Mīlam Barselonu par tās drosmi. Visa pilsēta – kā arhitektūras muzejs ar neskaitāmi daudziem neticamiem eksponātiem. Neaizmirsīsim, ka savādu formu būvniecību pieļauj tikai nekonservatīvi un brīvi cilvēki. Antonio Gaudi – zināmākais Katalonijas galvaspilsētas arhitekts, kas šai pilsētai ir uzdāvinājis daudz lielisku savu mākslas darbu. Bet viņš, nudien, nav vienīgais. Apskatīsim mūsdienu Barselonu un tās arhitektūras brīnumus!

Agbar tornis

Jean Nouvel projektēts debesskrāpis – viena no ikoniskākajām Barselonas ēkām pēc Svētās Ģimenes (Sagrada Familia) katedrāles. Domu par šo torni, saskaņā ar arhitekta pausto, iedvesmojusi ūdens strūkla, kas šāvusies gaisā. Debesskrāpis naktī spīd visdažādākajās krāsās un ir ļoti labi pamanāma pilsētas panorāmas daļa. Obligāti apmeklējiet tā pirmo stāvu – tas ir visiem atvērts un dižojas ar savu iespaidīgumu. Klīst baumas, ka celtne tika saprojektēta pat agrāk, nekā tās dvīņubrālis Londonas lode.

BARCELONA, SPAIN - JANUARY 22: Torre Agbar and Technological District on January 22, 2011 in Barcelo

Zelta zivtiņa

Dīvaina celtne netālu no pludmales – zivs formas skulptūra spīd un dzirkstī kā ūdenī peldoša zivtiņa. Milzīgais objekts, kas redzams jau iztālis, aicina pieiet tuvāk, tomēr, to izdarot iespējams pat vilties – zivs ir ar tukšu vēderu! Tas ir Frank Gehry mākslas darbs – tā paša mākslinieka, kas saprojektēja slaveno Bilbao Guggenheim muzeju.

Two Buildings Near Barcelona Beach

Svētās Katrīnas tirgus

Šī tirgus celtne, uzreiz pēc uzcelšanas, izraisīja īpaši lielas diskusijas sabiedrībā – tā daudziem nepatika. Izrādās, celtnes, kas izraisa visvairāk kontraversijas, raugoties no ilgtermiņa perspektīvas viedokļa, ir pašas veiksmīgākās. Sv. Katrīnas tirgus ēka vēlreiz apliecina – cilvēki ir to iemīlējuši un katru dienu priecājas par tās krāsaino jumtu.

The Marcat De Santa Caterina In Barcelona, Spain

W Barselona viesnīca

Par Barselonas buru dēvētais viesnīcu tīkla debesskrāpis – vēl viena pilsētas ikona. Ielauzies jūrā tas garantē stulbinošus skatus ikvienam viesim. Barselonas pludmale un vecpilsēta ir rokas stiepiena attālumā. Protams, par apmešanos šajā Barselonas slavenībā, nāktos samaksāt solīdu sumiņu

BARCELONA - MAY 3: city beach,  400 meters long, it one of 10 best urban beaches of the world. Touri

Porta Fira viesnīca

Vēl viena viesnīca, kas apmetusies nedaudz tālāk no Barselonas centra. Tik paraugieties uz tās formu – nav pat līdzību, ka tā varētu būt dzīvojamā ēka, tā taču ir skulptūra! 2010. gadā Porta Fira laimēja Emporis debesskrāpju galveno apbalvojumu un atstāja ar garu degunu otrajā vietā palikušo augstāko pasaules celtni – Burj Khalifa Dubaijā.

BARCELONA, SPAIN - AUGUST 18: Hotel Porta Fira on August 18, 2011 in Barcelona, Spain. The hotel is

Kuru moderno šedevru apskatīsit vispirms? Varbūt Jums ir iecienītākais.