Viesmīlīgo gruzīnu kultūrā ēdiens ieņem ļoti svarīgu vietu – gruzīnu virtuve ir saglabājusi savas tradīcijas no pašiem senākajiem laikiem.

Ja ierodas negaidīti ciemiņi, gruzīniem vienmēr būs gatavas uzkodas: vītināta liellopa gaļa un mājās gatavots siers. No gruzīnu ģimenes mājām vienkārši nav iespējams iziet izsalkušam un ar tukšu vēderu! Vien ar liellopa gaļu un sieru cienasts nebeidzas, no ēdienu daudzuma un garšīguma pat kājas ļimst. Kādi tie ir? Painteresēsimies!

Gruzija

GRUZĪNU UZKODAS

  • Badridžani – populārākā gruzīnu uzkoda. Tie ir ceptu baklažānu rullīši ar valriekstu pildījumu, uzkodu dekorē ar koriandru un svaigām granātābolu sēklām.
  • Adžapsandali – kaukāziešu alternatīva ratatouille. Tas ir auksts dārzeņu sautējums, ko gatavo no baklažāniem, tomātiem, kartupeļiem un sarkanajiem pipariem, pievienojot dažādas garšvielas: ķiplokus un dažādus garšaugus.
  • Lobio – krāsnī sautētas pupiņas, ko pasniedz māla traukos ar garšaugiem.
  • Gruzīnu maize Puri – tradicionāla kanoe formas maize, ko cep māla krāsnī. Mīkla tiek pielipināta pie krāsns sienas un krāsns tiek aiztaisīta ar vāku.

GRUZĪNU ZUPAS UN KARSTIE ĒDIENI

Harčo – bieza zupa ar rīsiem, dārzeņiem un liellopa gaļu, kas lieliski piemērota aukstā ziemas dienā. Tradicionāli zupa tiek gatavota ar liellopa gaļu, bet var atrast arī dažādas variācijas gan ar jēra gaļu, gan arī cūkgaļu. Zupai biezumu piešķir sasmalcinātie rieksti, bet izteiktākai garšai pievieno dažādus garšaugus un garšvielas.

  • Čihirtma – viegla, siltai vasaras dienai piemērota zupa. Tas ir kā vistas buljons, kam pievienots ķiploks, kanēlis, koriandrs un citrona sula.

  • Hačapuri – droši vien pats populārākais un gandrīz visiem zināmākais gruzīnu ēdiens. Tā ir plakana maize ar siera pildījumu, kas vienmēr ir lielā daudzumā. Ikvienam Gruzijas reģionam ir atšķirīgs hačapuri variants: ar sieru ne tikai iekšpusē, bet arī virsū, ar šķidru olas dzeltenumu un sviesta piciņu, ar gaļas un garšaugu pildījumu. Tā ir īsta kaloriju bumba!

  • Hinkaļi – lieli un sātīgi pelmeņi, ko pasniedz ar gaļu, kartupeļiem, sēnēm vai sieru. Interesanti ir tas, ka šo ēdienu ēd TIKAI AR ROKĀM!

  • Mcvadi – mums pazīstami kā šašliki. Viens no senākajiem kaukāziešu ēdieniem, kas svētku laikā ir atrodams ikvienas ģimenes galdā.

Gruzija-1

GRUZĪNU DESERTI

  • Čurčhela – ne tikai deserts, bet arī populārs suvenīrs, ko atradīsiet ikvienā Gruzijas tirgū. Šo desertu gatavo no valriekstiem, kas atkārtoti tiek iemērkti vīnogu sulas, miltu un medus maisījumā.

  • Tklapi ir diezgan vienkāršs, bet ļoti garšīgs deserts: izžāvētu vīnogu sula, kas iebiezināta ar miltu palīdzību. Sulas masa plānā kārtā tiek uzklāta uz pannas un cepta tik ilgi, kamēr paliek plāns, ēdams „audekls”.

Sapņo nogaršot šos ēdienus? Kāpēc gan ne?! Meklē lētas lidojumu biļetes uz Gruziju Aero.lv mājaslapā!