Uzskatām, ka par katru ceļojumu būtu vērts uzņemt vismaz filmu, bet varbūt pat uzrakstīt grāmatu, tādēļ sākam jaunu bloga ierakstu rubriku „Ceļojumu stāsti”. Ja vēlaties visiem pastāstīt par savu ceļojumu, rakstiet mums!

Aprīlis – Romas mēnesis, tādēļ runājamies ar ceļotāju Rau par spilgtāko ceļojumu uz mūžīgo pilsētu. Rasa ir Eiropas pilsētu un senās arhitektūras cienītāja, kā arī gādīga divu bērniņu mamma. Interesējamies par viņas izbraucienu!

Rasa, kā Tevi sagaidīja Roma?
Romu apmeklējām pēc īsa ceļojuma Lago di Como reģionā, visticamāk, pašā karstākajā gada momentā – augusta sākumā. No svelmes ļoti nebīstos, taču temperatūra, kas dienas laikā nekrīt zemāk par +35°C bija gana liels izaicinājums. Izrādās augusts Romā – avantūristu un taupītāju laiks. Pēc tāda ceļojuma Lietuvas vasaras dažas svelmainās nedēļas top par vieglu atspirdzinājumu!

Kā glābies no karstuma?
Zem savas ēnas! Lietuvā esam pieraduši zem lietussarga glābties tikai no lietus, bet Romā tas tapa par neatsveramu palīgu cīņā ar sauli. Atradu lielisku risinājumu – mazu, salokāmu, ceļojumiem paredzētu lietussardziņu, kādu līdz šim biju redzējusi tikai ceļotāju no Āzijas, kuri glābjas no iedeguma, rokās. Dažas reizes zem savas ēnas paglābu pat nepazīstamos – palīdzēju šķērsot saules cepinātus laukumus.

Minēji, ka augusts ir avantūristu un taupītāju laiks. Vari pastāstīt vairāk?
Taupība, visticamāk, ir saprotama – tādā laikā samazinās apmeklētāju skaits pilsētā, tūrisma sektoram nākas piedāvāt zemākas cenas. Karstumam ir arī cita – labā puse. Ierodoties laikā, kad gaisa temperatūra ir saudzējošāka, pie populārākajiem apskates objektiem nāksies gaidīt prāvās rindās. Svelmes laikā šādu rindu nav – pat ievērojamajās Vatikāna ēkās iekļuvām negaidot ne minūti! Ietaupījām nudien daudz laika.

Kas no ikdienas baudījumiem Romā visvairāk palicis prātā?
Protams, ka pati pilsēta! Un saldējums! Gājām, garšojām, baudījām. Itāļi nudien mīl ēdienu un kafiju. Starp citu, esmu liela kafijas ar pienu cienītāja, taču itāļi ir strikti – pēc pusdienām tikai melna kafija. Un, jo vēlāk, jo stiprāka! Nācās pielāgoties pie tradīcijām. Romas iedzīvotāji ar savu paradumu izplatīšanu tūristiem ir slaveni visā pasaulē. Tādejādi iemācījāmies būtisku noteikumu: neēst acīmredzami tūristiem paredzētos restorānos. Tajos gan apkalpošana ir slikta, gan par ēdieniem var nākties vilties. Īsta itāliska garša – mazos restorāniņos, kas attālinājušies tālāk no centrālajām ielām.

Vai Tev ir kādi ieteikumi mūsu lasītājiem?
Arhitektūras cienītājiem iesaku painteresēties, kuri no objektiem, kurus vēlaties apmeklēt, strādās Jūsu vizītes laikā. Mēs nepainteresējāmies un atdūrāmies pret slēgtām Siksta kapelas durvīm – remonts. Ietaupīsit laiku un būs mazāk vilšanos.

Rasa, liels paldies par sarunu! Vēlam vēl vairāk lielisku lidojumu!