Un šī tikšanās oficiāli sākas! Tagad ieelpojiet, izelpojiet un padodieties vēl neizzinātiem Šrilankas noslēpumiem!

Kas ir tā īpašā sala, kas ir izspiedusies Indijas okeānā?

Cilvēki saka, ka, paviesojoties šajā zaļajā un siltajā valstī, to nekad nav iespējams aizmirst. Krāsaina, varbūt nedaudz haotiska, taču ceļotāju un, protams, mūsu iemīļota. Šodien Aero.lv komanda atklāj pat TOP 5 vietas, ko, mūsuprāt, Šrilankā ir vērts noteikti apskatīt.

Tiesa, aicinājām uz tēju, tad ar to arī šo ceļojumu sāksim.

1. Tējas paradīze

teja1

Šrilanku droši var saukt par valsti, kurā tiek izdzerts visvairāk tējas! Ja par tējas karalisti uzskata Indiju, tad Šrilanku varētu saukt par paradīzi! Šis šķietami vienkāršais, bet vietējiem tik brīnumainais dzēriens ir kļuvis par īstu salas preču zīmolu un simbolu.

Nuwara Eliya vai citādāk – gaismas un līdzenumu pilsētā – valda zaļā tēja. Lai varētu vērot tās vākšanas un gatavošanas procesu, tūristi ceļo no visas pasaules. Interesanti ir tas, ka zaļojošos laukus šeit rūpīgi pieskata vietējie, bet tējas lapiņas tiek vāktas ar rokām.

Būdami šeit, jutīsieties kā „National Geographic” raidījumā: jums smaidīs apburošas sievietes ar lakatiņiem un pītiem groziem uz muguras. Tiesa gan, krāsainie grozi drīzāk atgādina īstus mākslas darbus!

Kā teikts singāļu sakāmvārdā – „Ceļš uz paradīzi ved caur tējas tasīti.” Ceļosim?

2. Zinātkārām pastaigām paredzēts Karaliskais botāniskais dārzs

pertikis

Teikt, ka Karaliskais botāniskais dārzs ir paredzēts tikai jaukām un romantiskām pastaigām, būtu pats mazākais negodīgi. Peradeniya pilsētā esošais parks pārsteidz ar brīnišķīgu augu un dzīvnieku valsti: šeit aci pret aci var sastapties ar draudzīgajiem pērtiķēniem, paelpot svaigu gaisu un izbaudīt tik ilgi meklēto mieru starp 5000 dažādiem augiem!

3. Dokumentālās filmas scenārijs Šrilankas safari

Safari-Sri-Lanka

Tikai iedomājieties – iesēžaties džipā un joņojat pa savvaļīgo dabu: leopardi, ziloņi, krokodili, pāvi un simtiem citu putnu! Visa pieredze Šrilankas safari līdzinās dokumentālai filmai. Pateicoties īpašajai ainavai un reālajai savvaļas pieredzei, Yala nacionālais parks ir ieguvis lielu popularitāti.

4. Maģiskākā vieta Šrilankā

Sigiriya-uola

Par šo cietoksni, kas aizsniedz debesis, runājam ne tāpat vien. Sigiriya klints – viens no apmeklētākajiem objektiem visā Šrilankā. Šī diženā un slepenā vieta džungļu ieskautībā ir pacēlusies 200 metru augstumā. Skats no klints ir elpu aizraujošs: šeit ir maģiska atmosfēra. Šajā vietā var ieraudzīt arī brīnišķīgi skaistās freskas, kas vēsta par šeit pieredzēto pirms 15 gadsimtiem.

Uola-Sri-Lanka

5. Apmeklējiet Kolombo un Negombo

Negombo

Mūsu TOP 5 ierindojās vēl ducis brīnišķīgu Šrilankas vietu, taču, ja jautātu, kur pavadīt pēdējo, taču pašu ideālāko atvaļinājuma dienu, Skrendu.lt ieteiktu iepazīt možo galvaspilsētu Kolombo vai pilsētu Negombo. Pēdējā, lūk, plešas zelta smilšu pludmales, bet saules starus šeit no rīta ķer okeānā noliekušās palmas. Pilsētā ir daudz restorānu un dažāda veida viesnīcu, tādēļ, ja esat Šrilankā, brauciet uz šejieni pēc saules stariem!

Sri-Lankos-pludmale

Kā sasniegt Kolombo?

Aizmirsīsim garās pārsēšanās un nepieklājīgi dārgās lidmašīnas biļetes! Pavisam nesen aviosabiedrība Aeroflot ar prieku paziņoja par jaunu galamērķi – Kolombo (Šrilanka)! Ir tikai viena pārsēšanās Maskavā, kas ir tik īsa un ērta, ka liksies, ka vispār nav bijusi! Jā, jā, jā, tikai dažas stundas un tu jau esi citā lidmašīnā!

zilonis-Sri-Lanka

Ak, pasaule, cik tu esi maza! Lidojam?