Atlasījām jautājumus, kurus visbiežāk uzdod tie, kuri ceļo pirmo reizi. Uz tiem arī atbildam:

Kur doties?

Tiem, kas ceļo pirmo reizi, iesakām apmeklēt Eiropas lielākās pilsētas. Par tām jau esat daudz dzirdējuši, varbūt jau zināt, kurus objektus konkrēti vēlaties apmeklēt. Satiksme līdz pilsētas centram parasti nav sarežģīta un dārga, kā arī angļu valodā runājošus cilvēkus nebūs grūti atrast. Starp citu, padomājiet, varbūt Jums ir draugi vai radinieki, kas dzīvo lielākajās Eiropas pilsētās. Pat tad, ja jūtaties neērti prasot naktsmītni pie tiem, viņi visticamāk priecāsies, ja varēs Jums parādīt pilsētu, varbūt pat sagaidīt lidostā.

Cits virziens – Dienvidu Eiropas kūrorti. Taču, tie ir aktuāli siltajā sezonā – par tiem uzrakstīsim pavasarī.

Kuru aviolīniju pakalpojumus izmantot?

Atbilde ir atkarīga no līdzekļiem, kurus plānojat iztērēt. Pašlaik pat lētajām aviolīnijām ir gana laba apkalpošana, taču, taupot, tās par parasto cenu sniedz maz papildu pakalpojumu. Piemēram, Ryanair nekad nepiedāvā bezmaksas ēdināšanu lidojuma laikā, nav ierēķināta bagāža, tā netiek pārcelta, ja ir pārsēšanās.

Gaidiet atsevišķu ierakstu par dažādu aviolīniju salīdzinājumu.

Kur apmesties?

Vēl viena atbilde, kas ir tieši atkarīga no finansiālajām iespējām. Ja varat atļauties, apmetieties 3 – 4 zvaigznīšu viesnīcā ar paketi „viss ierēķināts cenā”. Tā sadursities ar mazāk pārsteigumiem. Taču, iesakām pašā viesnīcā pavadīt pēc iespējas mazāk laika. Neslinkojiet pastaigāties, pameklēt jaukas kafejnīciņas vai restorāniņus – tikai tajos nobaudīsit īstus vietējos ēdienus un „pieskarsities” pilsētai.

Cits variants – hosteļi. Visbiežāk tie piedāvā arī mazus numuriņus (piem., ģimenei vai draugu kompānijai), taču, lielākoties tualeti un dušu nāksies dalīt ar citiem iedzīvotājiem. Ja Jums patīk piedzīvojumi, varat izmēģināt arī šo apmešanās variantu.

Neslinkojiet pastaigāties, pameklēt jaukas kafejnīciņas vai restorāniņus – tikai tajos nobaudīsit īstus vietējos ēdienus un „pieskarsities” pilsētai.

Uz cik ilgu laiku apmesties?

Vēl viens jautājums, uz kuru vienas atbildes nav. „Uz cik ilgu laiku apmetīsities, tik arī pietiks” – gribas atbildēt. Nudien, apmetoties uz divām – trīs dienām, apmeklēsit galvenos tūrisma objektus un nepaspēsit iztērēt daudz naudas. Izvēloties ilgāku viesošanās laiku (5 – 7 dienas), samaksāsiet vairāk, taču apmeklēsit vairāk vietu, iepazīsit ne tikai pilsētas tūrisma pusi (kura nereti ir mānīga), bet arī patieso seju. Pirmo ceļojumu neiesakām plānot ilgāku par vienu nedēļu.

Kā baudīt un nekreņķēties?

Pirmo reizi dodoties uz pilsētu, vispirms apmeklējiet tās tūrisma informācijas centru (visbiežāk tie apmetušies lidostās). Noskaidrojiet, ne tikai, kā visvienkāršāk nokļūt līdz viesnīcai, bet arī, kurus objektus apmeklēt vispirms. Paņemiet karti (visbiežāk tās ir bezmaksas). Nepārgurstiet pastaigājoties – tā ceļojums kļūs nepatīkams. Labāk ik pēc dažām stundām dodieties 10 minūšu kafijas pauzē (lielisks veids apmeklēt vietējās kafejnīcas!), gardi paēdiet (dariet to neizteiktās tūrisma vietās – būs gan lētāk, gan autentiskāk). Un neaizmirstiet dzert daudz ūdens.

Ko darīt, lai nebūtu skumji atgriežoties?

Pastāv tāda neliela pēc ceļojuma depresija, jo nākas atgriezties ikdienas rutīnā. Vislabākās zāles – sākt sapņot par nākamo ceļojumu!

Kādi jautājumi visvairāk nomoka tos, kas nav vēl ceļojuši? Pieredzējušie, varbūt vēlaties papildināt šo sarakstu?