Prāga – krāsaina un vēstures piesātināta pilsēta. Simtgades radījusi kultūras, mākslas, arhitektūras un pārtikas tradīcijas, šodien tā aicina visu to piedzīvot apmetoties skaistākajās viesnīcās, kā arī ieturot maltīti pasaulē atzītos restorānos. Objekti, kurus vērts apskatīt – kā no pārpilnības raga – tik spēt tos visus apmeklēt! Mēs iesakām sākt no šiem:

Prāgas pils

Pils, kas pasaulē tiek uzskatīta par lielāko, ir arhitektūras brīnums, kuru veido baznīcas, alejas, dārzi un rezidences. Lai apskatītu visu 70 000 m2  teritoriju, būs nepieciešamas vairākas dienas. Kādreiz no šīs pils savus spēkus demonstrēja Bohēmijas karaļi, tagad tā ir oficiālā Čehijas Prezidenta rezidence.

Prague-Castle-over-Vltava-river-Czech-Republic

Kārļa tilts

Tilts, kuru veido 16 arkas ar 30 skulptūrām, katru vakaru pievilina neskaitāmu daudzumu romantiķu, fotogrāfu, tūristu un uzkodu pārdevēju. Var nākties nedaudz pastumdīties, lai uzņemtu skaistāko fotogrāfiju. Bet ticiet – skats ir pūļu vērts!

charles bridge

Žižkov rajons

Tiem, kuri mīl naktsdzīvi, Žižikov rajons kļūs par iecienītāko vietu pilsētā. Vairāk par 300 bāriem apmetušies platībā, kura ir knapi 5 km2. Tā ir viena no lielākajām izklaižu vietām Eiropā, kas sakoncentrējusies vienuviet. Tikai nesaposieties pārāk smalki. Tas ir bijušais industrijas rajons, kuram līdz pat šai dienai netīk greznība.

zizkov

Petrinas kalns

Pašā pilsētas centrā izaugušais kalns – iecienītākā Prāgas iedzīvotāju rekreācijas zona. Šeit atradīsit daudz parku, skatu torni, labirintu un, svarīgākais – pilsētas panorāmas skatu, kas aizsit elpu!

petrin

David Černy skulptūras

Slavenākajam Čehijas skulptoram patīk šokēt. Dīvainas zīdaiņu figūras, kuras kāpj pa Žižikov torni, milzīgas cilvēku skulptūras, kurās varēsit iekāpt pa kāpnēm, savukārt pa skulptūru izejas atveri varēsit skatīties filmu par valsts Prezidentu un dažas citas filmas.

zizkov-tower-2

Dejojoša māja

Čehija neaizmirst par labākajām arhitektūras tradīcijām un pasauli pārsteidz līdz pat šai dienai. Viens no zināmākajiem mūsdienu būvniecības piemēriem – dejojoša māja, kuras pēdējā stāvā apmeties īpaši augsti novērtēts restorāns.

dancing-house

Ebreju kapi

Tie ir otri senākie ebreju kapi Eiropā, ar 20 000 kapiem. Vietu trūkuma dēļ, cilvēkus nācās apglabāt vienu virs otra – dažviet pat 12 slāņos. Tādēļ kapakmeņi ir novietoti tik tuvu viens pie otra, ka gāžas uz dažādām pusēm. Starp citu, kapi atrodas ebreju kvartālā, kurā ir vēl citas uzmanības vērtas vietas – viena no tām, par godu F. Kafkai uzcelta statuja.

Prague_Jewish_Cemetery

Ledus bārs

Tiem, kuri mīl eksotiku, patiks tikai no ledus izgatavots bārs: sienas, krēsli, bārs un glāzes vienmēr -7 °C auksti. Protams, Jums tiks parūpēts atbilstošs apģērbs. Pats bārs ir iemitinājies lielākajā Čehijas naktsklubā. Tāpēc, ja nejauši sāks salt (par ko šaubāmies!), varēsit uzreiz doties uz deju zāli, kas piepildīta ar labāko mūziku.

Icebar02

Kuras ir Jūsu iecienītākās vietas Prāgā?