Uzsākot sarunu par Dienviditāliju vai tā dēvēto Itālijas „papēdi”, asociācijas ir dažādas – uz šejieni daļa tūristu dodas, lai ieraudzītu „īsto”, nevis moderno Itāliju, citi ceļotāji šo galamērķi izvēlas ekonomisku iemeslu dēļ. Nav noslēpums, ka šeit var ieplānot tādu atvaļinājumu, kura laikā skaitīsiet nevis izdevumus, bet termometra stabiņa iedaļas.

Aero.lv komandas biedre Dace, kas ir līdz matu galiem iemīlējusies Itālijā, apņēmās doties īsajā un jaukajā pieredzē. Viņas stāstījums bez saldiem vārdiem – tieši Jūsu acu priekšā. Ceļojumu cienītāji, vai esat gatavi atklātai grēksūdzei? Nirstam!

Polignano3

Ar ko ir pievilcīgs Apūlijas reģions?

Savam ceļojumam uz Bari izvēlējāmies 4 nakšu atpūtu. Šeit, tāpat kā visur, izvēloties dzīves vietu, ir spēkā vienkāršs princips – kas pirmais, tas gudrākais. Šajā reģionā, pasūtot naktsmītni savlaicīgi, par 15-20 eiro naktī personai var apmesties jūras krastā esošajās villās vai klinšu namiņos ar neticamu skatu. Mēs izvēlējāmies apartamentus centrālajā pilsētas daļā, netālu no centrālās stacijas, kas kļuva par mūsu atspēriena punktu, jo te sākās ceļojums ar reģionālajiem vilcieniem pa apkārtējām pilsētām.

Bari-1

Braletta pilsēta uzzied krēslas laikā

Pirmajā ceļojuma dienā apmeklējām Braletta pilsētiņu. Tā ir vieta, kas glabā vēsturisko pieredzi. Tikko izkāpjot no vilciena, jūties kā pārcēlies senajos laikos. Saka, ka vēsturnieki šurp ierodas no visas pasaules, lai ieraudzītu šeit esošos objektus! Šoreiz mūs pilsētiņa pārsteidza ar pludmales bāru daudzumu, taču nācās arī nedaudz vilties – mākslīgo smilšu pludmales jūras ūdeni padarīja duļķainu, bet mākslīgi kārtīgā rindā sastādītās palmas radīja Turcijas pludmaļu atmosfēru. Tiesa, malkojot šeit gatavoto vīnu un piekožot jūras veltes, nolēmām sagaidīt vakaru. Dzirdētā informācija apstiprinājās – šī pilsētiņa ir uzmanības vērta tieši tumsā, kad no senajām ēkām krītošā gaisma aptver jūras krastā vakariņojošos cilvēkus.

Polignano A Mare – kā no atklātnītes

Otrajā dienā nācās izvēlēties – vai doties uz nedaudz tālāk esošo un ceļotāju ieteikto Lecce, vai tomēr apmeklēt tikai 20 minūšu vilciena brauciena attālumā no Bari esošo Polignano A Mare. Izvēlējāmies pēdējo. Biļete turp izmaksāja tikai 2 eiro, bet, tikko izgājām no stacijas, pavērās pārsteidzoši skati – mājas šeit izraibinātas dažādās pasteļkrāsās, skatu laukumi paveras uz klinšainajām pludmalēm, bet, uz tām pašām klintīm iekārtojušies restorāni, aicina nogaršot tikko no jūras atceļojušās veltes vai vīna glāzi. Tā ir īstā sapņu Itālija, kas paveras kā no atklātnēm – šauras, ar automašīnām neizbraucamas ieliņas, daudz augstu, visur vedošu trepīšu, mazi restorāniņi un suvenīru darbnīcas. Pastaigām šeit, liekas, taciņu nekad nepietrūktu, bet mēs šo galamērķi izvēlējāmies arī vēl vienas tūristu iecienītas izklaides dēļ – lēkšanas no klintīm. Atzīšos, kājas sāka trīcēt jau no peldēšanas akmeņaino kalnu virzienā, pie kuriem nav pieskārusies cilvēka roka. Kur jau runāt par drošību… Jautāsiet, vai ir vērts? Un kā vēl!

Polignano

Polignane2-1

Bari – visa ir pārpārēm, bet ne visiem silda sirdi vai glāsta acis

Pēdējā dienā ceļojām pa pašu Bari. Termometra stabiņam pārsniedzot trīs desmitus, tik un tā palikām pie sākotnējā plāna – pilsētu apskatīt, staigājot kājām ar papildu ūdens litru rokās. Vienas dienas pilnībā pietiek, lai redzētu visu, kas tur ir. Pirmais iespaids – šeit var atrast visu: minimālu greznību izstarojošas ieliņas savijas ar rūpnīcu un autoservisu šķērsielām, bet, nogriežoties uz citu pusi, var redzēt arī īsto Itāliju – krāsainus balkonus un tajos izkārto veļu. Jūras krastā esošajiem restorāniem ir brīnišķīga panorāma, taču pietiek vien pagriezties, kā horizontā ieraudzīsi kvēpošus dūmeņus. Ar ceļa biedrenēm vienojāmies, ka šeit ilgāk nevēlētos uzkavēties.

Bari-2

Pludmales dienas

Pēdējā tēma – pludmales. Kad prognozējamais karstums sasniedz kulmināciju, pirmā lieta, ko ceļotāji liek ceļasomā, ir peldkostīms. Šajā apvidū tam pielietojumu atrast nav īpaši sarežģīti. Tiesa, katra pludmale ir atšķirīga. Barletta pilsētiņas mākslīgās pludmales ir duļķainas, netīras, taču bieži vien ar lielākiem viļņiem. Polignano A Mare ūdens apskalo klintis – tas ir mierīgs, bet tā sāļums ļauj apgulties un kaut vai rokās ņemt avīzi. Pašā Bari pilsētā pludmale ir sakopta, var atrast gan smiltis, gan akmeņus. Šeit ūdens līmenis ilgu laiku sniedzas līdz ceļiem, un, bradājot pa jūru, viegli var nonākt pie vairāku desmitu metru attālumā no krasta esošajiem lielajiem akmeņiem: tur tie ir no visām pusēm, tevi apskalo ūdens un rada īstu atpūtas oāzi.

Bari-pludmale

Ieteikumi? Bari reģionu noteikti iecienīs rāmākas atpūtas ceļotāji. Bet pašu Bari kā galamērķi ieteiktu ģimenēm, īpaši tām, kas ceļo ar bērniem. Lēzenais krasts, zemāku cenu restorāni un nelielais tūristu daudzums nodrošinās mierīgu un kvalitatīvu atpūtu.