Ceļotāju un to cilvēku skaits, kas izvēlas lidot, laika gaitā tikai pieaug. Vieni izpleš spārnus, lai dotos atvaļinājumā, citi – darba darīšanās, bet vēl kāds – apciemot radus. Kāds gan var būt mūsdienu ceļotājs bez somas un nepieciešamajām lietām somā?

Lai izvairītos no sarežģījumiem lidostā, pirms došanās ceļojumā ir ļoti svarīgi painteresēties par aviokompāniju bagāžas prasībām. Atvieglosim Jums uzdevumu un sniegsim deviņu populārāko lidkompāniju bagāžai piemērotās prasības.

airBaltic

Tā ir Latvijas lidsabiedrība, kas piedāvā lētākos lidojumus no visām Baltijas valstīm uz vairāk nekā 50 Eiropas un citām valstīm. Ja Jūs lidojat uz kādu airBaltic galamērķi, Jums jāzina, ka lidmašīnas salonā varat ienest rokas bagāžu, kuras izmērs ir 55x40x23 cm, un vienu personīgo (rokassomiņu, datorsomu, fotoaparāta somu, lietussargu) bagāžu, kuras izmērs nepārsniedz 30x40x10 cm. Kopējais šīs bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 8 kg. Reģistrētās bagāžas cena sākas no 19,99 EUR par lidojumu uz vienu pusi, tās izmērs – 100x80x50 cm, svars – līdz 20 kg.

airBaltic

Wizz Air

Šī Ungārijas lēto lidojumu aviolīnija piedāvā vairāk nekā 500 maršrutus no 27 bāzēm Eiropā. Kompānija piemēro nedaudz citādākas prasības bagāžai nekā ierasts. Lidojumam izvēloties Wizz Air, lidmašīnas salonā Jūs bez maksas drīkstēsiet ienest tikai mazu bagāžu/rokassomiņu, kuras izmērs nedrīkst pārsniegt 40x30x20 cm, bet, ja vēlaties lidmašīnas salonā ienest lielāku bagāžu, kuras izmēri ir 55x40x23 cm, Jums būs papildus jāpasūta prioritārās iekāpšanas pakalpojums. Ja nevēlaties iegādāties prioritārās iekāpšanas pakalpojumu, bet vēlaties lielāku bagāžu, varat to iegādāties papildus – šāda bagāža būs jāreģistrē lidostas check-in.

WizzAir-NEW

Ryanair

Viena no mūsu iecienītākajām aviokompānijām – Ryanair – ir Īrijā dibinātā kompānija, kas īsā laikā tika titulēta kā populārākā aviolīnija visā pasaulē. Sabiedrība īsteno vairāk nekā 1600 lidojumus no vairāk kā 74 bāzēm. Lidojot uz kādu Ryanair piedāvāto galamērķi, atcerieties, ka salonā varat ienest tikai vienu mazu somu (40x20x25 cm), kurai jāietilpst zem priekšā esošā krēsla. Ja vēlaties ienest lielāku reģistrēto bagāžu (55x40x20 cm) līdz 10 kg, varat pasūtīt prioritārās iekāpšanas pakalpojumu par 6 EUR vai to reģistrēt pirms pārbaudes lidostas check-in (pakalpojums maksās 8 EUR).

Ryanair-NEW

LOT Polish Airlines

Šī poļu aviolīnija, kas ir lielākais mūsu kaimiņu pasažieru gaisa transporta pārvadātājs un kura galvenā bāze atrodas Varšavā (Friderika Šopēna lidosta), piemēro šādus atļautās bagāžas ierobežojumus: biznesa klases pasažieri var ņemt 2 rokas bagāžas vienības, katras svars nepārsniedz 9 kg, starpkontinentālo Premium Economy lidojumu pasažieri – 2 bagāžas vienības, kuru kopējais svars ir līdz 12 kg, taču vienas vienības svars nedrīkst pārsniegt 8 kg. Starptautisko Premium Economy lidojumu pasažieri var vest vienu 8 kg bagāžas vienību tāpat kā ekonomiskās vai Economy Simple klases pasažieri. Rokas bagāžas izmērs nedrīkst pārsniegt 55x40x23 cm. Tāpat ikviens pasažieris var ņemt arī rokassomiņu vai datorsomu, kas nepārsniedz 45x35x12 cm. Reģistrētās bagāžas visu malu summa nedrīkst pārsniegt 158 cm. Starpkontinentālo lidojumu pasažieri var ņemt 3 bagāžas vienības, vienas svars nedrīkst pārsniegt 32 kg, starptautisko lidojumu biznesa klases pasažieri – 2 vienības, katras vienības svars nedrīkst pārsniegt 32 kg. Starpkontinentālo un starptautisko lidojumu Premium Economy klases pasažieri var pārvest 2 bagāžas vienības, kas nepārsniedz 23 kg, bet starptautisko un starpkontinentālo lidojumu ekonomiskās klases pasažieri – vienu bagāžas vienību, kas nepārsniedz 23 kg un nav iekļauta lidojuma biļetes cenā, tāpēc tiek pārvesta tikai par papildu maksu.

