Aero.lv komandas biedrei un ceļojumu entuziastei Ausmai Amerika divu nedēļu laikā paguva uzdāvināt vienreizējus skatus nedaudz vairāk kā 2500 jūdžu garumā. Tā ir vieta, kuru atceroties pārņem patīkama nostaļģija un bezierunu vēlme atgriezties vēl. Jo tik daudz vēl palika neredzēts!

Route66

Droši vien visi reizēm aizdomājamies par savu sapņu valsti. Vietu, kas atgādinātu paradīzes stūrīti un arvien aicinātu atgriezties vai pat palikt. Kādam tā var būt neliela sala, ko tūristi vēl pārāk daudz neapmeklē, bet varbūt tieši otrādi – milzīga valsts, kurā apmetušies miljoni iedzīvotāju. Viena no tādām vietām ir AMERIKA. Valsts ar 50 štatiem vai citiem vārdiem – Sapņu zeme –, kurā ir viss.

makskernieks

Lielo starppilsētu attālumu dēļ visērtāk ir iznomāt automašīnu un nesteidzoties ceļot pa skaistākajām vietām. Nenožēlosiet. Bet tagad lai šis stāstījums kļūst par Jūsu ceļojuma maršruta sākumu! Šodien ceļosim pa saulaino Kaliforniju, tuksnešu karalieni Nevadu un apburošo Arizonu, kā arī slavenajiem kanjoniem. Gatavi?

ventura

cels3

Eņģeļu pilsēta no augšas

zvaigznu-aleja

Nav noslēpums, ka otra ASV lielākā pilsēta Losandželosa ir vairāk līdzīga kino filmai nevis realitātei. Lepni stāvošais Holivudas uzraksts kalna virsotnē vēro pilsētu un it kā māj ikvienam atbraucējam, bet slavas aleja aicina pastaigāties pa slavenajām zvaigžņu flīzēm, kas iestrādātas ietvē gar Holivudas bulvāri 15 kvartālu garumā.

hollywood

Nevar nepieminēt arī Grifita parku, no kura ne tikai lieliski paveras pilsētas panorāma, bet arī daļa Klusā okeāna piekrastes un, pagriežoties nedaudz uz sānu, ieraudzīsiet slaveno Hollywood uzrakstu. Parkā tāpat atrodas Grifita observatorija, Amerikas Rietumu muzejs un Losandželosas zoodārzs. Ar ko šī vieta vēl ir interesanta? Šeit bieži notiek filmēšana, tāpēc varbūt Jums paveiksies un savām acīm redzēsiet tikko izveidotu klipu!

Bulvaris

klipas

Amerika

Kalifornijas saule Venēcijas pludmalē

palmas

Izklaižu te ir pārpārēm, tādēļ atliek vien izvēlēties, vai ar sērfošanas dēli ķert Klusā okeāna viļņus, vai skaistināt figūru pludmalē ar hantelēm un trenažieriem. Pūšot nelielam amerikāņu vējiņam, šeit var vienkārši paskriet vai pavizināties ar skrituļdēli.

pacific

Vai vēl neesi apmeklējis Parīzi? Dodies uz Lasvegasu!

nakti

Var teikt, ka Lasvegasā, kas tiek saukta par grēku pilsētu, ir nokopēts viss pasaulē iespaidīgais. Šeit atradīsiet ne tikai Venēcijas kanālus, peldošas gondolas, Brīvības statuju un amerikāņu kalniņus. Garām neļaus paiet arī eifelis un smalkā franču mūzika. Bez šaubām – īsta Parīze!

lasvegasa2

Šajā pilsētā laiku labāk neskaitīt, jo galva tik un tā griezīsies no nebeidzamo izklaižu virpuļa, bet, vai tā ir mirāža, vai realitāte, sapratīsiet tikai pēc kāda laika, aizbraucot no Lasvegasas, kad Nevadas tuksnesis Jūsu acīs beigs viļņoties.

kazino

Lielais Kanjons – vieta, kas aizraus elpu ikvienam

Panorama

No Aero.lv komandas biedru pieredzes var teikt, ka vēlme ieraudzīt vareno Kolorado plakankalni kļūst par galveno iemeslu, lai ķertu lidojumu un uzreiz laistos ceļojumā pa Ameriku. Vai ir vērts? Nav vērts, bet tas ir OBLIGĀTI! Skats, kas paveras, apbur tik ļoti, ka no skaistuma saspiež sirdi… Fotogrāfijas runā labāk par jebkādiem vārdiem, bet nogaršot kanjonu varenību gribēsies vēl un vēl. Klinšu krāsas nepārtraukti mainās atkarībā no apgaismojuma un dienas laika, bet, saulei rietot, ainava vienkārši ir elpu aizraujoša. Svarīgi atcerēties, ka netālu atrodas ne mazāk iespaidīgi kanjoni – Cionas, Antilopes un Glena –, taču, lai visus rūpīgi apskatītu, vienas dienas būs pārāk maz.

gk2

grandcanion

Gribas vairāk pārdabisku skatu? Apmeklējiet karstāko vietu uz planētas!

