Daudzi ceļo tikai ar rokas bagāžu. Tas laiks, kad ceļojuma somā bija vēlme paņemt gandrīz visu savu māju, ir beidzies. Tomēr, liekot pat rokas bagāžu, ir noteiktas vajadzības. Kā saprātīgi salikt somu, lai tajā ielīstu ne tikai vajadzīgās lietas, bet paliktu vieta arī dāvaniņām?

Lieliski saplānotas – saprātīgi sapakotas 

Ceļotājs var būt attapīgs, bet patiesība ir viena – ja iepriekš nesaplānosiet savas ceļojuma somas saturu, Jūs visdrīzāk ne tikai saliksiet pārāk daudz mantu, bet arī to, ko patiešām nevajadzēs. Jau iepriekš pārdomājiet savu apģērbu visa ceļojuma laikā. Ņemiet tikai tās drēbes, ko varēsiet viegli kombinēt un no tām izveidot ne vienu vien lielisku komplektu.

Planosana

Domājiet par universālu apģērbu un apaviem

Mēs nesakām, ka vienmēr jānēsā treniņbikses vai džinsi, tikai atgādinām, ka pirms ceļojuma somas likšanas ir vērts pārdomāt par ceļojuma mērķi un plāniem. Apavi šeit spēlē svarīgu lomu, turklāt tie aizņem daudz vietas somā. Ceļojiet ar vienu ērtu apavu pāri, bet rokas bagāžā ielieciet vēl vienu. Nekad nevar zināt, kad pat ērtākie apavi sāks berzt, tādēļ labāk nodrošināties! 

Drebes

Izmantojiet veļas mazgātavas pakalpojumus 

Ja ceļojat ilgāk par pāris dienām, vērts padomāt par veļas mazgātavas pakalpojumiem. Turklāt ikvienā viesnīcā var izmazgāt savu apģērbu, bet tā ir lieliska iespēja apģērbt tās pašas drēbes vēlreiz. Ceļotāji bieži vien atzīst, ka šis pakalpojums patiešām atvieglo ne tikai ceļojuma somas saturu, bet arī atvaļinājumu!

Apģērbu vienkārši sarullējiet!

Jā, sapratāt pareizi! Jums rūpīgi jāsarullē apģērbs rullīšos. Tādā veidā Jūs ne tikai ietaupīsiet vietu somā, bet arī uzturēsiet apģērbu glītu – apģērbs ceļojuma laikā nesaburzīsies. 

Drebes_2

Iepakojiet apģērbu vakuuma maisos 

Jā, jā, vakuuma maisi lieliski piemēroti ne tikai sezonas apģērba slēpšanai zem gultas, bet arī lieliski noderēs ceļojuma laikā. Šie maisi nav vienreiz lietojamie, tāpēc tos varēsiet izmantot vairākkārt.

Parūpējieties par kosmētiku un šķidrumiem 

Pirms kosmētikas vai šķidrumu pakošanas uzdodiet sev vienu svarīgu jautājumu: ko varēšu nopirkt uz vietas? Piemēram, sauļošanās krēmu vai zobu pastu patiešām vienkārši atradīsiet vietējā veikalā, lidostā, kurā ielidosiet, vai pat pašā viesnīcā. Nākamais svarīgais noteikums – nepaslinkojiet un pārlejiet šķidrumus mazākās pudelītēs. 

Kosmetika

Tiesa, ceļojot ar rokas bagāžu, Jūsu mantām kopā ar Jums būs jāiziet drošības pārbaude. Šķidrumi no somas būs jāizņem, tādēļ jau iepriekš ielieciet tos ātri pieejamā vietā vai arī turiet tos ērti sasniedzamā vietā (piem., mugursomā, rokas somiņā). 

Painteresējieties par viesnīcu, kurā apmetīsieties 

Īpaši daudz vietas savā somā varēsiet ietaupīt, ja neņemsiet tādas lietas kā dvieli, fēnu, halātu, istabas čības u.c. Daudzas šīs lietas ir viesnīcu istabās, taču pirms tam noskaidrojiet šo informāciju no viesnīcas personāla. 

Viesnica

Ziemas mēteļus un apģērbu atstājiet glabātavās 

Daudzās lidostās var atrast speciālus mantu uzglabāšanas skapīšus. Šis pakalpojums ir aktuāls tiem, kas ceļo ziemā, īpaši tad, ja dodas uz eksotiskām zemēm. Ja aiz lidostas durvīm ir 30 grādu siltums, vilkt sev līdzi ziemas mēteli vai mēģināt ietilpināt to somā patiešām nav vēlmes. Izmēģiniet! 

Drebes_3

Iegādājieties ērtu koferi 

Labs koferis – dārgs koferis? Daļēji taisnība. Taču atcerieties, ka laba ceļojuma soma kalpos ilgāk. Ceļojuma laikā patiešām nevēlēsieties labot salūzušos kofera ritentiņus vai noplīsušo somas rokturi. Padomājiet arī par to, ka lidostās un dažādos transportlīdzekļos ir simtiem cilvēku, tāpēc izvēlieties tādu koferi vai somu, ar kuru varēsiet brīvi kustēties un justies. Šobrīd ceļotāji visvairāk novērtē koferus ar 4 izturīgiem ritentiņiem.

Celojums

Ceļojat divatā? Varbūt pietiks ar 1 koferi?

Vienkāršs, bet ģeniāls noteikums: ja, ceļojot divatā, visu varat salikt vienā koferī, tā arī dariet! Apsolām – Jums ne tikai būs vieglāk, bet arī ietaupīsiet (ar to domājot ceļojumus ar lētajām lidsabiedrībām, kur par katru rokas bagāžas vienību ir jāmaksā). 

Visi šie padomi ir no mūsu pašu, Aero.lv komandas, dzīves. Vai var būt, ka kaut ko aizmirsām? Komentējiet un padalieties ar saviem padomiem!

Soma_1