Plānojot atvaļinājumu vai īsos izbraucienus ārpus valsts, parasti izvēlamies tūristu pārbaudītos un populārākos ceļojumu galamērķus. To vidū bieži vien ir Vācijas galvaspilsēta Berlīne. Ja šķiet, ka par šo pilsētu jau dzirdējāt visu, ceļojumu eksperti aicina attālināties no miljoniem ceļotāju izstaigātām takām. Ticams, ka, klaiņojot pa vietējo ceļiem, pietiks ar nedēļas nogali, lai Berlīne kļūtu par vienu no iespaidīgākajiem ceļojumu galamērķiem.

Jauniem iespaidiem pietiks ar 3 dienām

Par Berlīni daudz varētu pastāstīt pat tie, kas šajā pilsētā nekad nav bijuši. Pēc ceļotāju domām, kas ir iemīlējuši Vācijas galvaspilsētu, uz Berlīni ir vērts doties pat desmit un vairāk reižu, jo apmeklējamo vietu un izklaižu dažādības dēļ vienmēr liekas, ka tajā nepietiek laika.

Par kultūras šūpuli, ēdienu galvaspilsētu un vietu, kurā tiek silti uzņemts ikviens atbraucējs, dēvētā pilsēta tiek uzskatīta par vienu no labvēlīgākajiem ceļojumu galamērķiem īsai nedēļas nogalei. Pat tad, ja ir tikai trīs brīvdienas, to laikā patiešām pagūsiet apmeklēt vietas, kas atklāj autentisko pilsētas seju, vai nogaršot tradicionālos vācu virtuves šedevrus.

Vieteju_rekomendacijas

Pa tūristu neiemītajām takām

Ja nevēlaties doties tradicionālajās apskates tūrēs, ir noderīgi pievienoties nelielajām ekskursijām, lai apmeklētu tālākus Berlīnes rajonus. Tajos var dzirdēt ne mazāk interesantus stāstus, kā arī ieplūst vietējo ikdienas dzīvē.

Piemēram, dodieties pastaigā pa tā dēvēto „Mazo Stambulu”. Tās laikā apmeklēsiet gaismas ātrumā atdzimstošo Neukölln rajonu, būs iespēja apmeklēt autentiskās turku ceptuves un veikalus, pakomunicēt ar to īpašniekiem. Bet varbūt Jums, braucot ar izīrētu retro stila velosipēdu, būtu interesanti izpētīt arī kontrastiem bagāto Kreuzberg rajonu?

Mākslas un fotogrāfijas cienītājiem vai vienkārši ikvienam ziņkārīgajam neaizmirstamu un iztēli rosinošu iespaidu atstās Berlīnes nolaistās un aizmirstās vietas.

Ja no pilsētas centra pagriezīsieties uz dienvidaustrumiem, nonāksiet Treptov rajonā, kurā kaut kad atradās „Spreepark” atrakciju parks. Panorāmas ratu un jautros kalniņus jau gandrīz ir aptvēris mežs, bet parks joprojām mulsina, tāpēc to aplūkot ierodas nelielas ekskursiju grupas un individuāli ceļotāji. Bet pilsētas rietumu daļā var apskatīt saglabājušos CIP Noklausīšanās staciju „Teufelsberg”.

Tiem, kas vēlas doties vēl intīmākā Berlīnes aizmirsto vietu apskatē, ieteicams apmeklēt olimpisko ciematiņu, iegriezties pēc kairinošām emocijām nolaistajā „Beelitz Heilstätten” slimnīcā vai ieraudzīt, kā mūsdienās izskatās nacistu un padomju kara zonas.

Berlines-panoramas

Ko Berlīnē dara vācieši?

Ēdināšanas iestāžu, kas ir apmeklēšanas vērti objekti, Berlīnē ir liela dažādība. No kafejnīcām, kurās tiek piedāvāti tradicionālie ēdieni, līdz modernām un stilīgām uzkodu vietām, kas ir slavenas ar izsmalcinātām ēdienkartēm.

Ja ekskursijā pa pilsētu dosieties ar vietējiem vāciešiem, viņi neatlaidīgi vēlēsies, lai izmēģinātu ielu ēdienu, kas ir slavens ar lielisko kvalitāti un ko Vācijā dēvē par „döner”. Berlīnē ir obligāti jāapmeklē turku kebabu vai mutē kūstošo hamburgeru ēstuves. Visdrīzāk saņemsiet arī piedāvājumu apmeklēt vācu tirgu, bet tur aukslējas varēsiet palutināt ne tikai ar tradicionālo desiņu ēdienu karija garšvielu maisījumā, bet arī ar meksikāņu tortiljām vai pēc speciālas vācu receptes vārītiem makaroniem. „Viens no omulīgākajiem Berlīnes tirgiem – „Markthalle 9” – pircējus gaida katru piektdienu un sestdienu,” stāsta ceļojumu eksperte.

Vēl viena vietējo iecienīta izklaide, ko būtu žēl neizmēģināt, dodoties uz nedēļas nogali Berlīnē, ir dejas. 1913. gadā atklātajā restorānā „Clärchens”, ko precīzāk varētu dēvēt par deju klubu, vairākas šīs pilsētas paaudzes ir nodejošas ne vienas vien kurpes.

Ja meklēsiet patīkamu un autentisku vietu vakara pavadīšanai, vietējie ieteiks doties uz „Clärchens” – nav svarīgi, vai ir deju partneris, vai nav. Runā, ka tas ir pēdējais autentiskais deju laukums pilsētā, kurā darba dienās bez maksas var nokļūt tango, salsas vai fokstrota virpulī, bet nedēļas nogalēs ieplūst trokšņainajā pilsētnieku ballītē un dzīvās mūzikas pavadībā dejot līdz pat rīta gaismai.

Vieteju_rekomendacijas_2

Bezmaksas lidojums – īsāks par kino seansu

Tiem, kas jau saslima ar deju drudzi un vēlas ietaupīt laiku – pēc iespējas ātrāk un ērtāk no Rīgas aizceļot uz Berlīni – iesakām izvēlēties pusotru stundu ilgo lidojumu ar airBaltic aviokompāniju. Ātri un ērti, bet pilsēta no Berlīnes Tēgelas lidostas (pretēji nekā no tās, kurp lido citas lētās aviokompānijas) sasniedzama vienā mirklī.

Tiesie_reisi_su_Air_Baltic

Šis lidojums ir pat īsāks nekā ierastie kino seansi, bet, braucot no lidostas līdz pilsētai ar vilcienu, pat nepamanīsiet, ka pēc pusstundas acu priekšā pavērsies majestātiskie Brandenburgas vārti, kas uzbūvēti XVIII gs. Kādreiz tie simbolizēja pilsētas sadalīšanu un sašķēlušos Vāciju, bet mūsdienās, pieejot pie vārtiem, ir jūtams neizskaidrojami spēcīgs miers un vienotība.