Ceļojums ar bērniem – izaicinājums visiem: gan bērnam, gan Jums, gan ceļojuma draugiem, kurus uz īsu brīdi satiksiet lidmašīnā vai viesnīcā. Taču, pēc veiksmīga ceļojuma kļūsit par vēl spēcīgāku ģimeni, līdz tam bijušās mazās kaprīzes kļūs pilnībā nenozīmīgas, bet par jaunu hobiju izveidosies jauna ceļojuma plānošana. Dalāmies ar padomiem, kā pirmo ceļojumu kopā ar ģimeni pārvērst par lieliskām brīvdienām.

Apdāviniet par labu uzvedību

Ja mazulis ir bijis pacietīgs pēc ilga lidojuma vai gaidīšanas rindā, apdāviniet viņu ar mazām prēmijām. Lieliski, ja ar tām izdosies nodarbināt bērnu – piem., krāsojamā grāmatiņa vai konstruktors. Varat šādas lietas vienmēr glabāt mugursomā vai izvēlēties no suvenīru klāsta tūristiem, kas bieži nav dārgi, bet vēlāk bērnam atgādinās par ceļojumu. Divkāršs ieguvums!

Apmešanās iespējas meklējiet ar atsevišķu telpu bērnam

Ja pēc ilga ceļojuma mazulis būs pārguris un vēlēsies gulēt, Jūs tas priecēs. Diemžēl, ja atvasīte ir jutīga pret gaismu, varat aizmirst par televizora skatīšanos, sarunām vai pat grāmatas lasīšanu. Atsevišķa telpa bērniem palielinās ceļojuma kvalitāti – painteresējieties par šādu iespēju pirms došanās ceļojumā.

Iegādājieties labu apdrošināšanu

Ja sev iegādāties apdrošināšanu reizēm „aizmirstat”, tad bērns ir obligāti jāapdrošina. Ir grūti paredzēt, kāda būs viņa reakcija uz ēdiena, klimata izmaiņām. Bez apdrošināšanas pat parasta vizīte pie ārsta var būt ļoti daudz izmaksāt.

Savā planšeti piepildiet ar izklaidēm

Lejupielādējiet daudz filmas, spēles, zīmēšanas programmiņas un citas izklaides. Ceļojuma laikā tās meklēt nebūs laika, tāpat nav garantijas, ka būs pieeja internetam. Pat tad, ja cenšaties bērna neradināt pie datora, tas var būt neaizstājams palīgs krīzes situācijā lidojuma laikā vai vakarā, kad vēlēsities pabūt vieni. Iesakām lejupielādēt programmiņu ar dabas skaņu ierakstiem: lietu, koku šalkoņu, ugunskura sprakšķēšanu u.tml. Ja bērns ir jutīgs skaņām un būsit apmetušies pašā rāmākajā pilsētas vietā, šie ieraksti viņam palīdzēs iemigt.

Pareizi izvēlieties brīvdienu vietu

Pareizs ceļojuma virziens – puse no labas atpūtas receptes. Mazgadīgu bērnu vecāki bieži aizmirst par savām vajadzībām, taču ceļojums būtu jābauda visiem, tādēļ labi apdomājiet, kas varētu priecēt visu ģimeni. Atrakciju parki parasti piedāvā izklaides dažāda vecuma cilvēkiem – pat pieaugušajiem. Varbūt tas varētu būt viens no ceļojuma objektiem tieši Jums? Ja ceļojat ar bērnu ratiņiem, painteresējieties, vai viesnīcas tuvumā būs ērtas ietves, savukārt apmešanās vietu izvēlieties netālu no aktuālākajiem objektiem.

Nebaidieties no lidojuma

Lidojums parasti ir smags gan pieaugušajiem, gan bērniem. Nav brīnums, ja bērni sāks raudāt. Neviens nevēlas būt TĀ mamma vai TAS tētis, kura bērns traucē visai lidmašīnai. Bet atcerieties, ka vairums no pasažieriem arī ir vecāki, kuri to jau ir piedzīvojuši. Esat rāmi, smaidiet, neuztraucieties (ja bērns pamanīs, ka raudāšana Jūs ved no pacietības, uzvedīsies vēl trokšņaināk, jo tā kontrolēs situāciju), nebaidieties jautāt pēc palīdzības. Kaprīzes pazudīs ātrāk, nekā domājat.

Nesteidzieties

Ceļojot ar bērnu, ceļojums nekad nebūs tik intensīvs kā tad, ja ceļojat vieni. Ja esat pieraduši pie gariem pārgājieniem vai daudzām izklaidēm vienas dienas laikā, mainiet cerības. Ceļojumam jābūt patīkamam visiem, tādēļ baudiet to lēnām un pārliecināti!

Nomājiet inventāru

Atkarībā no bērna vecuma, tam var būt nepieciešami ratiņi, speciāla gultiņa vai citi līdzekļi. Painteresējieties, vai vietā, kuru plānojat apmeklēt, ir inventāra, kas paredzēts bērniem, noma. Bieži var būt, ka izmantot nomas pakalpojumus ir lētāk, nekā iekārtas pārvadāt ar lidmašīnu.

Ceļojiet kopā ar bērniem pēc iespējas agrākā to vecumā. Nevajag gaidīt, kad „bērns uzaugs” – tā nekad nebūs piemērots laiks. Ceļojumus plānojiet rūpīgi, apspriedieties ar pieredzējušiem draugiem, lasiet rakstus internetā un brīvdienas ar bērnu taps par pieredzi, kas stiprinās ģimeni!