Ceļojuma laikā līdzi ņemt maz lietu ir izdevīgi ne tikai finansiāli. Lidojot tikai ar rokas bagāžu, būsit daudz mobilāki, ietaupīsit laiku lidostā, kā arī, sajūta, kad jārūpējas tikai par nelielu daudzumu mantu ir lieliska. Lūk, mūsu padomi, kā visu ceļojumam nepieciešamo ietilpināt tikai rokas bagāžā:

Ceļojuma soma

Ļoti būtiski, lai ceļa soma ir laba. Ja nākotnē plānojat biežāk lidot, investējiet līdzekļus labam produktam. Jo augstāka ceļa somas cena, jo tā vieglāka un izturīgāka, kā arī ērtāks kabatu un citu nodalījumu izplānojums. Vieglāka ceļa soma – vairāk papildus kilogramu Jūsu bagāžai.

Saraksts

Tāpat kā iepirkšanās laikā, labs saraksts pasargās no nevajadzīgām lietām, kuras gribas paņemt „drošības labad“ iemesla dēļ.

Šķidrumi

Iesakām iegādāties tukšas 100 ml pudelītes, kurās ieliesit savus iecienītākos šampūnus, krēmus vai citus līdzekļus. Pirms iegādes pārliecinieties, vai vāciņi ir stingri un mīcot maisiņu, kurā saliktas šīs lietas, neatvērsies. Atsevišķos veikalos iespējams atrast pat speciālas tilpnes, kurās var pārsmidzināt iecienītās smaržas, ja to oriģinālā pudelīte ir lielāka par 100 ml vai vienkārši daudz sver.

Kurpes

Mums arī patīk paņemt rezerves pāri, taču kurpes parasti aizņem visai daudz vietas. Visbiežāk ceļojumam pietiek ar vienu pāri ērtu, vieglu, neitrāla izskata apavu. Ja otrs pāris obligāts, lidojuma laikā apaujiet lielākās kurpes, savukārt mazākajās ievietojiet zeķes, apakšveļu vai šortus. Lidojuma laikā uzvelciet ne tikai lielāko pāri zeķu, bet arī visas drēbes, kuras aizņem daudz vietas. Ja lidojat uz siltām zemēm, jau lidostas tualetē varat „ielēkt“ šortos.

Ceļojat turp, kur būs civilizācija

Atcerieties: ceļojat turp, kur būs veikali. Ja lidojat uz lielāku pilsētu, arī tur varēsit nopirkt dvieli, kreklu, zeķes, higiēnas līdzekļus. Varbūt šos labumus varat pat neņemt līdzi lidojuma laikā?

Vakuuma maisiņi

Esam tos ļoti iecienījuši. Drēbes, izsūcot no tiem gaisu, aizņem trīsreiz mazāk vietas. Bez tam, tā ir laba aizsardzība no šķidrumiem, kas var izlīt vai stipra neplānota lietus.

Nevis lociet, bet sarullējiet

Ja vakuuma maisiņus nav iespēju dabūt, nekraujiet drēbes skaisti salocītas vienkārši vienu uz otras – tā tās aizņems daudz vietas. Uz grīdas novietojiet stingrākās drēbes (piem. āra jaku), uz tām novietojiet džemperus, bikses, tad kreklus un tad – apakšveļu un zeķes. Šo kārtaino sakārtojumu stipri saspiediet un sarullējiet. Izspiedīsit daudz gaisa un iegūto „desu“ varēsit ērti ietilpināt ceļa somā.

Izvēlaties slāņus

Plānojot, kuras drēbes vilksit, domājiet par slāņiem. Ceļojuma laikā izskatīties garlaicīgi nevajag – vienkārši saskaņojiet dažas drēbes, kuras ņemsit līdzi. Tāpat tas ir lielisks veids viegli piemēroties pie mainīgajiem gaisa apstākļiem.

Kādas gudrības izmantojat Jūs, kad mazā ceļa somā nākas ietilpināt hana daudz lietu?