo kafejnīcas smaržu. „Gribējās visu, tāpēc arī ļāvām sev visu. No sākuma ēdām astoņkāji. Vēlāk baudījām uzkodu no rikotas, mocarellas, garnelēm un cukini. UN TAS VĒL NAV VISS. Omārs! Pasūtījām. Viesmīlis pēc kādām desmit minūtēm atnes to dzīvu un jautā: „Vai mums šis derēs?” Vienkārši nereāla ēdiena kultūra. Cenas? Līdzīgas kā Latvijā, tikai kafija daudz lētāka!”

Bari-3

Kā pārtikas tirgus atnāk pie tevis?

Neatkārtosimies, ka Bari ir īsta eksotisko ūdens pasaules ēdienu PARADĪZE, bet, ja joprojām šaubāties, Gunta atcērt: „Pusdienojām jaukā kafejnīcā un skatāmies ienāk jauneklis ar lielu aukstumsomu. Pie viņa pienāk kafejnīcas īpašnieks un aizrautīgi skatās maisa saturu. Kaut ko paķer, dodas uz virtuvi un to pašu izdara vēl vairākas reizes. Blakus sēdošie klienti, šķiet, kļuva nemierīgi, tāpēc apturēja viņu un pajautāja, ko viņš tur tik noslēpumaini nēsā? Ar mierīgu seju vīrietis no maisa izvilka vēl dzīvu, lielu, tikko nozvejotu garneli, kas mums māja ar savām rociņām, it kā sveicinot gastronomijas cienītājus.”

Bari-4

Alberobello – vai šeit dzīvo smurfi?

Ierodoties pavasarīgi un nedaudz vieglprātīgi noskaņotajā Bari, gribas pat saldāku dzīvi. Gunta un Gabriela tā arī izdarīja, devās uz saldējuma kioskiņu un, kā Itālijā pienākas, izbaudīja garšīgo gelato. Tiesa, kompānija nolēma apmeklēt arī netālu esošās pilsētas, jo ko gan citiem lidotājiem pastāstīsi? Pirmā pa ceļam bija Alberobello pilsēta ar savu īpašo arhitektūru. „Vai šeit dzīvo smurfi? Tas bija pirmais jautājums, kas mums iešāvās prātā, kad izkāpām Alberobello pilsētiņā. Kā to raksturotu? Dīvaina, jauka, balta, neparasta. Tās mazās mājiņas tiešām ir brīnišķīgas un veido īpašu pilsētiņas tēlu. Tur arī nogaršojām garšīgo rose vīnu un pakomunicējām ar vietējiem,” ar burvīgām atmiņām dalās Gabriela. Gunta, kā īsta Aero.lv komandas ēdiena veterāne, piebilst, ka šis reģions izceļas ar īpaši garšīgiem miltu ēdieniem.

Bari-5

Balts, kur vien skaties

Kuņģi lutinošais espresso vai īpaši garšīgā cappuccino tasīte un kompānija pa ceļam uz Ostuni: „Kādi iespaidi? Ostuni panorāmas ir īsta acu masāža. Tas baltums, tas pilsētas aukstums – kā no pasakas. Viesojāmies nedēļas nogalē, tāpēc pilsētā cilvēkus saskaitījām uz roku pirkstiem. Tik mierīgi, likās, ka visi ir kaut kur aizbraukuši,” smaida Gabriela. Gunta pavēstīja, ka meitenes tur arī apmetās. „Nākamajā rītā pagatavoju sev kafiju un, atverot mājas durvis (izeja, starp citu, bija caur virtuvi), uzreiz nonācu uz ielas. Ēnā malkoju kafiju. Tur ir iespaidīga atmosfēra. Reizēm, ejot pa ielu, bija grūti aptvert, vai veikala durvis ir atvērtas vai tas ir kāds kioskiņš. Tikai vēlāk, cītīgāk ieskatoties, saproti, ka mājās ir omīte, kas virtuvē vāra pastu.”

Italija

600 kilometru

Gunta un Gabriela ar savu, kā pašas teica, preču piegādes automašīnu (ar kuru, drīzāk, viņas piegādāja savus smieklus uz dažādām Itālijas pilsētiņām) „nomina” gandrīz 600 kilometrus. Pēdējā dienā, kā stāstīja Gunta, parādījās šo piedzīvojumu sekas, tādēļ vieglas saaukstēšanās dēļ viņas palika mājās (starp citu, visus mājokļus šim ceļojumam meitenes izvēlējās „Airbnb”). „Itāliju nepalaidām, pat paliekot savā Bari stila” virtuvītē, garšojām vīnu, gatavojām gnocchi (mīklas un kartupeļu klimpas) un ravioli (pildītās klimpiņas)”.

Bari apbur ar bezrūpīgumu un vienkāršību. Dzīve tur smeldz pēc atslābināšanās, varbūt pat viegla savdabīguma. Nu, kurš gan no mums nevēlētos burvīgā rītā, saulei austot, malkot kafiju šaurā ieliņā un vēl ar pusaizsnaudušu balsi teikt buongiorno? …skaties, tur arī kaimiņiene ar puķaino kleitu, karot veļu uz balkona, smaida!