Galvenais, neizbēgamais un, līdz šim, šķiet, neatrisināmais strīds šodien tiks beigts. Kas labāk: Ryanair ar WizzAir? Steidzam īsi un skaidri atbildēt uz šo jautājumu. Visa Aero.lv komanda sasēdām un apdomājām galvenos aspektus, kas ir būtisks izvēloties aviolīnijas. Salīdzinājām. Saskaitījām punktus un mums ir atbilde!

Biļešu cenas

WizzAir biļešu cenas ir mazākas, tāpat tā biežāk paziņo par izpārdošanām un akcijām. Punkts WizzAir labā.

Rokas bagāža

Ryanair lidojuma cenā uzreiz iekļauj divas rokas bagāžas vienības, kuru izmēri drīkst būt lielāki, nekā WizzAir. Punktu piešķiram Ryanair.

Reģistrētā bagāža

WizzAir reģistrētā bagāža drīkst būt gandrīz divreiz lielāka (32 kg) par Ryanair atļauto (20 kg). Cenas – līdzīgas. Otrs punkts WizzAir.

Virzienu izvēle

No Lietuvas abām aviokompānijām ir līdzīga lidojumu izvēle. Punktus nepiešķiram nevienai.

Apkalpošana

Ne viena no šīm aviolīnijām nepiedāvā augsta līmeņa apkalpošanu, taču Ryanair ir labāki nosacījumi ceļošanai ar zīdaiņiem. Puspunkts Ryanair, jo ceļojumi ar bērniem nav aktuāli visiem.

Ēdināšana

Abu aviolīniju ēdienkartes ir līdzīgas, ne viena no tām nepiedāvā bezmaksas ēdināšanu, lai arī cik tāls būtu lidojums. Ar punktiem neapdāvināsim ne vienu, ne otru.

Kavēšanās un atsaukšana

Ryanair priecājas per lielisku statistiku: tie īpaši reti kavējas un atsauc lidojumus, tāpat laikus paziņo par izmaiņām sarakstā. Punkts Ryanair!

Lidostu lokācijas vietas

Diemžēl abas aviolīnijas visbiežāk izvēlas lidostas, kuras atrodas tālāk no pilsētām. Tā tās var piedāvāt zemākas lidojumu cenas. Nevaram piešķirt punktus.

Dzīvnieku pārvadāšana

Neviena no līnijām nepārvadā dzīvniekus. 0 punktu katrai.

Vietu izvēle lidmašīnā

WizzAir pilnībā nepiešķir vietas. Ryanair vietas piešķir, bet ērtākas ļauj ieprieš iegādāties. Punkts Ryanair.

Papildinājums: no 1. maija WizzAir tāpat piešķirs vietas biļešu iegādes laikā un ērtāko vietu izvēle izmaksās mazāk nekā Ryanair.

Pārvadāšana

Abas aviolīnijas piedāvā ērtu pakalpojumu – pasažieru pārvadāšanu no lidostas līdz pilsētas centram (šo transportu varat pasūtīt vienkārši piezvanot uz Skrendu.lt biroju – 8 5 208 0000). Ryanair ir pacenties un ļauj izvēlēties plašāku pārvadāšanas pakalpojumu klāstu, kas, visbiežāk, ir vēl lētāks. Pēdējais punkts – Ryanair!

Skaitām rezultātus! Ryanair ieguva 4,5 , WizzAir – 2 punktus. Uzvarētājs ir skaidrs – laimests piešķirams īru lēto lidojumu kompānijai. Protams, katrs lidojums ir īpašs, tādēļ katru reizi izvēlieties aviolīnijas pēc situācijas. Tomēr, ja kādreiz domāsit vai draugu kompānijā radīsies lielais jautājums par šīm kompānijām, tagad Jums būs vairāk argumentu!

Kādu aviolīniju salīdzinājumu vēlētos saņemt nākotnē?