LOT-bagazas-noteikumi

SAS – Scandinavian Airlines

Dāņu, zviedru un norvēģu aviolīnija SAS ir viena no lielākajām Skandināvijas lidsabiedrībām. Uzņēmums savus pasažierus pārvadā uz 176 galamērķiem, tāpēc, ja izvēlējāties kādu no tiem, iepazīstieties ar Scandinavian Airlines bagāžas prasībām. Atļautā rokas bagāža lidmašīnas salonā nedrīkst pārsniegt 55x40x23 cm, bet svars nevar būt lielāks par 8 kg. Biznesa klases vai ekonomiskās ekstra klases pasažieri reisos uz ASV un Āziju var ņemt 2 šādas bagāžas vienības, pārējos maršrutos – 1 bagāžas vienību un 1 mazāku rokassomu. Reģistrētās bagāžas visu malu summa nedrīkst pārsniegt 158 cm. Ikviens pasažieris līdzi var ņemt 1 šādas bagāžas vienību, kas sver ne vairāk kā 23 kg, ekonomiskās ekstra klases pasažieri – 2 somas ar tādu pašu svaru, bet biznesa pasažieri – 2 somas, kas sver līdz 32 kg.

SAS-bagazas-noteikumi

Ukraine International Airlines

Lielākā Ukrainas lidsabiedrība saviem pasažieriem piemēro diezgan līdzīgas bagāžas prasības, salīdzinot ar citām aviosabiedrībām. Lidmašīnā ļauts ienest čemodānu vai somu, ja malu summa nepārsniedz 115 cm, bet svars ir līdz 7 kg. Tiesa, ja lidojat ar Embraer-145 lidmašīnu, 1 bagāžas vienība nedrīkst pārsniegt 5 kg, maksimālais izmērs – 105 cm (55 х 35 х 15 cm). Panorama Club Classic/ Premium kartes īpašnieki var ņemt līdz 12 kg smagu rokas bagāžu (izņemot Embraer 145 lidmašīnās, kurās rokas bagāžas svars ir tikai 5kg/105cm). Reģistrētās bagāžas malu summa nedrīkst pārsniegt 158 cm, svars – 23 kg Premium ekonomiskās un ekonomiskās klases pasažieriem, 32 kg – biznesa klases pasažieriem. Ekonomiskās klases pasažieriem atļauts pārvest 1 vienību šāda tipa bagāžas, bet Premium ekonomiskās un biznesa klases pasažieriem – 2 reģistrētās bagāžas vienības.

UIA-bagazas-noteikumi

Turkish Airlines

Viena no lielākajām sabiedrībām ne tikai Turcijā, bet arī visā Eiropā, kas savus pakalpojumus sniedz arī Āfrikā, Amerikā, Āzijā un Austrālijā. Ja lidojumam izvēlaties šo aviolīniju, pārbaudiet atļauto bagāžas svaru un izmēru. Ekonomiskās klases pasažieri lidmašīnā var ņemt vienu somu līdz 8 kg, kuras izmērs nepārsniedz 55x40x23 cm, bet biznesa klases pasažieri – 2 šādas rokas bagāžas vienības. Papildus var ņemt vienu no šīm personīgajām lietām: rokassomiņu, fotoaparāta vai pārnēsājamā datora somu, planšeti vai lietussargu. Reģistrētās bagāžas visu malu summa nedrīkst pārsniegt 158 cm. Ekonomiskās klases pasažieri, kas lido no Rīgas, var pārvest 30 kg, bet biznesa – līdz 40 kg smagu reģistrēto bagāžu.