Nevada

To, ka sausākais un zemākais ASV parks ir neticami ainavisks, sapratīsiet pat neiebraucot Nāves ielejā, bet elpu aizraujošā svelme neļaus apšaubīt, ka šī vieta ir arī postoša, tāpat kā pats nosaukums. Neapdzīvotā teritorija rada baisu, bet tajā pašā laikā arī kontrastainu ainavu ar kalniem, kas visu laiku ir redzami pa ceļam. Apstāties un pastaigāt pa saplaisājušo zemi un nelielajām stepēm gribēsies patiešām ne reizi vien, taču zem kājām vajadzētu rūpīgāk skatīties, jo smilšu klaburčūska šeit nav ļoti rets viesis. Kaut arī vieta ir vairāk noslēpumaina nekā sveša, ar to tā arī vilina ne tikai zelta meklētājus, bet arī piedzīvojumus alkstošus tūristus.

death-valley

Slavenais Amerikas ceļš pa vējam!

suveniri

Droši vien daudzi vismaz kaut ko ir dzirdējuši par Route 66 ceļu. Daži pat smejas – ja neesi braucis pa to, tad Amerikā tā arī neesi bijis. Lai arī kā būtu, slavenais ceļš tiek attēlots kā goda un brīvības simbols, par to tiek dziedāts dziesmās un rādīts filmās. Leģendārā, pat par ceļu māti dēvētā autostrāde iet caur 8 ASV štatiem, tādēļ to ir ļoti iecienījuši ceļotāji, kas vēlas ieraudzīt īsto Ameriku un sajust tās elpu. Seni krodziņi, moteļi, kas vairāk nedarbojas, atsevišķi ciemati un uzkodu vietas paliek atmiņā uz ilgu laiku. Tāpēc, ja vēlaties jaunas izjūtas, ķeriet Harley Davidson un laidieties uz Mežonīgajiem rietumiem. Domājat, ka piedzīvojumi ar to beidzas? Ļoti liela iespēja, ka pa ceļam satiksiet mierīgi ejošu indiāni, kas atgādinās, kādā štatā ieradāties.

motelis

Milžu zeme un melnie lāči

Kalni

Kalifornijā, Siera Nevada kalnos, atrodas Sekvoju Nacionālais parks, kurā tiek aizsargāti lielākie mamutkoku mežiņi. Šeit var ieraudzīt ne tikai iespaidīga izmēra kokus, tālumā apsnigušas kalnu virsotnes, bet arī… melnos lāčus!

koki2

koki

Kolibri spārniņu vicināšana un īstā Kalifornijas saule

kolibri

Mākoņus caururbjošās palmas, debeszilais okeāna ūdens, vētraini viļņi un vecpilsēta, kas atgādina vesterna laikus, – laipni lūgti Kalifornijas dienvidu pilsētā! Pie Meksikas robežas esošā Sandjego priecē ar lielisku klimatu un saulainu laiku visa gada garumā, tādēļ šeit var redzēt diezgan eksotisku augu un dzīvnieku valsti.

San-Diego

Interesējies par aviāciju un patīk lidmašīnas?

lidmasina

Bez lieliskām pludmalēm un nakts dzīves Sandjego atrodas arī slavenais USS Midway lielākās XX gs. Amerikas aviācijas bāzes kuģu muzejs. Uz iespaidīga izmēra klāja stāv slavenākās amerikāņu lidmašīnas, bet vispatīkamāk, ka katrā var uzkāpt un nofotografēties vai vēl labāk – pagrozīt vadīšanas stūri un sajusties kā īstam pilotam!

helicopter

Tas nav vienkārši muzejs, bet atveidota visīstākā tā laika kara dzīve, kas Jūs sagaidīs, tiklīdz iekāpsiet aviācijas bāzes kuģī. Teiksim, ieejot virtuvē, dzirdēsiet šķīvju šķindoņu un redzēsiet dažādus ēdienus, bet otrā istabā – kareivim-manekenam ārsts veic sarežģītu operāciju. Taču tie ir tikai daži piemēri, un neapmaldīties šajā milzī palīdzēs tur esošās rādītājzīmes.

virtuve

operacija

Šeit ir tikai lāsīte no tā, kādas atmiņas Amerikas Savienotās Valstis dāvina ikvienam atbraucējam.

Par šo vareno valsti varētu rakstīt vēl daudz, taču tagad ir īstais laiks meklēt lētas biļetes un pašiem par to pārliecināties! Dzīve ir pārāk īsa, lai tikai sapņotu, bet Amerika ir pārāk liela, lai ceļojumu turp varētu atlikt! Biļetes uz Losandželosu meklē šeit!