Kad domās pulsē tikai viena doma – BRĪVDIENAS, esiet droši, ka ir pienācis laiks atpūtai. Tā taču ir iespēja pazīt pasauli, jaunas kultūras, palutināt sevi, veltīt laiku sev vai saviem tuvākajiem, palūkoties uz detaļām no pavisam cita leņķa vai vienkārši – pabūt par kaut ko citu…

Šīs atmosfēras veidošanai pilnīgi noteikti liela nozīme ir arī apmešanās iespējām. Ne velti saka, ka cilvēku vislabāk atklāj tas, kas viņu ieskauj. Tieši tādēļ biežs ceļotājs lauza galvu: kā no tādas viesnīcu pārpilnības izvēlēties atbilstošāko, kā nenošaut greizi un atrast to „zelta vidusceļu”? Jūsu ērtībām sagatavojām dažus vērtīgus ieteikumus un kritērijus, kuri, iespējams, palīdzēs izšķirties izvēloties viesnīcu ideālai atpūtai kūrortā.

Sākam!

Kādas brīvdienas sagaidīt?

Lēmumi… Tas nemaz nav grūti! Vienkārši apdomājiet, ko vēlaties sagaidīt no savām brīvdienām. Varbūt Jūs vilina plāns veltīt ceļojumu aktīvam sportam? Uzskatāt sevi par ballīšu karali un nekādā gadījumā nepalaidīsit garām plosīšanos Ibizā? Esat no tiem, kuriem nozīmīgi izložņāt visu pilsētu un apmeklētākos objektus? Bet, varbūt vienkārši sapņojat par rāmu atpūtu pludmalē, svelmainu sauli un grāmatu? Šie ir jautājumi, uz kuriem nāksies atbildēt tūlīt pat un šeit.

Ūdens sporta cienītājiem viesnīcu iesakām izvēlēties pēc iespējas tuvāk jūrai vai okeānam. Attālums nudien ir būtisks tiem, kas vēlas ietaupīt laiku un nekavējoties mesties iekšā aktīvās norisēs. Vērts pieminēt, ka aktīva brīvā laika pavadīšana prasa daudz enerģijas un piemērotākais tās avots – veselīga pārtika un labs miegs, tādēļ pārliecinieties, ka viesnīca iemitinājusies attālāk no kņadas epicentra, savukārt ēdināšana – kvalitatīva un piemērota veselīgam dzīvesveidam.

Tiem, kas noilgojušies pēc ballītēm, vērts zināt, ka zīme „ģimenēm ar bērniem” – ne tas, ko jūs meklējat. Atcerieties – svarīgākie atslēgvārdi meklējot viesnīcu būs: diskotēkas, klubi, mūzika, ballītes un bāri. Pārliecinieties, ka viesnīca tiek ieteikta jaunatnei un, vēl labāk, – ja tas atrodas pilsētas centrā.

Pilsētas pētniekiem iesakām viesnīcu meklēt pilsētas centrā vai vecpilsētā. Apmešanās vieta sniegs iespēju ātrāk nonākt notikumu centrā, savukārt autentiskuma ieskautie mirkļi ļaus ātrāk pieradināt kultūru un iejusties savdabīgajā dzīves ritmā.

Tiem, kas meklē mieru un steidz palutināt sevi ar brīvdienu cienīgu atpūtu, viesnīcu palīdzēs izvēlēties šie kritēriji: mierīgi kaimiņi, baseins, SPA, pludmales, pakalpīgs personāls, gardas pārtikas restorāni, un vislabāk – ja atpūtniekus lutina all inclusive. Vērts pieminēt, ka meklējot mieru jāvairās no viesnīcām, kuras tiek ieteiktas jaunatnei – tā taču ir nerimstoša, tikšķoša ballīšu bomba.

Jūsu budžets

Īsi un skaidri, divi vienkārši un sirsnīgi ieteikumu:

Nenovērtējiet par zemu savas finansiālās iespējas! Domājat, ka nepietiks naudas brīvdienām kūrortā? Esiet pacietīgi. Pameklējiet akcijas, atlaides un lētāku viesnīcu piedāvājumus. Reizēm neticamākie piedāvājumi – pacietīgākajiem un radošākajiem.

„Neleciet augstāk par nabu”. Iesakām reāli izvērtēt savu budžetu un iespējas. Nepārcentieties meklējot greznas 5* viesnīcas un maksājot vairāk, nekā kabata jaudā, ne vienmēr cena atbilst kvalitātei. Reizēm 3* viesnīca var atstāt lielisku iespaidu un radīt lieliskas atpūtas atmosfēru.