Turkish-bagazas-noteikumi

Finnair

Vai plānojat lidojumu ar Somijas nacionālo aviolīniju Finnair? Tā ir viena no drošākajām aviolīnijām pasaulē, kam uzticas ne tikai cilvēki, kas dodas atvaļinājumā, bet arī biznesa pasaules pārstāvji. Tie, kas lido Finnair ekonomiskajā klasē, lidmašīnas salonā drīkst ņemt 2 bagāžas vienības: 1 somu, kuras izmērs ir 56x45x25 cm, un papildu mugursomu/ rokassomiņu/ personīgo mantu, kuras izmērs nepārsniedz 40x30x15 cm. Kombinētais bagāžas svars 8 kg. Biznesa klases pasažieri salonā var ņemt pat 3 rokas bagāžas vienības: 2 somas, kuru izmērs ir 56x45x25 cm, un mazu papildu mugursomu/ rokassomiņu/ personīgo mantu, kuras izmērs ir 40x30x15 cm. Kombinētais biznesa klases pasažieru bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 10 kg. Vai vēlaties lidot ar reģistrēto bagāžu? Ja uz Jūsu lidojuma biļetes ir norādīts 1PC, Jūs varat ņemt 1 reģistrēto bagāžas vienību, kas sver ne vairāk par 23 kg, tās izmērs – kopējā malu summa (garums + platums + augstums) – nedrīkst pārsniegt 158 cm. Ja uz Jūsu biļetes ir uzrakstīts kods 2PC, Jūs varat ņemt 2 šādas reģistrētās bagāžas vienības.

Finnair-bagazas-noteikumi

Aeroflot

Tiem, kas ceļo ar senāko un lielāko krievu aviolīniju Aeroflot, būtu jāiegaumē diezgan līdzīgas bagāžas izmēra un svara prasības, kādas norādītas, piemēram, Turkish Airlines vai Ukraine International Airlines. Rokas bagāžas vienība nedrīkst pārsniegt 55x40x25 cm izmēru; ekonomiskās klases un komforta klases pasažieri var ņemt 10 kg, bet biznesa klases – līdz 15 kg smagu somu. Lidmašīnas salonā tāpat atļauts paņemt arī vienu personīgo mantu – datorsomu, mazu rokassomiņu u.c. Reģistrētās bagāžas visu malu summa gandrīz tāpat kā citās aviolīnijās nedrīkst pārsniegt 158 cm. Ekonomiskās klases pasažieri var ņemt vienu šādu līdz 23 kg smagu somu, komforta klases pasažieri – 2 reģistrētās bagāžas vienības. Biznesa klases pasažieriem bez maksas ļauts ņemt 2 šādas bagāžas vienības, katras svars nedrīkst pārsniegt 32 kg.

Aeroflot-bagazas-noteikumi

Norwegian Air Shuttle

Otra lielākā Skandināvijas lidsabiedrība – Norwegian Air Shuttle – bagāžas prasības tāpat iedala pēc lidojuma klases. LowFare, LowFare+ un Premium klases pasažieriem lidmašīnas salonā atļauts ņemt ne lielāku kā 55x40x23 cm rokas bagāžu, kuras svars nedrīkst pārsniegt 10 kg, tāpat var ņemt papildu mazu somu, kas nav lielāka par 25x33x20 cm. Flex un PremiumFlex pasažieriem tiek piemērotas tādas pašas rokas un papildu bagāžas izmēra prasības, bet lielākās somas svars var būt līdz 15 kg. Reģistrētā bagāža LowFare klases pasažieriem nav iekļauta biļetes cenā gan īso, gan starptautisko garo lidojumu laikā. LowFare+ pasažieri abos gadījumos var ņemt vienu reģistrēto bagāžu līdz 20 kg; Flex, Premium un PremiumFlex klases pasažieri īso un starptautisko garo lidojumu laikā var pārvest 2 šādas bagāžas vienības, kas nepārsniedz 20 kg svaru.

Norwegian-bagazas-noteikumi

Novēlam pirms lidošanas pārbaudīt aviolīniju bagāžas prasības, kā arī patīkamus un raitus lidojumus!