Reiz dzīvas, plaukstošas, apdzīvotas vietas, zaigojoši baznīcu kupoli, diženas pilis, iespaidīgas salas. Tagad – spoku pilsētas. Iepazīstieties ar dažām dīvainām, bet apdullinošām pasaules vietām, kurās laiks apstājās tad, kad tās pameta pēdējais cilvēks.

Craco

Craco ir nolaists viduslaiku ciems, kas iemitinājies Basilicata reģionā, Matera provincē, Itālijā. Reiz dzīvs un kņadas pilns, tagad kluss un pilns vēstures stāstu. Ciems tika pamests novārta 1963. gadā pastāvīgo zemes trīču dēļ.

Panoramic view of Craco. Basilicata. Southern Italy.

Zvejnieka namiņš

Brīnišķīga kalnu ainava, plaši meži un stāvas klintis. Berchtesgaden nacionālajā parkā, Vācijā, slēpjas neliels zvejnieka namiņš. Nelielā koka nojumīte, kas rēgojas starp klintīm, agrāk bija reāls glābiņš, tagad tikai novārtā pamesta miera osta.

Obersee 2

Bannerman pils

Bannerman pils ir apmetusies Pollepel salā, Ņujorkā. Ēka tika uzcelta ka armijas rezervju noliktava gatavojoties karam ar Spāniju. 1920. gadā, uzsprāgstot 90 kilogramiem munīcijas, lielāka pils daļa tika iznīcināta. Tas, kas palika pāri – tika atstāts novārta, ir ar vēstures dvašu n liecina par pagātni. Tiešām iespaidīga ēka!

Castle Ruins and Overgrown Garden

Presque Isle bāka

Bāka, kas darbojās 31 gadu, tagad ir slavena ar saviem spokiem. Cilvēki runā, ka arī tagad, apmeklējot ēku, iespējams izdzirdēt sievietes balsi, taču, tā vēl nav slavenākā bākas “iemītniece”. Visi runā par George Parris, bākas uzraugu. Pēc George nāves bākas uguns iedegas saulei norietot un izdziest tai sākot aust. Šķiet, kas šeit dīvains, taču, bāka, pēc uzrauga nāves, tika izslēgta! Neraugoties uz to, tā tāpat spīd. Neticami! Ceļojam paši apskatīt?

Old Presque Isle Lighthouse

Miranda pils

Pils tika uzcelta franču aristokrātu revolūcijas laikā, Otrā pasaules kara laikā un pēc tā, Miranda pils tika izmantota ka bāreņu patversme. Tā tika pamesta 1980. gadā. Savas pagātnes dēļ, tā aizvien saglabājas iecienītākā spoku mednieku starpā. Baisi, taču, izskatās iespaidīgi, vai ne?

Nothing left anymore

Eilean Donan pils

XIII gadsimta sākumā, pie varas esot Aleksandram II, Donan salā tika uzcelta dižena pils. 1715. gadā tā tika sabombardēta un sagrauta. Viss, kas palika no tās pāri – tika atstāts novārtā. Tiesa, pils stāvēja pamesta līdz 1911. gadam. Vēlāk tā tika restaurēta un atjaunota, tāpēc tagad visi, kas vēlas var apskatīt un “pieskarties” vēsturei paši.

small-bigstock-Eilean-Donan-Castle-In-Scotlan-92602793

Pilsētas laukuma stacija Ņujorkā

Pilsētas laukuma stacija Ņujorkā tika atvērta 1904. gadā un bija acis piesaistoša celtne ar sarežģītiem kupoliem un grieztu arkām. Šī ēka izskatījās kā dimants visā Ņujorkas pilsētas sistēmā. Diemžēl, tā kā tā tika maz izmantota, 1945. gadā tika slēgta. Tiesa, runā, ka braucot ar vilcienu, kura numurs ir 6, aizvien varat sasniegt šo nolaisto metro daļu.

City Hall Station - New York City

Mičiganas centrālā stacija

Kad 1913. gadā tika uzcelta Mičiganas centrālā stacija, tai bija jābūt par “vārtiem” uz ASV ziemeļu štatiem. 1970. gada beigās stacija bija jau tik kritiskā stāvoklī, ka tai bija nepieciešama restaurācija. Stacijas atjaunošanai bija nepieciešami lieli līdzekļi, kurus valsts nevarēja piešķirt. Pēdējais vilciens staciju pameta 1980. gadā…

small-bigstock-Michigan-Central-Station-93929495

Arī Jūs zināt iespaidīgas un elpu aizraujošas pamestas ēkas vai vietas? Pastāstiet mums!