Šodien izklaides tiek saistītas ar tirdzniecības centru, koncertu, izrādi, galeriju, kafejnīcu, bet agrāk – ar tirgu, gadatirgiem vai tirgošanās laiku. Tur gan cilvēkus aplūkoja, gan arī muzikantu un loterijas tirgoņu pavadībā iegādājās apģērbu, dažādas lietas, pārtikas produktus…

Aero.lv komanda ir pārliecināta – ja ceļojuma laikā apmeklēsiet vismaz vienu tirgu, piedalīsieties tirgotāju radītajos svētkos: pārtikas, lietu, pasākumu, mūzikas un ideju dažādība, to dažādās krāsas iedvesmo! Aero.lv komandas dalībniece Greta dalās ar Londonas ceļojuma pieredzi!

Londona-Tirgus

Borough tirgus

Senāko Londonas pārtikas tirgu varētu dēvēt par īstu pārtikas pasākumu. Tas darbojas jau tūkstoš gadu! Tirgus, kas atrodas pašā pilsētas centrā (otrpus London Bridge pieturai, netālu no slavenā Shard debesskrāpja), aicina cilvēkus nogaršot un iepirkties ne tikai nedēļas nogalēs, bet arī darba dienās. Tur, piemēram, var mierīgi aiziet pusdienās.

Izvēlēties patiešām ir no kā – vietējie šeit britu un starptautisko gardumu jūklī piedāvās firmas hamburgerus, falafelus, bagetes, ruletes un iesmiņus ar marinētu gaļu. Šeit ir pilns ar cepējiem, pieredzējušiem siera gatavotājiem, tāpat marokāņu, spāņu un grieķu olīvu piegādātājiem. Pārsteigt var arī zivju meistari.

Šis tirgus ir domāts gardēžiem: ēdieni, vīns, maize, kafija, saldumi ir gatavoti pēc ilggadējām receptēm vai pat ir paaudžu mantojuma nozīmīgākā daļa, ko parasti rokās iedod paši ražotāji, audzētāji.

Borough tirgus – iecienītākā slavenā ēdienu pazinēja un šefpavāra Džeimija Olivera vieta visā Apvienotajā Karalistē! Šī ir vislabākā vieta, lai atrastu kvalitatīvus produktus un iepazītu to dažādību.


UK London - April 08 2015: Unidentified people visit Borough Market in London

Camden tirgus

Camden tirgus, kas atrodas rajonā ar tādu pašu nosaukumu, ir citādāks. Tas ir krāsains ne tikai ēdienu izvēles ziņā, bet arī veikalu stila, piedāvāto lietu, apģērbu, aksesuāru, mākslas darbu dažādībā un pat to pasniegšanā. Uzreiz ir jūtams, ka tā ir mākslinieciska vieta, kur dominē radošums ekskluzivitāte un unikalitāte.

Piemēram, šeit var nokļūt futūristiskā apģērbu un aksesuāru veikalā, kas piesaista klientus ar trokšņainu transa mūziku, kur kibernētiskus apģērbus sev pustumsā izvēlas reiva piekritēji, bet citi, ziņkārības vadīti, vismaz ieiet apskatīties. Pārdevēji līdzinās filmu varoņiem vai drīzāk citu planētu iedzīvotājiem ar dīvainu neona apģērbu, košu kosmētiku, auskariem, aksesuāriem.

Izpildītāja Eimija Vainhausa šeit joprojām ir populāra – tirgus centrā ir uzstādīta viņas skulptūra, kas izpušķota ar ziediem. Uz rokām sakārts daudz aproču – pie tās allaž apstājas tūristi.

Tirgū ir daudz skulptūru, interesantu skvēriņu pasēdēšanai, kam apkārt ir labirinti, kāpnes, tilti, pārejas. Daļa tirgošanās vietu atrodas zem jumta atsevišķos veikaliņos, nelielās telpās, letēs vai mini tirdzniecības centrā. Camden tirgus teritorijā tāpat ir bāri un restorāni.

Tirgus3

Brick lane tirgus

Uz šo tirgu labāk doties svētdien, jo tad tajā visa ir visvairāk. Īpaši populārā Londonas vieta tūristus piesaista arī ar savu mākslinieciskumu. Tas ir īsts virtuvju gadatirgus zem jumta!

Tirgū var iepazīties ar māksliniekiem, apskatīt viņu autorgleznas, mākslu uz apģērbiem, maisiņiem, atklātnītēm. Iroties pa cilvēku upi, var iegriezties teltī, lai apskatītu vintāžas svārkus, kleitas, vinila plašu klāstu, kā arī nejauši atrastu senas lietas.

Ielu mākslinieki – neparasti. Ceļotājiem liek apstāties muzikanti, kas spēlē ritmisku mūziku, sniedz pozitīvu enerģiju un ko vienā un tajā pašā vietā atradīsiet arī pēc pusgada. Tirgus sienas rotā iespaidīgi mākslas darbi, ko radījis pats Banksy, D*Face un Ben Eine.

Brick lane virtuvi varētu nosaukt par etnisko Londonas mikrokosmosu, jo šeit lēti var iegādāties japāņu pelmeņus, suši, taizemiešu, indiešu, bengāļu, etiopiešu un pat poļu un lietuviešu ēdienus un sautējumus, beļģu vafeles, desertus, saldās pankūkas. Kā jau īstā tirgū, visus tirgotājus vieno interese par klientu un mudināšana nogaršot.

Tirgus2

Kas gan var būt labāks par gastronomiskajiem izaicinājumiem svešā valstī?! Steidzies nogaršot, kamēr kāds deguna priekšā nav paķēris lētāko biļeti! Labākos lidojumus uz Londonu atradīsi šeit!  ✈️