Salīdzinām divas lielas lidojumu kompānijas: turku Turkish Airlines un krievu Aeroflot. Tās ir divas spēcīgas aviolīnijas, kas piedāvā daudzus lidojumus uz ASV un Āzijas valstīm.

Biļešu cenas

Aeroflot piedāvā nedaudz zemākas cenas. Pēdējā laikā daudzi ceļotāji izvēlas tieši šo aviokompāniju, jo biļetes tiešām ir par labām cenām. Ja plānojat doties atpūsties uz Turciju, Turkish Airlines, protams, visbiežāk ir labākā izvēle ņemot vērā cenu. Taču, neaizmirstiet pārbaudīt, kādas akcijas piedāvā Aeroflot, pat tad, ja lidojat uz Turciju.

Bagāža

Atļautā rokas bagāža abām aviolīnijām ir vienāda (8 kg, taču, nav ļoti stingras kontroles). Reģistrētās bagāžas atļautais daudzums: Aeroflot – 23kg, Turkish Airlines – 30kg. Tāpat turki piedāvā nedaudz zemāku maksu par virssvaru, tāpat izteikti lētākas ir papildu bagāžas vienības. Starpcitu, ja ar Turkish Airlines lidosit Turcijas robežās, par papildu bagāžas vienību maksāsit tikai 3€.

Virzienu izvēle

Turku līnijas piedāvā nedaudz vairāk virzienu, taču, daļa no tiem nav pārāk populāri un aktuāli mums. Protams, Aeroflot būs labākā izvēle tiem, kas plāno lidot uz Krieviju, savukārt Turkish Airlines dodoties atpūtā uz Turciju.

Apkalpošana

Šo tēmu vajadzētu sākt ar to, ka Eiropas ceļotāji Turkish Airlines ir izvēlējušies iecienītākajām aviolīnijām. Tam ir ne tikai subjektīvi, bet arī objektīvi iemesli: Turki vienmēr sniedz ēdināšanu (pat īsu lidojumu laikā), lidmašīnas ir ērtākas, statistiski retāk kavējas un atceļ lidojumus, vieglāk piemērojas. Tā kā abas aviolīnijas ir regulāro lidojumu kategorijā, abas kompānijas investē, lai būtu laba apkalpošana, komforts un patīkamas pasažieru emocijas.
Ja jums ir bijuši piedzīvojumi, lidojot ar kādu no šīm kompānijām, dalieties ar pieredzi komentāros.

Ēdināšana

Turcijas aviolīnijas ēdināšanu vienmēr ir ierēķinājušas, tāpat nekad nav problēmu pasūtīt veģetāru pārtiku. Aeroflot kompānija visbiežāk sniedz ēdināšanas pakalpojumu tikai ilgo lidojumu laikā, t.i., ja lidojums ilgāks par 6 stundām, arī ēdienkarte ir nedaudz ierobežotāka.

Biļešu maiņa

Turkish Airlines ir elastīgāki: ir vairāk iespēju mainīt vidējās klases biļetes, mazāk soda naudu par dažādām korekcijām, Taču, būtībā, abām kompānijām ir atšķirīgas biļešu kategorijas un lētākās (kas tiek pirktas visbiežāk) parasti ir lētākas par maksājumiem, kas tiek piemēroti par to datu (lidojuma datuma, cenas utt.) maiņu.
Dzīvnieku un citas nestandarta bagāžas pārvadāšana
Abas aviokompānijas ir elastīgas – pieņem arī nestandarta bagāžu, tāpat sporta inventāru. Ļauj pārvadāt dzīvniekus.

Pārstāvniecības

Turku aviolīnijām ir pārstāvniecība arī Viļņas lidostā, savukārt Aeroflot birojs atrodas Viļņas centrā. Tātad, ja rodas sarežģījumi, ar abu kompāniju pārstāvjiem būs iespējas sazināties un risināt problēmas, taču Turkish Airlines būs jums tuvāk.

Akcijas

Aeroflot lidojumiem uz Āzijas valstīm bieži piedāvā akcijas – ļauj paņemt papildu bagāžas vienību bez maksas. Painteresējieties pirms biļešu pasūtīšanas.
Ja lidojat lielu atstatumu un Turcijā pārsēšanās ilgst vairāk par 10 stundām, saņemsit bezmaksas naktsmītni ar pārvadāšanas pakalpojumu. Lidojot biznesa klasē, izmitināšanu saņemsit pat tad, ja gaidīšana ilgs 7 stundas. Protams, piedāvājums ir spēkā tikai tad, ja nav agrāku lidojumu. Tāpat, ja pārtraukums starp lidojumiem ir ilgāks par 6 stundām un ir dienas laikā (9:00 – 18:00), saņemsit bezmaksas ekskursiju pa Stambulu (protams, ar pārvadāšanu).

Aeroflot un Turkish Airlines ir visai līdzīgas aviolīnijas un katrai no tām ir savas priekšrocības. Lai arī turku līnijas ir saņēmušas daudzus apbalvojumus, aicinām vienmēr painteresēties arī par krievu piedāvājumiem.