Ceļojuma kompanjoni

Tiem, kas ceļo ar bērniem būtiskākais ir noskaidrot, vai viesnīcā būs nodarbes mazajiem ceļotājiem. Ja ir bērnu rotaļu laukums, slidkalniņi, parks un atsevišķs baseins mazajiem – esiet mierīgi, šī vieta ir tieši jums. Ja esat saposušies doties ceļojumā ar atvasītēm, piedāvājam palasīt citu, itin informatīvu mūsu bloga rakstu – 8 padomi, kā ceļot ar bērnu.

Tiem, kas atpūšas kopā ar cienījama vecuma ceļotājiem, iesakām meklēt izmitināšanu tālāk no trokšņaina pilsētas centra. Šim nolūkam lieliski piemērotas būs nelielas, jaukas un mierīgas viesnīcas, kas apmetušās šalcošas jūras vai okeāna krastā. Atcerieties, jo mazāk viesnīcā viesu, jo kvalitatīvāka atpūta. Tāpat, ja viesnīcā ierīkots pacēlājs, iesakām apmesties pēdējā stāvā: mazāk dzirdams troksnis un skaistāki skati.

Ja vēl neesat nolēmuši: ceļot vieniem vai ar kompāniju, atbildi palīdzēs rast viens no mūsu iepriekšējiem rakstiem.

Ēdināšana

Katru reizi, izvēloties viesnīcu, vajadzētu pievērst uzmanību, ka ēdināšanas veids visbiežāk tiek norādīts ar saīsinājumu. Eksistē vairāk par dažiem variantiem, kurus ir vērts paturēt prātā: BB – ar brokastīm, HB – brokastis un vakariņas, FB – brokastis, pusdienas un vakariņas, AI – viss cenā, UAI – ultra viss cenā.

Ja esat no tiem, kas brīvdienu laikā vēlas visu un ar uzviju, lieliskākā izvēle – AI un UAI. Tiem, kas neplāno daudz laika pavadīt viesnīcā un ciena vietējos restorāniņus un īpašus ēdienus, piedāvājam izvēlēties BB, HB vai FB, jo iepazīt kultūru caur pārtikas tradīcijām un atrast caur vietējās virtuves prizmu ir būtiski.

Atsauksmes

Komentāri – nudien slideni, tomēr bez tiem izvēlēties viesnīcu reizēm var būt ļoti grūti, ja viesnīca vēl ir jauna. Atsevišķu viesu vai uzņēmumu atsauksmes var iepriecināt, taču, vairumā gadījumu pastāv vilšanās risks. Tomēr, atsevišķas piezīmes var būt tin vērtīgas, īpaši, ja avots ir uzticams: konkrēti un argumentēti izteikumi, personiskās pieredzes fakti – zīmē informatīvu viesnīcas portretu, tāpēc piedāvājam vērīgi izanalizēt atsauksmju un novērtējumu sadaļu.

Dzīvnieki

Šī informācija ir noderīga gan dzīvnieku mīļiem, gan tiem, kas ceļojuma laikā vairās no to kompānijas. Izvēloties viesnīcu, vienmēr pievērsiet uzmanību sadaļai: „draudzīgi dzīvniekiem/ pet friendly”. Informācija šajā sadaļā sakārtos visus punktus uz „i”. Neaizmirstiet noskaidrot, vai viesnīcas, kas pieņem dzīvniekus, nepiemēro vienreizējo tīrīšanas maksu. Ir gadījumi, ka papildu punkts kontā „kronē” brīvdienu noslēgumu”. Varam pieminēt, ka par lidojumiem ar dzīvniekiem varat lasīt mūsu padomu rakstā.

Auto novietošana

Plānojat ceļojumā doties ar personīgo automašīnu? Bet varbūt apdomājat tās nomu? Iesakām jau iepriekš painteresēties par viesnīcas auto novietošanas politiku. Dažām viesnīcām nav individuālas auto novietošanas vai pazemes garāžas, tāpēc tādi nosacījumi var radīt neērtības – papildu izdevumus.

Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties viesnīcu? Varbūt jums ir īpaši, specifiski padomi? Varbūt jums ir atbilstošas tradīcijas, kas palīdz izvēlēties viesnīcu kūrortā? Ar nepacietību gaidīsim Jūsu stāstus.