Lidojums ar lidmašīnu var būt aizraujoši skaists (kādi brīnišķīgi mākoņi redzami pa logu), mokošs (notirpušas kājas) vai vienkārši neitrāla pasēdēšana. Kā pavadīsit lidojumu, ir atkarīgs tikai no Jūsu noskaņojuma un sagatavotības. Lūk, astoņi padomi, kā mēs iesakām baudīt lidojumu:

Saplānojiet izklaides

Paņemiet līdzi ne smagu un viegli lasāmu grāmatu, lejupielādējiet vismaz pāris filmas (ja lidmašīnā ņemat datoru vai planšeti), paņemiet līdzi konspektus, ja Jums jāmācās. Citiem vārdiem sakot, izmantojiet laiku produktīvi.

Vingrojiet

Sākot no pēdām, līdz pat plaukstām un kaklam – veiciet stiepšanās vingrojumus, kuri ļoti uzlabos pašsajūtu. Lūk, labi vingrojumu piemēri.

Ēdiet un dzeriet daudz ūdens

Labai pašsajūtai šķidrumi ir īpaši nepieciešami, kaut arī nereti aizmirstam par to lietošanu. Izejot apsardzes pārbaudi, iegādājieties pudeli ūdens. Ja nolemsit izmantot arī lidmašīnas bāra pakalpojumus (alkohols atslābina muskuļus un palīdz aizmigt), neaizmirstiet ūdeni dzert vēl vairāk.

Pārāk bieži neskatieties pulkstenī vai kartē

Tas tikai radīs ilūziju, ka lidojat ļoti ilgi.

Guliet

Ja esat jutīgs, paņemiet ausu aizbāžņus, acu aizsegu un piepūšamu spilventiņu. Palūdziet apkalpojošajam personālam, lai atnes pledu. Aplūkojiet sēdekļa atbalstu – nereti tiem ir uzlokāmi sāni, lai būtu ērtāk novietot galvu. Izvēlieties pareizu vietu – pie loga gulēt ir ērtāk, savukārt no sānu sēdekļa ir vieglāk doties pastaigāties.

Izvēlieties ērtas drēbes

Ja apstākļi ļauj (t.i., taisnā ceļā no lidmašīnas Jums nebūs jāsteidzas uz biznesa satikšanos), izvēlieties apģērbu, kas neierobežo kustības, vieglus apavus un paņemiet līdzi vēl vienu pāri zeķu. Kājas jutīsies daudz labāk, ja tās atbrīvosit no kurpēm (tika neaizmirstiet pārvilkt zeķes, lai nesabojātu ceļojumu Jūsu kaimiņiem )

Cīnieties ar aizgultām ausīm

Pacelšanās laikā sūkājiet ledeni vai košļājiet košļāšanas gumiju. Laižoties – „izpūtiet” ausis. Un pacelšanās vai nolaišanās laikā neguliet.

Atspirdzinieties

Zobu birste, mitrās salvetes un visa cita „munīcija”, kas atspirdzina un ļaus labāk justies arī ceļojuma laikā, un uzreiz pēc lidojuma (ir taču patīkami tuviniekus, kas Jūs sagaida, apskaut jūtoties svaigi).

Bet, kādus līdzekļus izmantojat Jūs, lai lidojumu padarītu vieglāku?