Ceļojat uz eksotisku valsti? Sagatavojieties ieraudzīt daudz dīvainas pārtikas un vietējo tradīcijas. Un ticiet, vismaz puse atmiņu, kas tiks atvestas no ceļojuma, var būt tieši par to! Kā izbaudīt vietējo virtuvi, tomēr nesabojāt brīvdienas ar saindēšanos? Lūk, mūsu ieteikumi:

Ieteikumi

Vienkāršākais veids droši lietot pārtiku – sekot līdzi norādījumiem. Droši izjautājiet viesnīcas personālu, interesējieties tūrisma informācijas centros, pārlūkojiet internetu. Mūsu iecienītākās programmiņas tālrunim – TripAdvisor un Foursquare. Cits lieliska ieteikuma forma – pilns restorāns. Ja redzat, ka lielākā daļa galdiņu aizņemti, visticamāk tā ir laba vieta, kurā ir gardi un droši ēdieni.

Kritisks skatiens

Apmeklējot bufeti (īpaši, ja tā ir neliela ielas ēstuvīte), rūpīgi paraugieties apkārt. Vai galdi tīri un grīdas arī? Kā izskatās ēdienkarti? Vai personāls ir kārtīgās drēbēs un tīrām rokām? Šīs parastās lietas daudz pasaka par kopējo vietas higiēnu.

Ūdens no krāna

Vienmēr painteresējieties, vai valstī, kuru apmeklējat, ūdens no krāna ir dzerams. Ja dzerams – esiet drosmīgi. Tam var būt citādāka garša, nekā mājās esošajam ūdenim, tomēr – tas ir droši. Taču, ja ūdens nav dzerams, vairieties no tā. Biežas diskusijas – vai ar to var mazgāt zobus. Visbiežāk jā – ūdens daudzums, kas saglabājas mutē būs pārāk mazs, lai izraisītu kuņģa vājumu, tomēr, ja esat īpaši jutīgi vai baidāties riskēt, arī zobus izmazgājiet ar pirktu ūdeni.

Dzērieni

Pasūtot dzērienus vienmēr palūdziet, lai atnes pilnu pudelīti, kura tiktu atvērta tikai jūsu klātbūtnē.

Augļi

Esiet ļoti piesardzīgi ar augļiem, kurus var iegādāties uz ielas. Vislabāk no tiem izvairīties pilnībā, tomēr, ja ir  kārdinājums, pārliecinieties, ka tie tiek glabāti uz ledus un maisiņos (lai uz tiem nenolaistos vaboles). Droši ēdiet tos, kurus paši varat nomizot.

Apstrādāta pārtika

Ja nākas ēst ļoti attālā vietā, kurā neesat droši par pārtikas kvalitāti, vairieties no neapstrādātas pārtikas patērēšanas. Kaut arī esat pieraduši pie svaigiem dārzeņu salātiem, šoreiz izvēlieties ceptus rīsus un labi izceptu gaļu – tā būsit droši, ka visas baktērijas karstumā jau nomirušas.

Ledus

Jā, zinām: ir karsts un ir vēlme atsvaidzināties, tomēr, ja ūdens valstī nav dzerams, izvairieties no ledus lietošanas. Pastāv ļoti liela ticamība, ka tā pagatavošanai nav izmantots filtrēts ūdens.

Tīras rokas

Saindēties iespējams ne tikai neatbilstošas pārtikas dēļ, bet arī baktēriju dēļ, kuras atnestas ar rokām. Rūpīgi nomazgājiet rokas pirms katras ēdienreizes.

Imūnsistēma

Ar jebkuru slikto lietu, kas nonāk jūsu organismā, cīnās un visbiežāk uzvar imūnsistēma. Taču, tā darbosies vāji, ja būsit paguruši, neizgulējušies, nekvalitatīvi vai pārāk maz paēduši. Sāciet ceļojumam gatavoties jau laikus – sportojiet, atpūtieties un ēdiet pārtiku, kas bagāta ar vitamīniem. Tā veidosit spēcīgu ķermeni, kas gatavs sagaidīt eksotiku!

Kulinārijas kultūras vilinājums – balanss starp drošību un eksperimentu. Nesperot ne soli no viesnīcas, dzerot tikai pašu uzvārītu ūdeni un pazīstamus ēdienus, nepagaršosit neko jaunu. Kur, starp šīm divām galējībām, ievīsit savu ceļojuma ēdienkarti, ir atkarīgs no jums!