Francijas galvaspilsētā viesojās mūsu lasītājs Domants un tagad dalās ar saviem iespaidiem. Šoreiz – mazliet citādāk – bez romantiskiem meklējumiem un pat neceļoties augšā Eifeļa tornī.

Parīze –liela, steidzīga, bezgala krāsaina un progresīva. Lūk, tādu šo „mīlestības pilsētu” ceļojuma laikā redzēju es. Romantiku, iespējams, neatradu tādēļ, ka nemeklēju, taču atradu brīnišķīgus dārzus, lieliskus risinājumus labākai dzīvei, ļoti neaizmirstamu koncertu un…augstas cenas.

Apmeklēt Francijas galvaspilsētu devāmies vispirms tādēļ, ka vēlējāmies dzirdēt Niels Frahm – vienu no ievērojamākajiem mūsdienu komponistiem, kurš akadēmisko mūziku sapludina ar elektroniskām skaņām un tā piesaista jaunu cilvēku pūļus. Saku atklāti: ja jums parādās iespēja apmeklēt šī ģēnija koncertu, ne mirkli nešauboties dariet to. Katarse garantēta – pēc koncerta visi bijām ar prieka asarām acīs.

Visi ceļabiedri ne reizi vien bijām bijuši Parīzē, tādēļ, nedz Eifeļa tornis, nedz Notrdamas katedrāle vairs nevilināja. Ļoti priecājos, ka bija iespēja apmeklēt St. Germain ielā iemitinājušos kafejnīcu Café de Flore, kuru laika posmā no 1940. līdz 1950. gadam bija iecienījis Albērs Kamī, kā arī citi domātāji un mākslinieki. Pašlaik tā ir kafejnīca, kas saglabājusi senlaicīgu autentiskumu, ar lielisku apkalpošanu un pasakaini gardu karsto šokolādi. Ļoti iesaku!

Viesojoties svešās zemēs, mēģinu izdibināt, kā dzīvo vietējie. Šķiet, ka diskomfortu, kuru rada tūristi, Francijas galvaspilsēta kompensē ar lieliskiem infrastruktūras risinājumiem. Vai esat kādreiz braukuši ar Viļņas pilsētas oranžajiem velosipēdiem? Tieši tādi paši ir arī Parīzē, taču šī sistēma ir attīstīta līdz pat elektromobiļu nomai. Ar automašīnītēm, kuras radījis PininFarina modes nams, braukā puse Parīzes centra apmeklētāju. Bezgala ērti – gaidu tādus arī Lietuvā! Starp citu, tajos pašos pieturas punktos iespējams uzlādēt jebkāda modeļa elektromobiļus – Parīze ir gatava elektrifikācijai. Vai minēju, ka katrā autobusu pieturā atradīsit USB savienojumu, pie kura pieslēdzoties varēsit uzlādēt savu tālruni? Ģeniāls ir viss, kas vienkāršs!

Cenas Parīzē ir ļoti augstas. Nācās domāt radoši un tādēļ nebija vilšanos: Monoprix tirdzniecības centros iegādājāmies lielisku pārtiku un sakonstruējām lieliskus sviestmaizes, kuras nudien bija gardi notiesāt Luksemburgas dārzos, Luvras parkā vai jebkur citur. Tāpat pamēģinājām daudzas citas pasaules virtuves, kuras šeit no visas sirds un no pareiziem produktiem gatavo šeit ieradušies indieši, pakistānieši, turki, vjetnamieši un citi. Pieredzētais nudien ir cenas vērts!

Apmeklējām dzīvojamos kvartālus. Vienā no tiem ir lielisks ezers, ap kuru novietojušies reiz būvēti futūristiski dzīvojamie kvartāli. Jokojām, ka tas ir tāds kā Parīzes rajons, kas līdzīgs Viļņās rajonam Pašalaičiai. Tikai mākslinieciskāks, zaļāks un, protams, franciskāks. Tiem, kam patīk modernā arhitektūra ir vērts iegriezties La Défense rajonā – iedzeriet kafiju līdzās jaunajai Triumfa arkai, bet pēc tam pastaigājieties un izbaudiet, kā pēdējo 50 gadu (tik ir senākajai La Défense  augstceltnei) laikā mainījusies debesskrāpju kultūra.

Pēdējais padoms: nebīstaties izmēģināt Beauvais lidostu. Tā ir nedaudz attālāka no pilsētas, tomēr nudien lētāka par Ch. De Gaules, tomēr gan līdz vienai, gan otrai nokļūsit par ļoti līdzīgu cenu (17 € līdz Beauvais un 11 € līdz Ch. de Gaules). Beauvais lidostas darba laiks: no plkst. 06:30 līdz plkst. 23:30.

Paldies Domantam par iespaidiem un ieteikumiem. Rakstiet mums, ja arī Jūs vēlaties dalīties ar savu ceļojuma stāstu!