Brīvdienas plānojat pavadīt pludmalē, baudot karsto vasaras sauli, ūdeni un neatkārojamas ainavas? Kūrorti piedāvā bezgala daudz izklaižu un garantē neaizmirstamas brīvdienas, taču, kā piedzīvot vislabākās pludmales brīvdienas un izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem? Lūk, ieteikumi.

Plānojiet laicīgi

No pirmā acu skatiena gandrīz visi pludmaļu kūrorti izskatās vienādi, taču, rūpīgāk iepazīstoties ar to piedāvātajiem pakalpojumiem, varat būt pārsteigti, cik tie patiesībā ir atšķirīgi. Tātad, vispirms apdomājiet, kādas brīvdienas vēlaties. Atbildiet sev, kāds ir Jūsu brīvdienu mērķis? Vēlaties iepazīties ar jaunu kultūru vai vienkārši atpūsties brīnišķīgā pludmalē? Varbūt vēlēsities piedzīvot īpašas sajūtas nirstot vai kaitojot? Savus vakarus iedomājieties kā mierīgu atpūtu viesnīcas numurā vai kā trokšņainu pilsētas nakts dzīves izpētīšanu? Apdomājot gaidāmo brīvdienu detaļas, varēsit izvēlēties kūrortu, kas atbildīs visām Jūsu vajadzībām – tam nudien ir vērts atlicināt mazliet laika.

Sagatavojieties

Nav brīnums, ka dodoties pavadīt brīvdienas pludmales kūrortā, tur arī pavadāt lielāko daļu laika. Tam, lai tās nekļūtu par nepatīkamām atmiņām, obligāti jau laicīgi jāsagatavojas iespējamajiem saules un karstuma “pakalpojumiem”. Šķiet, nav vērts pat sacīt, ka cepures, sauļošanās krēmi un ūdens ir obligāti pludmales atribūti, taču, steidzīgie un izklaidīgie ceļotāji bieži tos aizmirst. Pirms došanās uz pludmali pārliecinieties, ka Jūsu somā nekā netrūkst, lai varētu pasargāties no svelmainās saules.

Ļaujiet bērniem izklaidēties

Ja uz pludmali dodaties kopā ar bērniem, ļaujiet arī viņiem priecāties par brīvdienām, spēlēties un ālēties – tikai parūpējieties par viņu drošību. Ja Jūsu mazuļi vēlas pastāvīgi mirkt ūdenī, iegādājieties nelielu piepūšamo baseinu, kuru, piepildot ar nelielu daudzumu ūdens, varēsit turēt līdzās saviem atpūtas krēsliem un tā visu laiku uzpasēt savu mazuli.

Tāpat bērniem ļoti patīk dažādas pludmales rotaļlietas, kuras par itin nelielu samaksu varēsit iznomāt savā viesnīcā. Taču, pa ceļam uz viesnīcu varat iegriezties veikalā un gana lēti iegādāties pludmales komplektu bērniem. Ietaupīsit naudu, savukārt, beidzoties ceļojumam, varēsit rotaļlietas uzdāvināt kādai citai ģimenei.

Tāpat, dodoties uz pludmali, līdzi paņemiet spilgtu lietussargu vai saulessargu, kas ceļojuma laikā palīdzēs Jūsu bērniem neapmaldīties. Izskraidoties apkārt, jūs atradīs pat pārpildītā pludmalē. Priecājieties par brīvdienām paši un ļaujiet izklaidēties saviem mazajiem – ir daudz veidu to darīt droši!

Mazas gudrībiņas

Nav noslēpums, ka daži numuri viesnīcas mēdz būt nedaudz labāki par citiem – varbūt nedaudz plašāki, ar skaistāku skatu pa logu. Pacentieties būt jauki pret reģistratūras personālu. Ir ceļotāji, kuri lēš, ka, ierodoties viesnīca un pasakot, ka šis ceļojums ir ļoti īpašs un svarīgs ģimenei, visbiežāk brīvdienas pavada brīnišķīgā numurā. Iespējamas ir vērts pamēģināt?

Ja dosities uz populāru pludmales pilsētiņu, pameklējiet savā viesnīca vai restorānos dažādus bukletus. Tajos bieži iespējams atrast atlaides biļetēm uz apmeklētākajiem objektiem vai restorāniem, tādejādi varat ietaupīt prāvu daļu sava ceļojuma budžeta.

Dodoties uz pludmali, paņemiet savus dvieļus, kurus varēsit uzklāt uz atpūtas krēsliem. Tā kā vairums atpūtnieku izmanto baltos viesnīcu dvieļus, Jūsu krēsli būs viegli pamanāmi un, atgriežoties no peldes, nenāksies ilgi lūkoties apkārt, kuri gan krēsli bija Jūsu!

Alternatīvām – jā!

Ja dievināt pludmales brīvdienas, taču tagad nevarat tās izbaudīt, nevajag nolaist rokas, vienkārši meklējiet alternatīvas! Pameklējiet kūrortus pie ezeriem, tiem tapāt mēdz būt lieliskas smilts pludmales, daudzums citu izklaižu tiešām nav prastākas populārākajiem kūrortiem un bieži mēdz būt ievērojami lētākas par tām, kas ir pie okeāna. Uz priekšu – meklējiet!