Nešaubāmies, ka daudzi no jums atvaļinājuma laikā apmeklēs Dienvideiropu. Tas ir brīnišķīgs mūsu kontinenta reģions – ar lielisku pārtiku, siltiem cilvēkiem un, reizēm, ar dīvainām tradīcijām. Lūk, dažas:

Tasīte espresso divu stundu vai sekundes laikā?

Francijā tasīte kafijas ne obligāti paredzēta tam, lai asinis piesātinātu ar kofeīnu. Pat maza tasīte espresso var pavadīt visu sarunu ar draugu un pēdējais malks tiks izdzerts tikai pēc paris stundām. Protams, pilnībā auksts. Bet svarīgākais taču – ar draugu pārmītie stāsti! Savukārt itāļi espresso visbiežāk izdzer vienā rāvienā dažu sekunžu laikā, stāvot pie bāra. Un tad skrien tālāk!

Pēcpusdienas diendusiņa

Spānija un Itālija, īpaši to dienvidu reģioni, kurus saule karsē īpaši spēcīgi, pēcpusdienā aizver visus veikalus, kafejnīcas un birojus – ir taču siesta! Tas ir laiks, kad, paslēpjoties ēnā vai aizdarot māju logu slēģus, jānosnauž. Kas strādā tādā karstumā?…

Gruži – bārā uz grīdas

Spānijas kafejnīcās un daudzos Dienvideiropas naktsklubos ir normāli izdzertās glāzes (visbiežāk tās ir plastmasas) vai jebkādus citus gružus mest vienkārši uz grīdas. Ja bārs vai kafejnīca ir patukša, darbinieks to izslaucīs itin bieži. Ja cilvēku ir daudz – ir taču sarežģīti spraukties pie bāra, lai noliktu tukšo taru…

Skaitļa „pieci” rādīšana ar roku

Ja Grieķijā vēlaties ar pirkstiem parādīt skaitli „pieci”, dariet to delnu pavēršot pret sevi. Parādot to pretējā virzienā, riskējat aizskart sarunu biedru.

Rokas pie galda

Mamma mācīja „kad ēd, rokas neliec uz galda!”, Itālijā tas nav spēkā. Pretēji, esam dzirdējuši teicienu, ka, ja rokas turi kārtīgi uz ceļiem, visticamāk to dari, lai varētu ātri izvilkt ieroci.

Ar kādām dīvainām dienvidnieku tradīcijām esat satapušies jūs? Padalieties komentārā!