Lētas aviobiļetes uz modes paradīzi dēvēto pilsētu vilina ne tikai garajām, bet arī īsajām brīvdienām. Rekomendācijās sapinušies ceļotāji bieži vien mums jautā: kāda tad patiesībā ir Milāna? Vai ir vērts? Ja vismaz reizi sev to jautājāt, tad šis stāstījums ir domāts Jums!

„Pēc pirmajām Milānā pavadītajām stundām apstājos ielas vidū un skaļi pateicu: beidzot sapratu! Jā, Milāna ir modes galvaspilsēta. Mode baudīt dzīvi, mode smaidīt nepazīstamam cilvēkam un uzaicināt uz kafijas tasīti. Mode ģērbties, klausīties mūziku, dziedāt, dzert vīnu un piešķirt jēgu mirklim,” rotaļīgi teic Aero.lv komandas biedre Sniedzīte, kas kopā ar draudzeni modisti devās uz fantastisko un dažreiz neparedzamo Milānu. Stāsts no pirmavota, atklāta saruna un entuziasmā mirdzošas acis. Buongiorno, Ziemeļitālija!

Bergamo lidostā ielidojām vakarā. Sasniedzot Milānu, vēlējāmies tikai gardu picu un, bez šaubām, glāzi laba sarkanvīna.

Tiesa, pilsētā laba vīna pudeli var iegādāties par 10€! Lūk, Jums arī dārgā Milāna. Ar rukolu rotātās garšīgās picas pelna pasaulē labākos komplimentus: „Jau pirmajās vakariņās man nācās atzīt, ka Milānā ir moderni garšīgi ēst. Ēdiens tiek pasniegts diezgan vienkārši, taču ar kaut kādu īpašu odziņu, droši vien būtu piemērots vārds „ģeniāli”! Nemaz jau nerunājot par lazanju – zaudējām runas spējas, kad tā tika atnesta.”

Milana-pica

Mums nebija kartes, mēs neplānojām maršrutu, bet ejot smējāmies, ka vienmēr nonācām īstajā laikā un īstajā vietā.

Pilsētas ērtība ir lieliski attīstītais transports, taču Milāna ir ideāla vieta tiem, kam patīk pastaigas. Interesanti tas, ka modes galvaspilsēta, šķiet, ir tā saplānota, ka, nonākot centrā un dodoties jebkurā virzienā, atradīsi vismaz dažus apmeklēšanas vērtus objektus: „Izkāpām galvenajā, Doma metro pieturā, kur, protams, apreibināja Milānas katedrāles skaistums. Vēlāk, taisnību sakot, devāmies, kur acis rādīja: mūs uzreiz sagaidīja Viktora Emanuela galerija, kurā atrodas ekskluzīvu veikalu pasāža; ejot lēnā solī, acu priekšā sāka dižoties La Scala – viens no pasaulē prestižākajiem operteātriem; pēc dievīgām pusdienām (starp citu, apsildāmā āra terasē rudens vidū) nojauta aizveda uz Sforzesco pili. Un visbeidzot iedvesmojošā pastaiga pa parku noslēdzās ar Miera arkas iepazīšanu. Mēs vienkārši brīnījāmies. Vai tur ir iespējams aizmaldīties?”

Atzīsimies, ka Milānā izskatījāmies kā īstas dāmas, taču, lai ieietu Versace veikalā, bija vajadzīga drosme. Dzirdējām, ka citus cilvēkus tur vienkārši neielaiž.

Pie luksusa preču veikaliem stāv apsargi, bet, ieejot iekšā, sagaida personiskie konsultanti. Ikviens tavs solis tiek modri vērots: „Pie neprātīgi skaistajām rokassomām nebija cenu, tāpēc saņēmu drosmi un pajautāju, vai varu aplūkot. Vēlējos attaisīt somiņu, bet iestrēga rāvējslēdzējs. Laipni uzsmaidīju un palūdzu konsultantei palīdzību. Apreiba galva, jo domās jau redzēju, cik vajadzētu samaksāt. Vēlāk noskaidrojās, ka rokās turu aptuveni 800€ vērtu rokassomiņu,” smejas Simona.

Italija-Milana

Modes pasākumi, mūzika, teātris – šī pilsēta ir īsts dārgums kultūras cienītājiem. Mēs, lūk, pilnīgi negaidīti piektdienas vakaru pavadījām Koop Oscar Orchestra un Jazzu koncertā.

Lai piedalītos daudzos Milānas teritorijā notiekošajos pasākumos, jāiegādājas biedra karti. Tiesa, pasākuma biļete jāpērk papildus. „Koncertā visi dziedāja, smaidīja, vēlreiz pārliecinājāmies, ka itāļi un kultūra ir neatņemamas sastāvdaļas.”

Veronu nomainījām pret Rovato pilsētiņu un itāļa dzimšanas dienu.

Milānā ir daudz dažādu tautību cilvēku, kas meklē piedzīvojumus un sevi, taču, ja Milāna piedzīvojumiem kļūst pārāk maza, vienmēr var apmeklēt Veronu, Venēciju vai citas netālu esošās iespaidīgās pilsētas: „Tomēr sestdienas vakarā jau bijām pa ceļam uz itāļa dzimšanas dienu Rovato pilsētiņā. Ar vilcienu braucām 2.klases vagonā, bija tumšs, nebija redzamas stacijas, skaļi netika paziņots, kur vilciens pietur. Sākām nemierīgi raudzīties apkārt. Viens valdzinošs puisis lauzītā angļu valodā mums ieteica skaitīt pieturas. Laikam tikai pateicoties viņam izkāpām vajadzīgajā vietā, un mūs sagaidīja pats dzimšanas dienas vaininieks. Negaidīta viesmīlība, bijām gaidītākās viešņas.” Tiesa, interesanti, ka dzimšanas dienās itāļi… NEDEJO! Visu uzmanību viņi velta cienastam, komunikācijai un galda spēlēm līdz pat agram rītam.

Italijas-virtuve

Latvijā, ēdot brokastis, mēs skatāmies Facebook. Itāļi, gaidot savu svaigi izcepto brokastu maizīti, malko espresso.

Itāļi un espresso mums ir lieliski pazīstama kombinācija. Meitenes atzīstas, ka viņas diezgan atšķīrās no pārējiem, mīņājoties pie letes ar telefoniem rokās: „Taisnību sakot, tas mums vēlreiz pierādīja, kā viņi māk izbaudīt ikvienu mirkli. Jautrs vīrietis, vēlāk cienījama gada gājuma sieviete līdzņemšanai pasūtīja smalkmaizīti un espresso. Gaidot, kamēr viņu burvīgo maizīti oficiante rūpīgi iepakos, viņi mierīgi izbaudīja, šķiet, dievišķi garšīgo kafijas malku. Vēlāk izmēģinājām arī mēs. Neticami, bet pat tāds sīkums spēj izmainīt visu rītu. Starp citu, par cenām – Milānā patiešām var dzīvot, mēs bieži vien paēdām lētāk nekā Latvijā.”

Aviobiļetes-uz-Milānu

Itālija iedvesmo

Vietējie novērtē mirkļa nozīmīgumu, cenšas nepadoties rutīnai, dievina jaunas pazīšanās… un neziedo savu atpūtu: „Ja runājam par jaunām iepazīšanām, ir jauki atcerēties, kā pie katedrāles nejauši iepazināmies ar vietējiem pazīstamu pianistu. Pēdējo vakariņu laikā sarakstījāmies sociālajos tīklos, piedāvājām ierasties patērzēt – jau pēc piecpadsmit minūtēm diskutējām par mākslu.”

Kāda tad ir tā Milāna? Meklētāju, tūristu, modes cilvēku, bet varbūt atslābinājušos sliņķu pilsēta?

„Jau lidmašīnā iepazināmies ar Bergamo dzīvojošu sievieti. Viņa laipni painteresējās, kādā nolūkā dodamies uz Milānu. Atbildējām – dalīt smaidus. Man šķiet, ka savu misiju izpildījām. Turklāt ar mīlestības pilnu sirdi atgriezāmies atpakaļ,” smaida meitenes.

***

Zemo cenu kalendārs: lidojumi uz Milānu un atpakaļ